1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    maalesef ki onlar hayatta boşş durmaz:((((
  2. haha söz :))
  3. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şu an 25 bin kazanan igu olarak yönetmelik çıkar çıkmaz dava açacağım. :))
  4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Abi açta bi rahatlayalım.:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    İbrahim abi. resim gerçekten sanamı ait.?
  5. çok ayıp valla ayıp billa ayıp:(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ekim 2013 ---
    ağlayan surat olsa ağlayacaktım lütfen ağlayan ikonu istiyorum :(
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

ben de a olursam 3 tane a 3 tane b sınıfı uzman alıp turşu kurmayı düşünüyorum :)
  7. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Niye tipimi beğenmedin mi?
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yoo,
    Bu gerçekten sizseniz, eğitim vermenize gerek yok. Sahaya girdiğinizde sizi görür görmez işçiler hemen iş güvenliği yönünden hazırol durumuna geçerler . :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Ekim 2013 ---
    Niye beğenmeyimkine :)
    Sonuçta insansınız :D
    (Şaka ağır açtıysa özür.)
  9. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    • Uygunsuz Uslup (C sınıfı uzmanı aşağılama) Üye profiline uyarı puanı işlendi.
    Tipim sert olabilir ama yumuşacık bir kalbim var.:)
    Tabi ki özürlük bi'şey yok.
    Bu arada yönetmelik böyle çıkarsa yanımda dökümantasyon (Ayak işleri) işini yapan c sınıfı elemanı kapı önüne koyacağım... :)
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İbrahim bey video'da ortam pek güvenilir gözükmüyor, iyi, kötü çirkin 1966 :)
  11. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İbrahim bey bu resimle dava açsanız zaten hakim korkudan direk kabul eder:))
  12. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    yasa ya nasıl dava açacaksınız ?
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

yine çok, asgari ücretle çalışan uzman var bu ülkede... :) Adı da 'işi öğreniyor'
  14. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yönetmeliğe açabilir.
  15. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Bakanlık yapacağı sınav için kanuni dayanaktan yoksunluk sebebiyle Danıştay tarafından iptal edilmemesi için 6331 sayılı kanuna ekleme yaparak bir düzenleme yapması için yetki aldı. Sonradan anlaşıldı ki Bakanlığın yapacağı düzenlenin yönetmelik veya tebliğ şeklinde olaçağı ancak bu yönetmelik veya tebliğinde "kanuni dayanaktan yoksunluk sebebiyle" değilde başka sebeplere yine iptali sözkonusu olabileceği gündeme geldi. Buna çözüm olarakta tekrar 6331 sayılı kanuna eklenen gecici maddeye direk sınav koşullarını yazarak başka bir düzenleme yapmadan bu sorunu aşmayı deneyecekler. Böylelikle kanunun iptali yanlızca Anayasa mahkemesi tarafından, diğer kanunlara aykırılığı sebebiyle iptal edilebilme olanağı dışında iptal şansı kalmayaktadır.
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    O zaman bahsettiğiniz kanun meclisten geçeçek? Yani yönetmelikten bahsetmiyorsunuz değil mi?
  17. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    bakanlık iptal edilme ihtimalini zorlaştırmak için önlem almış
  18. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    O zaman yine torba yasasını mı bekleyeceğiz? Sanırım o torba ile hem tehlikeli ve çok tehlikelilerin süresini uzatacaklar hem de sınav koşullarını belirleyecekler?
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    bir torba yasa daha mı var ? ben anlayamadım
  20. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben de anlamadım. Ama belliki bizimle ilgili düzenlemeyi çıkarmaları yetmeyecek, çünkü 1 ocaktaki açık kapanmayacak. 1 ocak sorunu ancak kanunla çözülür. Hazır onları kanuna koyacakken bizim şartları da açık bir şekilde yazıp kanuna koyabilirlermiş diye algılıyorum ben. Aslında bakanlık gözüyle baktığında mantıklı, bir taşla iki kuş vuracaklar kendilerince