1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

bakan söylese bakmam, resmi gazetede görmem lazım... bugüne kadar neler söylendi böyle, neler duyduk neler gördük...
  2. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tabiki oyle ama herhangi bir durdurma veya iptal olur mu dedigimde dersimize iyi calistik kanuna dayandigi icin tek iptal sarti anayasa mahkemesi oldugunu bununda imkansiza yakin oldugunu ilettiler
  3. Cemil Sağdıç İSGforum Üyesi

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O kisimlari sgkya sorun dediler. Gecmise donuk prim olayini[/quote]

Sgk ya geçmişe dönük borçlanır ve gün olarak saydırırsak olurmu diye mi soralım.Lütfen öğrenebiliyorsanız,çalışma gün prim sayısı kelimesimi geçiyor beyanda...Yoksa yedek subay olarak kesilen ailesandığı kesintisi de kabul görecekmi diye..
  4. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sgk ya geçmişe dönük borçlanır ve gün olarak saydırırsak olurmu diye mi soralım.Lütfen öğrenebiliyorsanız,çalışma gün prim sayısı kelimesimi geçiyor beyanda...Yoksa yedek subay olarak kesilen ailesandığı kesintisi de kabul görecekmi diye..[/quote]
    Hatta gecmise donuk (1000 gunum var) 2000 gun yatirsak a sinifi icin girebilir miyim diye. Biz sadece gune bakacagiz diger kismi olabilirligini sgk ya sorun dediler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Eylül 2013 ---
    Sgk ya geçmişe dönük borçlanır ve gün olarak saydırırsak olurmu diye mi soralım.Lütfen öğrenebiliyorsanız,çalışma gün prim sayısı kelimesimi geçiyor beyanda...Yoksa yedek subay olarak kesilen ailesandığı kesintisi de kabul görecekmi diye..[/quote]
    Hatta gecmise donuk (1000 gunum var) 2000 gun yatirsak a sinifi icin girebilir miyim diye. Biz sadece gune bakacagiz diger kismi olabilirligini sgk ya sorun dediler
  5. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Ben de cuma günü fuardaydım,Bakanlık yetkilisine de konuyu sordum,düzenlemenin yapılmakta olduğu ve kesin bilgilerinin olmadığını ifade etti.Bu arada fuarı başarılı buldum.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Erhan bey sizde Ali Osman beyin söyledikleri şeyleri duydunuz mu fuarda?
  7. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dun de cok sorulmus bu konu. Mudurlugun izniyle bugunku panelde paylastilar
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  9. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Duyumlar iş yapmayalım. Resmi gazete de çıkmasını bekleyelim. Resmi gazete yayınlandıktan sonra 1500 gün yada 3 yıl mı olacağı ortaya çıkar resmi gazetede
  10. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Ben cuma günü fuarı gezdim,ser verip sır vermedi Bakanlık yetkilileri,herhalde C sınıfı uzman arkadaşlardan çok soru gelince cumartesi günü Ali beyin söylemine göre bilgi verdiler.Resmi gazeteyi beklemek lazım.
  11. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali Osman bey 3000 güne c den a , 1800 güne b den a. ve 1500 güne c den b ye sınav hakkı isaf ta söylendi mi bu şekildemi olacak yoksa farklı öneriler de söyleniyormu
  12. AliOsmanKonak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanlik yetkililerinin söyledikleri paylastim
  13. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunu isaf damı söylemişler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2013 ---
    birde o şekildemi olacak yoksa bu sadece önerilerden birimi diye söylediler
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İsaf değil bakanlar kurulu bülteni mübarek :)
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    en sağlam bilgiyi resmi gazeteden görebiliriz değil mi :cool: o demiş bu demiş ...............
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    aynen..

Birde bu kanun tamam bir C olarak benim işime gelir mi? Evet gelir. Adil mi peki? Hayır değil.

Düşünün 3 yıl primi olan İnşaat teknikerine inşaat mühendisi olma hakkı vermek gibi bu..

Davalık olur ve kazanırlar.
  17. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    neden davalık olsun ki sonuçta kanunla iş yapılıyor
  18. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Aynen dediğin gibi Bye hak kazanırmıyım kazanırım fakat hiç adil değil bende A sınıfları ile beraber dava açıcam şimdiden hazırlanıyorum o_O
  19. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun bey c den a ya geçiş varmı yoksa c den b ye ve b den a ya şeklindemi
  20. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Etik olsun olmasın sonuçta bir sınav olacak ve C lerden A veya B iş güvenliği uzmanı türetecekler. Arkadaşın birisi yazmış; 900 A 700 B sınıfı uzman var diye. Bu kadar kişi ile çok tehlikeli iş yerlerine bakılmaz. Tam olarak sürec beklense 3 yıl gerekiyor. O zaman bazılarının hakkı yenmekle beraber bu işi kısa yoldan çözecekler. Doğrumu derseniz ne doğru ki; 1997 yılında bütün 4 yıllık mezunlara öğretmen açığı var diye öğretmen olma hakkı tanınmadı mı. 2000 yılında mezun olan öğretmen adayının hakkı ne oldu.. Uçtu gitti..