1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Sayın İbrahim bey, her işin doğrusunu yapmamız gerekiyor, hatalı ise tabi ki acımayın ama C sınıfları yükselecek diye işini düzgün yapana da aynı tavır ile yaklaşmanın hatalı olduğunu düşünüyorum ve bilirkişi olarak sizin buralarda bu şekilde söylem vermenizi de doğru bulmuyorum. Sizin bu yazınız bir tehdit gibi algılanabilir ve allah korusun ama sizinle karşılaşılırsa da bu taraflı yazınızı delil olarak kullanmaktan geri kalmayacak çok fazla avukat ve igu olduğunu biliyorum.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Epey abartı olmuş bu :) kendi uzmanlık konusunda hakime bilgi veren kişi diyelim.
  3. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hüseyin Bozdoğan İnşaat Taahhüt
    Kursta biz öyle söylediler. :)
  4. Cemil Sağdıç İSGforum Üyesi

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    duymadım görmedim deme olurmu...
  5. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Seni bilmediğim için ben yazıyorum. Seni bilseydim senden örneklerdim.
  6. Cemil Sağdıç İSGforum Üyesi

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    • Uygunsuz Uslup
    Yaz kardeşim.helal olsun sana.babanın sitesi gibi yaz.Artık sana bırakıyoruz biz hakkımızı.
  7. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Niye gerildin bu kadar.
  8. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Haklısınız çok zor. Ama kişinin kendi tercihi ve becerisi. Sorumluluğu üzerine alabiliyorsa , çalıştığı firma memnunsa, yetiştirebiliyorsa ne denebilir ki .
    Öyle değil mi?
    İşte tercih meselesi
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yanlış söylemişler. Kısa bir kursla bilirkişi olursunuz. Mahkemede mübaşir vs tanıdığınız varsa size iş paslarlar ek gelir olur. Hakim bilirkişiyi dikkate almak zorunda bile değildir. Genelde zaten bilirkişiye hep itiraz edilir. Aynı olaya 2-3 ayrı bilirkişi gider. Çoğunun raporu birbirini tutmaz. Hakimde işin içinden çıkamaz birini seçer. Sonra dava temziye gider.

Çok abartılacak bir iş değildir. Yakında sanıyorum herkes bilirkişi olacak. Hakim gözünde de değeri pek olmayan angarya işler memurusunuzdur.

Ciddi davalarda zaten üniversitelerden bir kurul çağrılır.

Şimdi tabi böle yazınca yine, yeni düşmanlarım olacak ama biri "kral çıplak" demeli dimi :)
  10. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Haklısınız herkes bilirkişi olabilir. Parayı verirsin kursa gidersin belgeyi alırsın.
  11. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burada konu ben daha iyi bilirim olmuş. Çok yazık. Bütün mesele kimse İSG uzmanı olmasın hatta A olmasın, benim bir üst sınıf belgem var bütün herkes bana muhtaç olsun. Ben parayı çuvalla alırken millet sürüm sürüm sürünsün. Hep ben hep ben. Sen kimsin. Benden daha önce belge almış birisin. Ben Ronaldo' yum benden daha iyi futbol oynayan bir kişi yeryüzüne gelmesin. Ben olduğum sürece futbol oynansın; ben öldüm mü futbol denen mahlukat yeryüzünden silinsin. Ben varya ben memleketin her köşesine hizmet ederim. İşlerim çok yoğun olduğu içinde bütün mesele dökümantasyon olmasın diye 1 sayfalık risk analiziyle herşeyi hallederim. BİR SAYFALIK RİSK ANALİZİ: İşveren; işyerinde bütün tedbirleri almak zorundadır NOKTA......
  12. Hüseyin Bozdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90954
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Koray Bey sende iyice eziklemişsin Bilirkişiliği. :)
    Bence senin eziklediğin kadar değil. İlk önce şunu söyleyeyim. Hiç bir mübaşire birşey vermedim. Ancak parayı alırken kamu yararı gerekçelerle kesinti yaptılar. :) Şu ana kadar hiç ek rapor veya düzeltme raporu yazmadım. Çokta sık yapmam. Ayda 2-3 kez anca.
    Sadece Kamulaştırma bilirkişiliği için İMO ya cüzi bir para verdim. Listeyi de İMO hazırlar. Diğer bilirkişilikler için ücretsiz başvuru vardır. Herkes başvurabilir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2013 ---
    Kamu bilirkişiliğin kursu vardır ve ücretlidir. Diğer bilirkişiliğin kursu yoktur ve ücretsizdir.
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Neyse artık "hakim yardımcısı" vs olmadığınızı ikimizde biliyoruz.

Size özgü değil sözlerim ama türkiye'de herkes kendini vazgeçilmez, eşsiz ve önemli görme hastalığından muzdarip.

Bakın hepimiz şunu kabul edeceğiz.. Bizler zihinsel emek gücünü bir patrona satmak zorunda olan. Bundan başka hiç bir geliri olmayan birer beyaz yakalı işçiyiz. Mavi yakalı kol emeğini satarken, biz pazarda zihinsel emek gücümüzü satıyoruz. Bunun dışında pazarda alıcı açısından (patron) bir farkımız yok.

100 yıl önce sayımız azdı. Bu nedenle pazarlık gücümüz çoktu. Şimdi sayımız çok pazarlık gücümüz az. O yüzden birbirimize hava atmayalı bırakalım. Hepimiz emek gücümüzü satın alacak bir patronu pazarda bekleyen işçileriz. Eski adıyla ameleleriz.

Tamam pek havalı olmuyor böyle bu ama gerçeğe uyansak iyi olacak.
  14. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Cevap vermeyeceğim çok sayıda değerlendirme yapílmış bilirkişilik ile ilgili. Çok fazla ölümlü iş kazası ilgilenmiş birisi olarak igu çok ciddi bir iştir demek istiyorum. Forumda sorulan sorular ve verilen cevapların seviyesine bakarak söylediğimin arkasındayım. Hiç tecrübesi olmayan kişiler çok tehlikeli işler için fazla acele etmesinler..
  15. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Öyle bilirkişi raporları okudum ki... Her işi iyi yapan olduğu kadar kötü yapan da olacak tabi ki. Ancak genelde bilirkişilerin çoğunluğu tarafın kişisi olur. Belirli istisnalar hariç, o kişileride pek piyasada sevmezler. Çünkü etki altına alınamazlar... İbrahimg arkadaşımız da bu işi yapıyor, iyi de olabilir, kötü de. Piyasadaki her işi yapan insan gibi, doğru icrada ediyor olabilir, yanlışda. Buradan kimse hakkında yorum yapamayız.
    Tabi ibrahimg arkadaşımızın çıkışı pek doğru olmasa da tartışmanın gidişatına uygun olmuş.
    :D Bitirmişin bizi Koray Bey :D
  16. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ben İbrahim Bey'in tecrübesinden faydalanmak isterim.
    Çünkü bu işte yaşanmış olaylar ve ramak kalalar en kıymetli bilgiler diye düşüşünüyorum.
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar sağlam kaynaktan haber geldi;
    1500 gün B, 3000 gün A sınıfı .....
    sgknın nerden yattığı önemsiz, taksicide olsa geçerli olacak :(
  18. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hayırdır Orkun bey yeni habermı
    yoksa yönetmelik hazırmı
  19. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav ne zaman olacak Kasım ayında sınava giriyor muyuz. Sağlam kaynaklar bunu söyledi mi
  20. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet Orkun bey yoksunuz sınav ne zaman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ekim 2013 ---
    Zaim bey ne dersiniz bu duruma