1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3 yılını dolduran c sınıfları için eğitim/organizasyon iletişim buraya

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Arzu Dursun tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Merhaba arkadaşlar,
    Yükselme sınavına prim günüm yetmediği için başvuramadım. Nisan'da C sınıfı olarak İSG-Katip'teki 3. yılımı doldurmuş olacağım. B sınıfına yükselebilmek için eğitim araştırdım ama bulamadım malesef. Her eğitim kurumu ön kayıt alma peşinde.

Hangi tarihte açılacak? - Belli değil.
    Bu eğitim açılacak mı? - Belli değil.

Bakanlık evrakları 75 gün önceden istiyormuş. Aralık sınavına yetişebilmek için, stajı da düşünürsek kaba bir hesapla Temmuz sonu yada en geç Ağustosun başında bu eğitime yazılmış olmamız lazım.
    Eğer burada aramızda bir grup kurabilirsek (min. 10 kişi) hem fiyat konusunda hemde istediğimiz tarih konusunda elimizin çok güçlü olacağını düşünüyorum. Benim durumumda olan arkadaşların iletişim bilgilerini bekliyorum.
    Kazasız günler dilerim.

ben mavi akademiye başvurdum suan
    bursa
    http://www.maviakademi.net/

bende diğer forumdan bir arkadaştan yararlanarak bunu copy paste yaptım (teşekkürler günkut) :)
  2. Nurcan Küçükalpelli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇASGEM 3 yılını tamamlayan ve Aralıkta yapılacak yükseltme sınavına girecek C sınıfı uzmanlar için B sınıfı eğitimi açıyor . Eğitim ücreti 1060 tl Mayıs ayında açılacak eğitim için
    Ön kayıt işleminizi aşağıda bulunan “İş Güvenliği Uzmanlığı B Sınıfı Temel Eğitimi Bilgileri ve Başvuru Şartları’” başlığında belirtilen ön başvuru şartlarına uygun olarak eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriniz. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Birden fazla BAŞVURU göndermeyiniz. Başvurularınız geçersiz sayılabilir.
    Başvuru sırasına göre asil ve yedek ön kayıt alınacaktır.
    Kayıtlar sınıf kontenjanları ile sınırlıdır.
    Daha önceki dönemlerde gönderilen başvurular geçersizdir.
    Yeterli başvuru olmayan sınıflar iptal edilecektir.
    Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeleri tam ve zamanında Eğitim Kurumuza ibraz edemeyen kişilerin kesin kayıtları yapılmayacaktır.
    Ön Başvuru sahiplerine gerekli açıklamalar e-posta yolu ile yapılacaktır.

Ön Başvuru:
    Başvuru Dilekçesi, Geçerli (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve Lisans Diploma/Geçici Mezuniyet Belgesi ni dosya olarak toplamda 3 ek olacak şekilde e-posta’ya ekleyerek, konu kısmına adınızı soyadınızı yazıp casgembasvuru@gmail.com adresine gönderiniz. (Bu e-posta adresi yalnızca başvuru için kullanılmaktadır. Başvuru haricindeki e-postalar dikkate alınmayacaktır.)

Başvurularınız değerlendirilerek en yakın sürede cevaplandırılacaktır.
    Lütfen sorularınızı telefon yerine e posta ile iletiniz. (casgemisg@gmail.com)

Eğitim programı açıklandıktan sonra “Kesin Kayıt için gerekli belgeler” in asılları ve birer fotokopileri eğitim kurumuna sunulacak, incelenecek ve sorumlu müdür tarafından “Aslı Gibidir” onayı yapılması halinde; onaylı suretler, asıl suret olarak değerlendirilecektir. Eksik ya da şartları sağlamayan belgeler ile Kesin Kayıt yapılamaz.

Başvurularınız değerlendirilerek en yakın sürede cevaplandırılacaktır.
    Lütfen sorularınızı telefon yerine e-posta ile iletiniz (casgemisg@gmail.com).

[​IMG]www.casgem.gov.tr
    ÇASGEM - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Resmi Web Sitesi , ÇASGEM - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, info@casgem.gov.tr
    WWW.CASGEM.GOV.TR|EKLEYEN: BÜTÜN HAKLARI ÇASGEM'E AİTTİR.
  3. İrem GÜL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17603
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 3 yıl görev sürem 19/08/2016 tarihinde dolacaktır.Bu tarihten sonra eğitime gidecekler ya da eğitim grubu açacak olan eğitim firması bilen var mıdır?Yardımlarınızı bekliyorum..
  4. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    Eğitim firmaları eğitime başlangıç için son tarihin 19 Ağustos 2016 olduğunu söylüyorlar. Ben istanbul için bir araştırma yaptım ve en geç 14 ağustosa kadar kayıt alıp 18 ağustos'ta eğitime başlayan bir firma buldum. 19 ağustos kayıt için geç olabilir.

Bakanlık duyurusu da aşağıdaki gibi ;

2-2016-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa katılacak olanİşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adayları için Eğitim Kurumlarının program girişlerini en geç 19 AĞUSTOS 2016 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız bir şekilde yapmaları gerekmektedir.
  5. eraxes İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,

İSG Katipten yaklaşık 3 yıl süreli sözleşmem var fakat mevzuatı tam bilmediğimizden dolayı o zamanlar sgk girişi yapmadık. 1 gün sgk yapılması gerekiyormuş.

İsg Katip sözleşmesi, risk analizi, firma dosyaları yeterli olmuyor mu? Muhakkak sgk dökümümü mü isteniyor.

Geriye dönük ödeme yapılma ile ilgili konuları araştırdım 50 bin civarı rakam söylendi, ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Bu durumda olanlar varsa, yardımcı olabilir mi?
  6. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    3 yıl osgbde içe görevli (c sınıfı) olup çok tehlikeli sınıfta çalışıp aralık 2016 b sınavı başvurusu kabul edilen var mı?
  7. merve kardeş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    13/06/2016 tarihinde benımde 3 yılım c sınıfta doldu fakat isg katip üzerinden 3 yıllık görevlendirmem yok arada doğum iznine falanda çıktım görevlendirmeleri kaldırdık ama 3 yıldır belediyenin isg uzmanı olarak çalışıyorum aralık sınavına almazlar diye başvuruda bulunmadım ama durum ile ilgili yorum yaparsanız sevinirim
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsg katipte dışa görevlendirmeniz olmadan firmalara iş güvenliği hizmeti veremezsiniz. firmayaveya osgbye yaptırım uygulanabilir.