1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    B sınavına girmek için prim sayısına bakılmıyor güzel kardeşim 3 yıl tehlike sınıfına uygun bir yerde isg-katipten sözleşmen yapılırsa girebiliyorsun. bunun için tartışıyoruz ok
  2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    18 Ağustos sınavından önce zaten yeterli miktarda uzman vardı. 18 Ağustos sınavından gelecek uzmana bu düzenleme için gerek yoktu ki.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2013 ---
    Benim duyumuma göre 18 Ağustostan önceki dönemde yaklaşık 50.000 civarında iş güvenliği uzmanı vardı.
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    açıklasalar da onlar da biz de kurtulsak.
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İnş.
  5. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Amin.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Ekime kadar haber yok gibi :oops:
  7. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 Ekime kadar olmazsa Kasım sınavına giremeyiz. Demek ki yeterli sayıda B ve A sınıfı uzman var. onu kullanacaklar. Ya da Kanunu erteleyecekler kanunun ciddiyeti kalmayacak.
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    neden 1 ekime kadar olmazsa kasım sınavına giremeyeceğiz ?
  9. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Arkadaşlar, C sınıfı uzman bir arkadaşım bir işyerinde 180 saat sigorta primi yatırılarak mühendis olarak çalışıyor.Kanuna göre B sınıfına yükselmek için de C sınıfı uzman olarak isg katip üzerinden sözleşme yaparak İSG uzmanı olarak çalışması gerekiyor.Arkadaşım 37 saat olan fazla çalışma saatinin 10 saatini İSG uzmanı olarak çalışıp B sınıfı uzman olma yolunda devam edebilir mi?Yoksa 180+37 saat çalışma süresini İSG uzmanı olarak doldurmak zorundamı?
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Saatini doldurmak zorunda değil süre olarak tanım 3 yıl geçiyor, 3 yılda 217 saatten diye geçmiyor
  11. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B sınıfına giriş sınavına başvuru 1 ekimde başlıyor.
  12. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    ne zamana kadar sürüyor biliyormusun?
  13. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 ekimde başladığı nerde yazıyor resmi bir kaynak gösterebilir misiniz.
  14. hüseyin özatlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bu olayı tam algılayamadım sanırsam.3 yıl prime B sınavına girebilir ibaresi kullanırken primden kastınız nedir acaba ? işgüvenliği uzmanı adı altında yatmış olan primmi , yoksa mesleki tecrübe olarak yatmıs olab primmi ?
    saygılar kolay gelsin..
  15. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliği beklemekten başka çare yok.
  16. hüseyin özatlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yazılanlara bakılırsa iş güvenliği adı altında yatan primleri kastediyor arkadaslar ama neye göre bunu yazıyorlar..
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İş Güvenliği üzerine prim olmalı bence ama bakanlığı bekliyeceğiz
  18. hüseyin özatlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ozaman şöylede bidurum oluyor. zaten c sınıfında olan biri 3 yıl görev yapınca B sınavı hakkı kazanmıs olmuyormu ?
  19. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İş güvenliği üzerine prim denilirse, A sınıfı ihtiyacı karşılanamayacağından iş güvenliği üzerine prim olacağını düşünmüyorum. Türkiyede iş güvenliği üzerine prim günü sayısını sağlayacak kaç kişi çıkarki. Şunun surası son bir seneden beri insanlar c sınıfı uzmanlık belgesi almaya başladı. Ve üstüne belgeyi aldılar diyelim iş güvenliği üzerinden çalışmışlıkları kaç gün.
  20. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3 yıl İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI olarak yatırılırsa B sınıfı uzmanlık sınavına girebiliyor. Onun için tebliği beklemesine gerek yok. 3 yıl mesleki tecrübede yaparsak sınava giriş için beklenen tebliğdir. Ama tebliğ yayınlanmadan konuşmamız boşuna oluyor.