1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

dışlamadım, Ali Osman bey'in açıklamasına göre yorum yaptım.
  2. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Daha netleşmedi mi. bakanlık önümüzdeki hafta yayınlaması gerekecektir.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    peki o zaman çünkü onlarda artık uzman :)
  4. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soyledikleri suan basbakanliktaymis. Kanuna dayandirdiklari icin ancak anayasa mahkemesinde iptal olacagini ilettiler. Kapsam ile ilgili olarak yonetmelik yayinlandiktan sonra kanunun uygulama tarihine kadar belgesini almis uzman diye bahsettiler yani 1 ocak 2014e kadar sisteme girilmis olan uzmanlari kapsiyor dediler ve subat ayinda bu durum icin sinav acilacagini soylediler :(
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

elbette, bu konuda hemfikiriz, yalnız torba kanunun veya düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla belge sahibi olanlar denirse ağustos'ta sınava girenler için düzenlemeden yararlanamama tehlikesi söz konusu, bunu ifade etmek istemiştim. düzenleme başbakanlıkta ise kısa bir süre içerisinde yayımlanır.
  6. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kasım sınavına yetişmeyecek o zaman
  7. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soylediklerini iletiyorum sadece, telefonda yanit alamadigim icin sirf bu yuzden gittim fuara
  8. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    umarım bu öneri kabul görür o zaman a sınıfları düşünsünler.........
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    A sınıflarının saltanatının bitmesini bende istiyorum fakat bu tasarı çoğu kişinin emeğine saygısızlık :(
  10. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Primi olana guzel haber tabiki
    33bin c sinifi
    700 b sinifi
    900 a sinifi soyledikleri guncel rakamlar...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Eylül 2013 ---
    Durumu olana yuksek lisans buyuk avantaj diyorlar... gedik uni de fuardaydi 1 kisi 8500 tl . 3 ve uzeri 5100 gibi rakamlar soyluyorlar son şans yuksek lisans sanirim
  11. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Doğru diyorsun. ancak kasımdan sonraki sınava kalırsa kanun ertelemesi olması gözüküyor mu
  12. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    şuan parası olan herkes yüksek lisansa umut bağlamış durumda. Sanırım çoğu kişi şuan yüksek lisansa yazıldı. Seneye herkes B yani.
  13. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadslar konu dagilacak belki ama yüksek lisans düşünen varsa pazartesi son gunmus. Gedik ve bikac uni. Ile gorusecegim. Cuma aksam ve cumartesi ders oluyor dediler. Ilgilenenler benimle irtibata gecmesini rica ediyorum.
  14. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3000 olursa c den a ya verilecek mi? Çünkü yukarıda b den a ya demişsiniz.
  15. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    c den b ye b den a sınavına giriş olacak
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    O zaman danıştayın yürütmesini durdurduğu düzenlemedeki gibi c den a ya yok demekki.
  17. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    [qe="Deniz Devrim, post: 56759, member: 24955"]O zaman danıştayın yürütmesini durdurduğu düzenlemedeki gibi c den a ya yok demekki.[/quote]
    C den a ya gecis 3000 gun prim
    C den b ye gecis 1500 gun prim
    B den a ya gecis 1800 gun prim seklinde olacakmis
    C den a ya gecis 3000 gun primC den b ye gecis 1500 gun primB den a ya gecis 1800 gun prim seklinde olacakmis
  18. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar öyle olcakmış böyle olcakmışlarla kafanızı karıştırmayın bence... herkes karanlığa küfrediyor, kahretsin ki mumu da biz yakamıyoruz, sakin olup beklemek lazım...
  19. Cemil Sağdıç İSGforum Üyesi

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C den a ya gecis 3000 gun prim
    C den b ye gecis 1500 gun prim
    B den a ya gecis 1800 gun prim seklinde olacakmis

C den a ya gecis 3000 gun primC den b ye gecis 1500 gun primB den a ya gecis 1800 gun prim seklinde olacakmis[/quote]

Ali Bey size zahmet şu sorunun cevabını da biliyor yada tebliğin içeriğine bakarak öğrenebiliyorsanız cevaplayabilirmisiniz?
    Soru:Askerlik borçlanması ile SGK gün tamamlaması yapabilirmiyiz.?
    teşekkür ediyorum.
  20. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mış muş kısmı isg katip yoneticisinin 1.agizdan soyledikleri... malesef basbakanliga bu sekilde iletilmis 5-10 gun icinde cikacagini soylediler
    Ali Bey size zahmet şu sorunun cevabını da biliyor yada tebliğin içeriğine bakarak öğrenebiliyorsanız cevaplayabilirmisiniz?
    Soru:Askerlik borçlanması ile SGK gün tamamlaması yapabilirmiyiz.?
    teşekkür ediyorum.[/quote]
    O kisimlari sgkya sorun dediler. Gecmise donuk prim olayini