1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 166
    73,8%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,2%
  1. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Adam çok tehlikeli iş yapıyor ama yıllar önce İK girişini az tehlikeli kardeş şirkete yaptıysa ne olacak. Primlerde az tehlikeli çok tehlikeli bakmayacaklardır.
  2. bayramdan önce belli olur. umarım sizin dediğiniz gibi olur. benimki tahmin.
  3. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tehlike sınıfına değil Mühendislik diplomasını aldıktan sonraki prim gün sayısına bakılacak arkadaşlar.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu yasa çıktığı an mahkemelik olur. Bakalım neler olacak :)
  5. Zaim bey, arkadaşlar resmi gazetede yayınlandığını düşünürler, taslak veya tahmininiz olduğunu ekleyelim.
  6. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şöylede örnek vereyim işvereni tanıyorum Risk değerlendirmesi lazımmış dedi, bende kontrol ettim şirketi 1990 yılında kurulmuş mermer satış pazarlama üzerine NACE koduna göre az tehlikeli, çalışan sayısı da az. İşveren yapabilir ama yardımcı olmak adına geleyim fikir vereyim dedim. Gittim ne göreyim abim deponun içine 3 tane CNC, Lazer bükme, vinçler falan bildiğin seri imalat yapıyor. eee ne oldu NACE kodu tehlike sınıfı hikaye.
  7. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    işte bu yüzden ayrım yapamolar geriye dönük hatta suan bile bir cok firmanın nace kodu dogru degil. meslek bildirimleri dogru deil. o yüzden bi kereye mahsus boyle bir olay cıkartıcaklar. alan alcak alamayan normal prosedürü uygulayacak. devlette bir sekilde bir çözüm üretmek istior.
  8. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mühendislik diploması demişsin de malum İSG uzmanları sadece mühendis diplomalarının yaptığı bir uzmanlık değil.
  9. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Zaim Bey sanıyorumki şöyle demek istedi isg uzmanının diplomasını aldığı tarihten itibaren
  10. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Bence sınavın puanlarını düşürsünler. 2-3 yıl iş tecrübesi olana A sınıfını uygun gören zihniyet 50 alarak B sınıfı olacak adaya da itirazı olmaz :))
  11. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fazla alıngan olmayalım. Sadece bu belgeyi almak gereken diplomalarından bahsettim Sadece mühendislik diploması değil. Anlayan anlamıştır.
  12. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Murat bey 3000 diye kime sordunuzda evet dedi
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünde katip bölümünü bağlatmıştım. 18 ağustos sınavını geçtim ne zaman katib'e girerim diye sordum. O değilden birde bu primler böyle böyle söyleniyor doğrumu diye sordum. Ordaki arkadaş evet doğru, başbakanlığa giden taslak o şekilde dedi.
  14. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ersin bey çok kesin gibi konuştunuz kaynak sağlammı yani şuanda taslak olan yönetmelik bu şekilde (3000 1800 ve 1500 gün kastederek) çıkacak dediniz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    sadece sgk primi yeterli olan sınava girecek diye biliyorum çok tehlikeli az tehlikeli tehlikeli diye ilk defa sizden duydum Talha bey hayırdır bunu nerden duydunuz
  15. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Murat bey peki 1800 gün az tehlikelide çalışmışsa a ya girebilecekmi Talha bey tehlike sınıfına göre yazmış yani 3000 gün ÇOK TEHLİKELİDE Çalışmışsa diye belirtmiş
  16. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben sektörel bir düzenleme sgk türü vs. olmayacakmı diye sordum. Bana hayır dediler. Az tehlikeli de çalışan şu kadar diye bir şey söylemedi. Zaten öyle olursa kimse A yada B olmaz. 30 bin küsür C sınıfı uzmanın hemen hemen hepsi 300 günün altında iş güvenliğinde geçen zamanı.
  17. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Murat bey öyle değil diplamayla yani mühendis olaral çok tehlikelide çalışma şartı yoksa uzman olarak değil
  18. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Hımmm, öyle bir şey demediler.
    Öyle yaparlarsa ortak allak bullak olur. Mesela makine müh. Bilemezsinizki mak. müh. branşını. Bazen az, bazen çok tehlikeli. Onu yapamazlar. zaten öyle bir şey söylemedilerde.
  19. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hatta az önce baktım isgfrm de TUNCA AMANVERMEZ yazmışki 3000 gün çok tehlikelide çalışmışsa c den a ya , 1800 gün çok tehlikelide çalışmışsa b den a ya ve 1500 gün tehlikelide çalışmışsa c den b ye ve sorduğunu çok net olduğunu yazmış
  20. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Anlam veremedim. E iyide benim dediğim sorunun cevabı ne olacak.