1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu soruyu Bakanlık yetkililerine sormak lazım aslında gözlerimiz yollarda kaldı.
  2. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onlarda reyting için hecan yaptırıyorlar
  3. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen öyle. Bakanlık yayınlayacağı tebliğ yada yönetmelik yayınlamadan konuşmak bizi artık yoruyor.
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    En son ayın sonunda açıklanır denilyordu. Şunun şurasında ay sonuna ne kaldı. Oda gelir
  5. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Açıklanmazsa kasım sınavı üst sınıfa geçmek için bekleyen başka bahara kalacak.
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Baharlar bitmezde bizim iş sağlığı ve güvenliği kanunu başka bir ertelemeyi kaldıramaz. Zaten şu andan seçim nedeniyle yıpranmış durumda.
  7. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tek ümidimiz o zaten.
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    kaptanın seyir defteri doldu herhalde Ali İhsan Bey
  9. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    belli olmaz bakarsın sınav hakkını hiç kullanmaz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2013 ---
    Orkun bey sizde yeni bilgi yokmu
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2013 ---
    ibre ne yönde acaba
  10. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kaptanın seyir defterine ek: değişen bir şey yok. Bekliyoruz.
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kimsaden bir haber yok herhalde olan da kendisine mi saklıyor acaba?
  12. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haberler Bakanlıkta
  13. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yok mu Bakanlıkta tanıdığı olan? Yüreğimize bir nebze olsun su serpecek olan
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bakanlık bu kararı alsa bile A ve B grubu uzmanlar mahkemeye gider. Son sözü mahkeme söyler.
  15. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bakanlıkta bunu bildiği için daha mahkemeden karar çıkmadan bu işi bitirecekler o sebeple son ana kadar açıklama olmayabilir. Zamandan kazanmak açısından.
  16. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yıldız tarihi 18 Eylül 2013 kaptanın seyir defterine ek Resmi Gazete çıktı ancak ümitlerde boşa çıktı.
  17. miro goztas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kanunlar hukuka aykırı, hukukta kamusal işleyiş ve düzene aykırı, kamusal işleyiş ve düzende uygulanabilirliğe aykırı olamaz bu şu demek oluyor 6331 deki sınıflar arası arz talep dengesinin bozukluğunun getirdiği a ve b sınıfı igu eksikliği ve eksikliğin getirdiği boşluk, 6331 in uygulanmasında ciddi engel oluşturuyor. Bu problem iş içinden daha da çıkılmaz bir hal almadan muhakkak çözülecektir. Çözemezlerse önce çözemeyenler sonrada 6331 kendini imha edecektir. Bir bakıma çocuk ölü doğacaktır.
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    çok güzel anlatmışsın da ÇÖZÜM ???
  19. miro goztas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir çok çözüm yolu var ama en mantıklısı igularda kıdemi belirtecek puanlama, iş yerlerindede tehlikeyi belirtecek puanlama sistemi misal c sınıfı 1 b sınıfı 2, a sınıfı 3 puanlık kıdemi olsun iş yerlerininde igulardaki puanlama sınıfına uygun tehlike puanlamaları olsun çok tehlikeli bir yerin tehlike puanı 3 ise ister 1 tane a çalıştırır isterse, 1 b 1 c yada 3 c çalıştırır. bu sistemde a ve b sınıflanının hak kayıpları olmaz ve hemde c sınıflarının yığılmasının önüne geçilir. Astronomik kazanç farkıda ciddi oranda azalır, uygulanabilirliği kolay olur. takım çalışmaları öne çıkar daha etkili bir denetim mekanızması oluşur. işverende a ve b sınıflarındaki tekel piyasasında kurtulur.
  20. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkiyede İş güvenliği uzmanlığı sorunu hiç bir zaman çözülemez. zaten mevzuatı çok iyi bilen bir kişi bu işlere korku ile yaklaşıyor. yeni mezun olmuş hasbelkadar sınavı geçip bir c sınıfı elde etmiş. şimdi tecrubesi olmadan b sınıfı kovalıyor. arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği savcı karşısına çıkmadan yada defalarca müfettiş denetlemesi geçirmeden öğrenilmez . yeni belge almış bu yorumları yapan arkadaşlar 3 4 yıl sonra bu yorumlarına gülecekler ...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2013 ---
    kervan yolda düzülür, iş işte öğrenirilir. bu mantığın uygulanmaması gereken sektör iş güvenliğidir.yeni mezun kişi 1 yıl yüksek yapıcak b sınıfı alıcak. mevzuata göre madenlere tershanelere akaryakıt tesislerine uzmanlık hizmeti verecek . iş verende 50000 liraya alacağı hizmeti bu kişiye 4000- 5000 liraya yaptıracak . buna cinayetten başka birşey denemez. c sınıfı uzmanların % kaçı acaba görev ve sorumluluğunu soyleyebilir. yönetmelikle yazanları idrak edebiliyor çok merak ediyorum...