1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence onu söyleyen fazla attı
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Çıkmamış yönetmeliğin söylentisini 27 sayfa tartıştık. Çıkınca ne kadar tartışırız kimbilir :)
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    270 olur o da herhalde. :D
  4. erdal81 İSGforum Üyesi

Muhendıslık dıploması almadan evel 1 yıl çalışmıştım daha dogrusu okulu uzattığım süreçte muhendıs olarak prımım yatmıstı bu 1 yıllar ihtiyacım var 1500 prım gunü tamamlamaya acaba nasıl olur ?? Dıplomayı aldıktan sonrakı güneleri mı sayacaklar ??
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunu ancak yönetmelik çıkınca bilebileceğiz. Ama tahminse hepsini sayarlar diyelim bu gece rahat uyuyun.
  6. erdal81 İSGforum Üyesi

Alayına saçmalık bu abc sınıfı. Deterjan reklamı gıbı zaten
  7. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Herşeyin hayırlısı olsun arkadaşlar
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Amin.
  9. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İş güvenliği uzmanı olacam diye ne didin be Selahattin
    A sınıfı olacam diye paraladın kendini
    Onuda olamadın,
    Napcan 1.200 lira maaşa kaldın, ondada hafta sonu yok her gün 12 saat çalış babam babam çalış,
    Ne çektin be Selahattin.
    :D :D :D
  10. Karar ne çıkarsa çıksın, önemli olan iptal olmaması.Bayramdan önce çıkar gibi...
  11. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Napcaaan mecbuuuuuuuur :)
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu durumda düzenlemeden muhtemelen 20-30 kişi yararlanır, 1 sınıf bu sınav için yeterli olacaktır :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Eylül 2013 ---

düzenlemenin meclisle bir ilgisi bulunmuyor.
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    niye kine.?
  14. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yönetmelik yada tebliğin meclis alakası olmadığı için. Bunları bakanlık çıkartır. Resmi gazete yayınlandığında yürürlüğe girer. O zaman o kadar yönetmelik yayınlanıyor meclis açık mı ? Ayrıca sizin bunu meclisle alakası olmadığı halde meclisle bağlantı kuruyorsun. Sizde meclisle bağlantısı söyler misiniz. Ben size anayasa, kanun, yönetmelik, tüzük hiyerarşine bakarsanız iyi olur.
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Zaim bey'de açıklamış, yönetmelik, tebliğ gibi yasal düzenlemeleri bakanlık kendisi de yayımlayabiliyor, yapabiliyor, meclis kanun yapar, şimdi yapılacak düzenleme yönetmelik ya da tebliğ olacak.
  16. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar zaman su gibi akıp giderken sınav konusunda bende giderek ağır basan bir düşünceyi sizlerle paylaşmak istiyorum:
    Bakanlık yapacağı sınav için kanuni dayanaktan yoksunluk sebebiyle Danıştay tarafından iptal edilmemesi için 6331 sayılı kanuna ekleme yaparak bir düzenleme yapması için yetki aldı. Sonradan anlaşıldı ki Bakanlığın yapacağı düzenlenin yönetmelik veya tebliğ şeklinde olaçağı ancak bu yönetmelik veya tebliğinde "kanuni dayanaktan yoksunluk sebebiyle" değilde başka sebeplere yine iptali sözkonusu olabileceği gündeme geldi. Buna çözüm olarakta tekrar 6331 sayılı kanuna eklenen gecici maddeye direk sınav koşullarını yazarak başka bir düzenleme yapmadan bu sorunu aşmayı deneyecekler. Böylelikle kanunun iptali yanlızca Anayasa mahkemesi tarafından, diğer kanunlara aykırılığı sebebiyle iptal edilebilme olanağı dışında iptal şansı kalmayaktadır. Bu da oldukça zor bir seçenek. Eğer düşündüklerim gerçekleşirse sınav Şubat a uygulama ise seçim sonrasına kalır. Bizlerede "ya sabır" demekten başka seçenek kalmaz. Umarım yanılıyorumdur.
  17. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    anayasayı çok bilmiyorum bilseydim kpss de çözerdim. lakin hiç bilmiyorum da demedim hiyerarşiyi bilirim.
    ama bir ayrıntıyı atlıyorsunuz
    farkındamısınız bilmiyorum ama bakanlık dediğiniz birimin başındakiler de millet vekili bir ayağı mecliste, ayriyeten her yapılan uygulamaya bir soru önergesi düzenleme torba derken bu işin sonuda 6331 in ötelenmesi gibi bir sürece girerse meclisle ne alakası sorusuna az da olsa bir cevap olur.
    sanıyormusunuz ki aralık ayından bu yana çıkan yönetmelikler tek tek bakanlık tarafından hazırlanıyor. eski yönetmeliklerde bir kaç cümle değişikliği sonrasında işin gidişatına göre zamanı gelince yayınlanan aslında hazır ürünler, hekim taslağı çıktı 6 ay bekledi yönetmelik çıktı ardından torba çıktı kanun maddeleri ötelendi,
    550 milletvekilinin haleti ruhiyesine göre bi ileri bi geri adım atıp duruyoruz.
  18. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben torba kanunda üst sınıflara geçiş yetkisi verilmesi hususunda, sektörel tecrübelerin metne girmemesi ve bakanlığın kendisini 2 sınav yetkisiyle sıkıştırmasına hiç mana veremedim.
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    iş güvenliği uzmanı belli bir düzeyde mevzuat hukuk bilgisine sahip olmalı, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında 1 yıllık süreçte görüldü ki her an herşey olabilir değişebilir o ayrı konu, ipte çok cambaz var. bakanlık ne yapacağına karar verseydi zaten direk torba kanuna ayrıntıları eklerdi. torba kanunla düzenlemenin çerçevesi oluşturularak ayrıntılar yönetmeliğe-tebliğe bırakıldı. bunun dışında elbette hükümetin tasarrufunda 6331 bırakın ötelemeyi iptal edilir, yenisi çıkar, herşey olabilir.
  20. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    işte ondan hep diyorum ya
    550 ye bağımlıyız onlar tatil biz askı
    onlar işbaşı biz yine sıkıntı
    acaba yarın hangi yönetmeliğe göre iş yapacağız psikolojisi oluştu