1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sigortadan gösterilmesi isterlerse kanıtlamamızı istemelerine gerek yok.
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    evet yoksa son zamanlarda işyerinden çalışma belgesi alırken bazı uyanık arkadaşlar İş Güvenliği Uzmanı yazdırıyorlar yanına. Örnek: "Firmamızda 01.01.2010 ile 01.01.2013 yılları arasında İdari İşler Müdürü ve İş Güvenliği Uzmanı olaak çalışmıştır" diye ama sgk kayıtlarında meslek kodu İş Güvenliği Uzmanı ile sigortası yatırılmışsa bunu değiştiremeyecekler
  3. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliği boşuna yayınlayacaklar. Belgeyi alalı 1 sene oldu ancak daha önce İŞ Güvenliği ile ilgili işler yaptık. Ama sigortada İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI olarak gösterilmiyor. Yani hiç bir işe yaramaz. Tebliğ yarın yayınlanacak tebliğ yayınlandıktan kesin her şey ortaya çıkar.
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Orkun Bey gün sayıları olabilirde "İş Güvenliği" alanında yattığını ispatlayan kişiler" ifadesi bana yanlış gibi geliyor. Bu kadar günle iş güvenliği uzmanı olan kişiler normal yoldan sınava girebilirler zaten böyle kanuna gecici madde eklemeye ne gerek vardı diye sorguluyor insan.
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Ali İhsan Bey süresini işletmeden yada işletemeden çalışan benim gibi bir sürü uzman vardır diye tahmin ediyorum
  6. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun bey bence de iş güvenliği alanında 750 ve 1500 olmamalı çünkü iş güvenliği uzmanı belgesi olmadan kim iş güvenliği alanında çalışmış olabilir ki olsa bile bu parmakla sayılabilecek kadar azdır diye düşünüyorum bilmem bana katılırmısınız
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    peki sizce nasıl olmalı ????? yani bence iş güvenliği alanında çalışmamış birinin sırf tecrübesi var diye gidip C sınıfını alıp ardınada B ve A alması taraftarı değilim. Örnek olarak bir fabrikada 6 yıldır üretimde çalışan bir mühendisin bu hakkı kazanması doğrumudur yoksa yine bir fabrikada sertifikası olmadan İş Güvenliği biriminde İş Güvenliği Mühendisi pozisyonunda 6 yıldır çalışan birinin mi bu hakkı kazanması doğrudur?
  8. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sadece üretim değil firmanın üretim kalite personel güvenlik bütün birimlerinden sorumlu olarak çalışınca az çok iş güvenliği işçi sağlığı vs hepsini de kapsıyor ayrıca uzman belgesi olmadan iş güvenliği alanında çalışan fazla olduğunu sanmıyorum
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    peki sizce nasıl olmalı bu tebliğ, kriterler neler olmalı ?
  10. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 eylül resmi gazetesinde henüz tebliğ yayınlanmadı bakalım zaman ne gösterir
  11. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    tebliğin bugün yayımlanacağını söylemişsiniz. Bakınıyorum ama bişi yok. Acaba yayımlanma tarihi ile ilgili net bilgisi olan var mı? süre işliyor. 18 Mayıs 2014 kadar 2 sınava gircez. Böle giderse 1 ayda 2 sınava bile sokar bizi bu insanlarççç
  12. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    torba kanun 12.07.2013 tarihinde kabul edildi yani 2 aya yaklaştık
  13. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ok onda sıkıntı yok. Ama kabul edilen torba yasada 2 sınav hakkından bahsediliyor. bu konu henüz netleşmedi. Bununla ilgili tebliğ ne zaman yayımlanacak onu sormuştum. Bilgisi duyumu olan var mı acaba?
  14. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kasım sınavına yetişmeyecek gibi bir izlenim var
  15. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben bu ğün yayılanır diye bekliyordum hatta çok umutluydum ancak olmadı.
  16. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 ağustos sınav sonucunumu bekliyorlar
  17. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    Öncelikle; tecrübenin hangi alanda olduğu önemli. Şantiyecilikte, şantiye şefi olarak çalışan bir Mühendis İSG uzmanı sorumluluğunda çalışıyor. Ayrıca İSG uzmanlığı gibi belirleyici olmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten Ocak 2014 itibariyle sorun yaşanacak sektörlerin başında geliyor. Makul bir deneyim süresi belirlenerek Şantiye Şeflerinin sınavla B ve A ya geçişi bence mantıklı.
  18. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bence değil çünkü sınavla ilgili kanun 2 ağustosta yayınlandı. Buna göre 18 Ağustosta sınava girenler zaten bu konunun dışında çünkü kanunun yayınlandığı zaman elinde uzmanlık belgesi olanlar sınava alınacak. Aksi yapılırsa kanuna ters düşer.
  19. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kanun yayınlandıktan sonra belge alanlar olmuyormu
    hem ben sınav açıklanınca mesala ne kadar a sınıfı ve ne kadar b sınıfı kazanan var ona göre hareket eedebilirler diye düşünmüştüm