1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3 aralık 2013 tarihli isggm duyurusuna itiraz ediyoruz

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Onur Umur tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    kürşay bey sizi takip ediyorum..siz istikamete gidensiniz, fikirleriniz faydalarınız net..diğerlerinin tutarsızlığını gölgeler dahi örtemez okadar geniş..
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    onur bey derneğin avukatları ile görüşeceğim demiştiniz ne oldu?veriyozmu mahmekeye? veriyorsak dernek bize bir başvuru dilekçesi dağıtsın yada dernek adına başvuralım.baştada dediğim gibi maillerle olmaz bu işi mahkeme sürecinide düşünürsek elimizi çabuk tutmamız lazım en azından mayısa yetişsin mahkeme kararı gerçi eğer kazanırsak mayıstan sonrada girebiliriz sınava kazanılmış bir hak var neticede bakanlık istesede artık taş koyamaz.
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    İstanbul İSGDER'den arkadaşlar 1-2 hafta içinde Kasım ÖZER'le görüşecekler kısmetse. Avukatlar konusunda bizim oda ile görüşeceğim. Ama sizi de bekletmiş olmayayım.. Bir an önce dava açalım der bir yola girerseniz ben de başvururum. Şimdilik duyurular ve görüşmeler sonucunda bir hareketlenme var mı onu bekliyorum..Ama yanlış yapıyor da olabilirim..Bu açıdan sizlerin de sürece yön çizmesi sonucunda doğruıya daha rahat ulaşabiliriz..
  4. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    onur bey yanındayız...
  5. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2014 ---
    Hocam bi on dakka ÇSGB ye bi uğrayıp derdimizi anlatsanız :):) Başkanı da al yanına :):)
  6. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bu arada facebook ta da isggm magdurlari diye grup açtım arkadaşlar katılabilirseniz sevinirim.
  7. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Galiba iş davasız olmayacak gibi...Dava açan varsa müdahil olalım.. Yoksa ben açmayı düşünüyorum.
  8. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Değerli arkadaşlar,

Bugün dava açacaktım. Ancak bizim kurumun avukatlarına danıştım. DAva dosyamda düzeltme yaptılar. Özellikle İSGGM'ye gönderdiğim yazıya cevap verilmesini beklemeden dava açmamın olumsuz sonuçlanacağını söylediler. İSGGM'nin 60 gün yanıt verme süresi varmış. Ben de İSGGM'ne 26 Aralıkta dilekçe göndermiştim.. Eğer siz daha erken dilekçe gönderdiyseniz daha erken dava açabiliriz. Galiba avukata gitmek en iyisi olacak..5-6 kişi bir olup avukat tutalım mı?

Forumdan ve facebooktan olmuyor..En iyisi eposta grubu oluşturmak olacak sanırım.. Bu konuda ortak hareket edecek arkadaşlar eposta aderslerini de yazabilir mi?

Ayrıca @Erkan Dündar kardeşim, İstanbuldan Gürkan Beyin selamı var.. Bu konunun ana sayfada sürekli sabit kalmasını istedi:) Yapabilir miyiz?
  9. mustafa tuncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Mustafa Bey sağolun ama ben ağzımı bozmıyım o duyuruya:) Zaten o duyuruya karşıyız biz..Ve hiç de zamanında yapılmadı..Biz başvurmadan önce bu duyuru yapılmalıydı.. Muz cumhuriyeti mi burası:)? sİze tepki vermiyorum yanlış anlamayın sakın:)
  11. Murat Çetin MM İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    36929
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    21 aralıkta ki sınavı geçtim B oldum ...sigortam 1800 üzeri ...valla , ben şubatta ki yükselme sınavına başvuracam ...oldu oldu , olmadı yapacak bi şey yok . çokta umurumda olmaz
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Isggm gn. Mud.yrd. ismail gerim ile dun gorustum a sinifina girmemizin engellenmesi konusunda magduriyet giderilebilir ama net bisey yok dedi.gozumun onunde 3000 gunu olan b lerin onundeki engel kalkmasi lazim dedi telefonda..ama iki kere sicrama mantikli degil dedi..yani yeni b alip 1800 u olanlara soguk, 3000 i olanlara sicak bakiyorlar. Dilekceler oneriler gonderin dikkate alinir dedi.
  13. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Sogugu sicagi olmaz bu isin arkadaslar yönetmelik açık duyuruyla yada bildiriyle yasal duzenleme yapma işi de 80lerde kaldi ortada milli birlik komitesi falan da yok, bizi sinava dahil etmeyeceklerse yönetmelik degisikligi gerekir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2014 ---
    Yarin bakip göreceğiz
  14. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    BiZe ozel mesaj yok girebilecek arkadaslara gelmis msj sinav duyurusu diye neyse bu is davalik oldu artik
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Ayni durumda olan arkadas varmi ikincikez yukseltme umut eden primi yetipde
  16. 2700 günle B oldum ama sanırım itirazlar pek sonuç vermeyecek..:(
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Mahkeme
  18. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Mahkemede biz sinava yetisemedikten sonraaaa jet hiziyla iptal karar verecek deil ya
  19. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    2 kere sıçramak mantıklı değil,sadece sigorta prim günü 3000 diye İş güvenliğinin ''İ'' sinden haberi olmayan,sadece medyada ve etrafta duymasıyla bu işte iyi para var düşüncesiyle,alıyım elimde dursun vs gibi düşüncülerle belgeyi almak isteyenlere yol açmak mantıklı öyle mi(gerçekten hakedenler var onlar alınmasın lütfen).Yasa var mevzuat var sen yönetmelik çıkarıyosun,duyuruyla bunun uygulanabilirliğini engelliyorsun böyle bir mantık olur mu ya.Kime göre mantık? İSGMM nin yaptığıda eminim kaç kişiye mantıksız geliyor.Muz cumhuriyeti mi burası ya mantıkla mı işler yürüyor.Bazı larının 2 dudağının arasında mı bu iş.Böyle bir sistem olur mu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2014 ---
    sıcak soğuk mu oynuyoruz abi. 5-6 yaşındaki çocuklar bile oynamıyor bu oyunu artık
  20. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar
    Mayıs 2013 tarihinde C sınıfı uzman oldum.
    21 aralık 2013 tarihinde B sınıfı uzman oldum.
    2700 günüm var ve mesleki olarak da yeterli tecrübem ve bilgimin olduğunu düşünüyorum.1 yıl aktif olmak üzere İSG faaliyetlerini yürütüyorum.
    A sınıfı uzman sınavına girip kazanacağımı da gayet iyi biliyorum.
    Ama bakanlığın yapmış olduğu malum duyuru ile de bu engel teşkil etmektedir.21 aralıkta C sınıfı olup Şubatta A sınıfı uzmanlık sınavına girecek olan arkadaşlarımızın peki bizim kadar sektörde tecrübeleri olacak mı?
    Kimseyi eleştirmiyor ve bilgilerini sorgulamıyorum. Sadece Bakanlığın bu yanlışını sorguluyorum