1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! 3 ay içinde iş güvenliği uzmanı hizmeti almayan işyerine ceza kesilecek!!

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve İbrahim Zeybek tarafından 13 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. İbrahim Zeybek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  86660
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  3 AY IÇINDE SÖZLEŞME YAPAN 470 BIN IŞYERINE CEZA YOK

  Çalışma Bakanı Faruk Çelik, işyerlerinin iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğunun 1 Ocak 2014’ten itibaren yürürlüğe girdiğini anımsatarak, “Tehlikeli ve çok tehlikeli işyeri sayısı yaklaşık 680 bin. 1 Ocak 2014’ten bugüne yaklaşık 205 bin işyeri iş güvenliği veya iş sağlığı uzmanından hizmet alımı konusunda sözleşme yaptı ama 470 bin işyerinin hâlâ sözleşmesi yok. Bu iş yerlerinin 1 Ocak 2014’ten itibaren 10 aylık birikmiş borçları var. Eğer iş güvenliği uzmanı ile iş sağlığı uzmanıyla 3 ay içerisinde sözleşme yapılırsa geçmişe dönük cezai müeyyideler uygulanmayacak” diye konuştu.


  Kaynak: milliyet.com.tr
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  kanun çıktı, sonra bir yıl ertelendi, şimdi bir yıl daha uygulamayana ceza yok deniliyor, seneye de geçiş henüz tamamlanamadı, işverene zorluk çıkarmayalım denir. Ohh 10 sene sonra başlarız herhalde uygulamaya.
 3. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  peki 1 yıldır hizmet alan vatandaş "enayi" mi? yani kendi koyduğu kanunları kamuoyu önünde kendilerinin çiğnemeleri trajikomik.
  Adam diyor ki; eğer işin durdurulmasını gerektiren bir durum varsa İş güvenliği uzmanı kopyasını bakanlığa ve işverene sunmak üzere yazısını yollar ve işi durdurur. Eğer durdurmazsa belgesini iptal eder, ceza keseriz uzmana. Diyecek söz bulamıyorum cidden.

  Yahu 10 aydır hizmet almayan firmalara ceza kesip, 10 aydır hizmet alanlara da bu paraları destek olarak verse. Ne kadar caydırıcı olmaz mı?
  Adamlar resmen hizmet almayan firmaları ödüllendiriyor. Müfettişler denetim olduğunda hizmet alanlara gidip denetim yapıyor, ceza kesiyor.
  Hizmet almayan firmalar ne denetleniyor ne de ceza kesiliyor.

  Haaa bu arada Bakan dedi ki; İş güvenliği uzmanı denetleyen kişi değildir. İşverenin para karşılığında çalıştırdığı ve iş güvenliği sistemini düzenleyen kişidir diyor. Sonra da utanmadan şikayet etmezse belgesini iptal ederiz diyor.
  Yeminle bu Ülke' de yaşatmayacaklar dostlar....
 4. Sayın Murat İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14348
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bakan ne zaman nerede açıkladı bu ceza olayını ben takip edemedimde gerçektende böyle birşey varsa bu bilgiyi yaymak gerekir.
 5. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bugün NTV' de uzmanlara kesilecek cezayı açıkladı.
  Dün bütün Tv' ler önünde de işyerlerine kesilecek cezayı açıkladı
 6. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Önümüzde seçim var. Bu karar onlara binlerce oy kaybettirme sorumluluğu verdiğinden, avrupa ülkeleri arasında iş kazalarında birinci olsak dahi cezaları gönderin talimatını veremezler..Açıklamalarının aksine bir durum oluşursa hiç şaşırmam çünkü ilk defa tükürdüklerini yalayacak da değiller. Hesapları işverenleri korkutup sözleşme yaptırmak Medyaya şu kadar sözleşme yaptırdık binlerce uzman ve doktorumuz firmaları denetliyor halen kaza oluyorsa bunların eksikliğidir diyememenin hazımsızlığını yaşıyorlar.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2014 ---
  Dün davutoğluna talimat vermesini söyledi davutoğluda hiç oralı olmadı. Siz o kısmı atladınız galiba
 7. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Orasını kaçırmışım. Evet.