1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3.sınav hakkı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve songuko tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    merhaba arkadaşlar
    2kere sınava girip te başarısız olmuş arkadaşlar 3.cü sınava daha öncekiler gibi girebiliyormu
    yoksa dilekçe mi vermeleri lazım? bilgi verebilirmisiniz
    yeni öğrendim 3.cü hak verdiklerini de kusura bakmayın
  2. dilekçe ile başvuru yapmanız gerekli
  3. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    dilekçe örneği verilmiş mi? varmı numune
    tşk ederim
  4. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aşağıdaki örnek olabilir mi? Kurslardan örnek dilekçe alabilenler de paylaşım yaparlarsa sevinirim.
    Selamlar.
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    (Yetkilendirme Daire Başkanlığı)
    Bakanlığınızca yetkilendirilmiş eğitim kurumu olan ………………………’den ……/…../….. tarihinde C sınıfı iş güvenliği uzmanlığıtemel eğitim programını tamamladım.
    Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre iki sınav hakkımı da kullandım ama başarılı olamadım.
    11/10/2013 tarihli ve 28792 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan değişiklikten kaynaklanan ek sınav hakkımı kullanmak istiyorum.
    Bu itibarla; İşGüvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin Sınav hakkı başlıklı Geçici 3. maddesinden yararlanabilmem için 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınav listesine dahil edilerek talebimin kabul edildiğinin tarafıma yazılı olarak bildirilmesini saygılarımla arz ederim. ……/…./…..

ADRES: Ad-Soyad, imza ve T.C Kimlik No
  5. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    21 aralıkta 3. kez sınava girenler

başlıklı forumdan da takip edebilirsin örnekler var. Aynı konu orada da paylaşılıyor.
  6. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    dilekçe olayını neden çıkardılar acaba
    verecekseniz 3cü sınav hakkını yine normal şartlarda verseydiniz ya
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Ekim 2013 ---
    arkadaşlar son bir soru bu dilekçe Ankaraya Bakanlığa'mı gönderilmek zorunda?
  7. çalışma bakanlığına göndermeniz gerekli
  8. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    7- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda; a- 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir. Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.
  9. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    çok tşk ederim ilginize