1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yukarıda yazdığım gibi söyledikleriniz teyit olundu fakat 18 ağustos sınavına girenler dahilmi değilmi diye sordum, sait beyin bilgisini teyit etmek için; bir şey diyemediler onu bilemiyoruz dediler.
    Ali Osman Bey uzun uzadıya yetkililerle konuşup burada aktardıysa verdiği bilgilere itimat etmek gerekir diye düşünüyorum. Tabi son dakikalarda değişiklik olmazsa.
    Bu durumda 18 ağustostan geçen biri olarak A sınıfı için sınava girme hakkım olacak görünüyor.
    Ama şunu kesinlikle belirtmem gerekir, çok haksız bir uygulama oldu. Çoğu arkadaşım primleri nedeniyle mağdur olacağa benziyor. Verilen emeklerin boşa çıkartılması adına gerçekten üzücü. Nace kodlarına bakılmadan, sektörel tecrübeyi göz önüne alınmadan yapılan düzenleme tam olarak sakat doğmuş çocuğa benziyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2013 ---
    Ve yinede son bir umut düzenleme verilen bilgiler doğrultusunda olmaz diliyorum.
  2. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Murat bey c den a ya 3000 gün mü yoksa 3600 gün yani 10 YIL mı
  3. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    benim 4890 prim günüm var... fakat 18 ağustos sınavına girdim... kazandım.biz de yararlansak iyi olurdu.henüz yayınlamadılar sanırım ne zaman yayınlanır acaba tebliğ arkadaşlar...
  4. bu 18 ağustos ta ne sınavmış her şeyi bir tartışmaya sebep oluyor soruları,cevapları,puanları,şimdi de üst sınıfa geçme-geçememe olanağı ile ...
  5. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

küçücük şakamıza alınan çok olmuş. Allah hepinizi A etsin emi
  6. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    3000 diye sordum ve evet dediler.
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Sınava giriş için süreler: C den B e geçmek için 1500 sgk primi,C den A ya geçmek için 3000 sgk iş günü, B den A ya geçmek içinde 1800 sgk iş günüdür.şu anda taslak olan yönetmelik bu şekilde çıkacak
  8. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    :( şu 1500 ü 1250 yapsak olmazmı hocam. son ne olur bize :(
  9. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    18 Ağustos sınavını kazananlar sınava girebilecekler değilmi Ersin Bey?
  10. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    o konuda bilgi vermiyorlar,yönetmelik ile belli olur
  11. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ali Osman Bey, İSAF fuarında katip yöneticileriyle görüştüğünde. 1 ocak 2014 ten önce belge sahibi olanlar denilmiş.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    Konuşmak için çok erken ama aklıma geliyor haliyle,
    B sınıfı için sınava girenler bu durumdada A 'ya bakabilirler. O zaman piyasada oldukça A olur. Bu yönetmelik yanlış anlamadıysam 1500 prim günü olan c leri her ne kadar b yapsada 6331 geçici maddesiyle çok tehlikeliye bakabilirler.
    Bu durumda ne olur acaba? Sektör, kalite vs...
  12. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    meclisin tatili bitmek üzere şunun şurasında 5 gün kaldı inşallah sorularınız haftaya cevap bulur

ve Sait beyin de dediği gibi Allah hepinizi A etsin emi:)
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Eğer A olursam kocaman bir A harfi yaptırıp, kafamın üstüne koyup dolaşsammı acaba :)
  14. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2000 yılından beri ilk defa sınava girdim ağustosta ne sınavmış bitmedi gitti tartışması allah tan 70 ile geçtim :)
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    amin :), amman dikkat bunuda A sınıfı uzmanlar ciddiye alabilir :)
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

kaç tane B varkı Hespsi A olsa yine yetmez, şu an A sınıfı uzman bulunamıyor, birde ocaktan sonrasını düşünün. birde direk A olmayacak kimse sınav var, başarı oranını %50 düşünsen bile sınava hak kazananların yarısı geçebilecek. 18 ağustos sınavından geçenler stres yapmasın , bence şu tarihte C oalnlar diye bir şey çıkaracaklarını sanmıyorum, sınava baş vuru tarihinde yeterki belgen olsun. ben kasımda geçmeyi umuyorum ve büyük ihtimal kasımda geçenler bile yararlanabilecek gibi geliyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    bende 69 :(, hakkaten ne sınavmış , sanırım sınava girenlerin %90'ı 69 ve 70 aldı :)
  17. amiin :)
  18. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba 1500 günü olanlar direk B olmayacak heralde bir sınav olacak dimi? bu sınav da C sınavı ile aynı tarihte oluyor diye biliorum ama emin olamadığım için yazmak istedim. Bilen arkadaşlar açıklarlarsa sevinirim.
  19. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    doğrudur eger bu teleffuz edilen rakamlar değişmez ise 1500 gün primi olanlar B sınıfı için sınava girebilecekler.
  20. evet sınava girecekler. tehlikelide primi olanlar c den b ye çok tehlikelide primi olanlar c den a ya.