1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Ben a bile olsam çalışmayacağım için forumdan ayrılmam, görüşürüz.
  2. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizde buradayız.. Ama çalışmak zorundayız.. Akşamdan akşama görüşürüz artık ne yapalım..
  3. yanlış anlaşılmasın. iş olarak çalışıyorum. uzmanlık yapmayacağım demek istedim. yoksa iş hayatı sağlığımız el verene kadar devam.
  4. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet, az önce baktım ÇSGB Katip'te İSG uzmanı olarak görünmeye başlamışım ;)
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Mühim olan önce insan olmak, A olmak, B olmak veya C olmak hiç kimsenin hayatında hedeflediği tek şey değil. Şahsen ben de Talha bey gibi A olsam pasif durumda yapmayacağım.
  6. Devletimiz önce bir şeyleri serbest bırakır veya öyle görünür, sonra üstüne gidiverir. Yapılan risk değerlendirmelerinin ve firmaların zamanla sert bir şekilde denetleneceğini tahmin ediyorum.
    A sınıfı uzmanların aldığı ücretlerin fazla olduğu zannedilmesin. Çünkü gerçekten çok riskli, çok uzmanlık gerektiren bir iş.
    Eski uzman tanıdıklarım yeni yeni uzman olarak çalışmaya başlıyorlar. Risk değerlendirmesi yaparak piştiler uzun süre. Halen daha büyük yetersizlik var çoğu uzmanda.
    Hayatımı bu işle kazanacağım diyenlerin meslek ve sertifikayla yetinmeyip sahada tecrübelerini çok artıracak girişimlerde bulunmaları gerekiyor.
  7. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence şu andaki rakamlar çok fazla,ortalama aylık 45.000 tl 'ye geliyor. kim bu kadar kazanıyor, her işin riski var, ona bakarsan belediyede, tapuda herhangi bir devlet kurumunda çalışan memurunda yaptığı işle ilgili hapsi boylama riski var. pek çok örneklerinede tanık oldum, dökümantasyonuna dikkat ederse isg uzmanının riski yok, işverenin ve işçinin riski ondan fazla. çok tehlikeli işte çalışan işçinin hayatını kaybetme, sakat kalma riski var ama kimse bu paralara çalışamıyor.
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu paranın riskten çok arz taleple alakası var. Talep çok ve mecbur arz ise çok az :)
  9. işveren olarak isgkatip üzerinde görünen boş zamanı olan istanbulda 32 tüm yurtta 122 a sınıfı uzman var. başka hangi eleman ararsanız bu kadar az var. ilk iş hayatına başladığımda fabrika müdürümün dediğini hiç unutmadım. aylık ücretin ölçüsü iş ilanına başvuru sayısıyla orantılıdır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    işveren olarak cümlesinden kastım, işverenlerin a sınıfı uzman aramaları durumunda demek.
  10. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende onu demek istedim zaten, fiyatlar fazla değil çünkü A sınıfı riskli demişte, ondan çok daha riskli durumlarda millet karın tokluğuna çalışıyor, elbetteki bu fiyatlar fazla. arkadaşın dediği gibi türkiye genelinde 122 A sınıfı isg şimdilik varsa bile ocakta 45 değil 100.000 de verseniz bulamıyacak kimse, o yüzden bir düzenleme yapılması şart. A sınıfı B sınıfı arkadaşlar istemiyor tabi doğal olarak, fiyatlar düşecek diye ama zorunlu yani, ya bir düzenleme yapıp c den B ve A üretecekler yada yasanın yürütmesini en az 5-6 sene daha uzatacaklarki ilk C alanlar sürelerini doldurup A ve B ye geçiş yapabilsinler. , yada ithal edilecek :)
  11. 10 yıl tecrübeli olarak fabrika müdürlüğü yapsanız kaç tl alıyor olurdunuz
  12. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hiç bir fikrim yok ne kadar alıyorlar
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Fabrikasına göre değişir bu...çok çok farklı rakamlar çıkar
  14. Demek istediğim a uzmanı 15-20 yıl tecrübeli özel sektörde çalışan mühendis gibi görmeliyiz.10 bin tl den yukarı çok değil
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    A sınıfı uzmanın hakkı en az 15 bin, B sınıfı uzmanın 10 bin, C sınıfı uzmanın 5 bin TL.......
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    çok uçuk olmadı umarım :rolleyes:
  16. Tam isabet
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    thanks
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    3 ayda birde ikramiye olsun :)
  19. Başka etkenlere göre 2-3 misli veya yarısı olabilir
    İstanbul'daki uzman sayısı İzmir'in 3-4 misli fakat işyeri fabrika sayısı 40 misli. Arz talep farkı
  20. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu gün arkadaş aradı o da duyum almış doğruymuş müfettişe sormuş ve sınav şubatta olacakmış ama ben nedense hala inanasım gelmiyor