1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3. kattan düşen inşaat işçisini kurtardı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve efecan tarafından 26 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. efecan İSGforum Üyesi

Çorlu’da, inşaattan düştüğünü gördüğü işçiyi tutmaya çalışan meslektaşı, yere hızla çakılmasını önleyerek kurtardı.
    Çorlu’da bir binanın dış cephesini onarırken iskeleden düşen inşaat işçisi genci, yoldan geçen bir başka inşaat ustası havada yakalayamaya çalışarak kurtardı. Alınan bilgiye göre, Şeyh Sinan Mahallesi’nde iskele kurulu bir apartmanın 3. katında dış cephe sıvası yapan Yaşar Sert (16) dengesini kaybederek düştü. Bu sırada olay yerinden geçen başka bir inşaatta çalışan İbrahim Türksoy (32) yardım çığlıklarını duyduğu Sert’i tutmaya çalıştı. Türksoy’un hamlesiyle yere düşme şiddeti azalan Sert, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Genç işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
    TEKİRDAĞ (AA)
    Çorlu’da bir binanın dış cephesini onarırken iskeleden düşen inşaat işçisi genci, yoldan geçen bir başka inşaat ustası havada yakalayamaya çalışarak kurtardı. Alınan bilgiye göre, Şeyh Sinan Mahallesi’nde iskele kurulu bir apartmanın 3. katında dış cephe sıvası yapan Yaşar Sert (16) dengesini kaybederek düştü. Bu sırada olay yerinden geçen başka bir inşaatta çalışan İbrahim Türksoy (32) yardım çığlıklarını duyduğu Sert’i tutmaya çalıştı. Türksoy’un hamlesiyle yere düşme şiddeti azalan Sert, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Genç işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

”Bir gencin hayatını kurtardığım için sevinçliyim”
    Türksoy, iskeleden düşen gencin çığlıkları üzerine Sert’i yakalamak için hamle yaptığını ve bu hareketinin Sert’in hayatını kurtardığını söyledi. Bir kişinin hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu anlatan Türksoy, ”Yoldan geçiyordum. İskeleden düşen birini gördüm. (Abi, abi beni tut) diye seslendi. Ben de kollarımı açarak kendisini tuttum. Tutmamın etkisiyle düşmesi yavaşlayan arkadaşın hayatı kurtuldu. Benim yerime kim olsa aynısını yapardı. En çok da bir meslektaşımın hayatını kurtardığım için sevinçliyim” diye konuştu.
    TEKİRDAĞ (AA)
    http://gundem.milliyet.com.tr/3-kat...em/gundemdetay/25.06.2012/1558690/default.htm
  2. efecan İSGforum Üyesi

inşatlarda çalışmalarda,aşağıya gözcü koymak lazım ne olur ne olmaz...millet patır patır düşüyo..yakalayana aşk olsun..
  3. isgforum İSGforum Üyesi

iskeleden eleman düşüyo..bu iskele nasıl bir iskeleymiş arkadaş...