1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3. köprüde göçük

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  3. köprü viyadüğü çöktü: 3 ölü
  [​IMG]
  İstanbul’da ‘Yavuz Sultan Selim’ adı verilen 3. köprünün Beykoz Çavuşbaşı mevkii bağlantı yolu çalışmaları kapsamında inşası süren viyadükte akşam beton dökülürken kalıp açıldı ve göçük yaşandı. Beton kalıpların üzerinde çalışan 5 işçiden 3’ü aşağı düşerek feci şekilde yaşamını yitirdi.

  İtfaiye ekipleri ve inşaatta çalışan işçilerin kurtarma çalışmaları sonucu bu işçilerin cansız bedenlerine ulaşılabildi. Diğer işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerinde mahsur kalarak kurtarılmayı bekledi. Ekipler enkazdaki arama ve kurtarma çalışmalarını geç saatlere kadar sürdürdü.

  50 METREDEN TOPAK ZEMİNE DÜŞTÜLER

  Göçme sırasında beton bloklar üzerinde bulunan bulunan işçilerden 3’ü yaklaşık 50 metreden toprak zemine düşerken, bir işçininde göçme esnasında viyadükteki beton bloklar arasında bacağının sıkışması sonucu yaralandı. Bazı işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerinde mahsur kaldı.

  İKİ GÜN ÖNCE İŞE BAŞLAMIŞ

  Öte yandan göçükte hayatın kaybeden Kahraman Baltaoğlu’nun 2 gün önce işe başladığı belirtilirken, Lütfü Bulut, Yaşar Bulut ve yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut’un kardeş oluğu, Lütfü Bulut’un evli ve 3 çocuk babası ,Yaşar Bulut ile Kahraman Baltaoğlu’nun ise evli oduğu öğrenildi.
  http://gundem.milliyet.com.tr/3-kopru-viyadugunde-gocuk/gundem/detay/1862728/default.htm

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   77,9 KB
   Görüntüleme:
   3.426
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 3. Fatih Ülker Eğitim Grubu

  • Eğitim Grubu
  Sertifika Numarası:
  36910
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Milyar Dolarlık iş yapıyorsunuz ama 50 metre yukarıda önlem almadan işçi çıkarıyor ve çalışma yaptırıyorsunuz !!!
  3 metreden yukarıda yapılan çalışmalar yüksekte yapılan çalışmadır diyorsunuz , yönetmelikler , tüzükler ve kanunlar ile destekliyorsunuz ama 50 metreye önlem almadan işçi çıkartılmasına göz yumuyorsunuz.
  2-3 gazetede 5 santimlik haber , haber bültenlerinde 1-2 dakikalık bile olmayan haber oluyorsunuz.
  İşverenin sabah kahvaltısı tutarı kadar tutacak maddi önlemleri almadığı için ise 3 kişi ölecek, 10 larca kişi babasız , kardeşsiz , abisiz , eşsiz kalacak...

  Sonra ekonomi çok iyi diye ahkam keseceğiz yine yine yine.
  Belki biri ortaya çıkar bu cinayetin hesabını sorar...
 4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  uzman ile hekim tutuklanmış diye duydum.