1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

3 yıl prime b sınıfı 8 yıl prime a sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

?

3 yıl prime B sınıfı 8 yıl prime A sınıfı sınavına girme hakkı verilsin mi?

1. Evet

oy sayısı 167
    73,9%
  2. Hayır

oy sayısı 59
    26,1%
  1. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kasım sınavı için son başvuru tarihi 11 ekim. İlk iş günü 7 ekim pazartesi yönetmelik çıksa yetişir.
  2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

2005-2006 da yaptıklarını düşünerek aylar öncesinde prim gün sayısı baz alınarak yapılacak demiştim nitekim de öyle olacak.
  3. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 23 kasım sınavı başvurularının süresi ekim 20 gibi başlamayacakmı çünkü bazıları 11 ekim son diyor ama öyle değil
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    23 Kasım sınavına son başvuru tarihi 11 Ekim 2013 Cuma gözüküyor, bakanlığın duyuruya düzenlemeyle ilgili açıklama eklemesi ilgili yönetmeliğin 2-3 gün içerisinde yayımlanabileceği intibası bıraktı.
  5. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aynen katılıyorum
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    2 ağustos 2014'e kadar 2 sınav hakkı verilecekse, doğal olarak bu sınavlar kasım 2013 ve mayıs 2014 sınavları olmuyor mu? 2 ağustos 2014'e kadar bunlardan başka sınav yapılmayacaksa yönetmeliğin 2-3 güne mutlaka çıkması gerekiyor.
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    belkide yönetmelik değişikliği hakkında yönetmelik ocak-şubat aylarında çıkacak kasımdan sonra araya bir sınav koyacaklar.
    hem mayısta sınav yapılacağına dair bir açıklama yokki her sene aynı aylarda sınav yapılmadı geçmişe dönüp bir bakalım
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    1 Ocak'ta özel sektörde B veya A sınıfı uzmana ihtiyaç duyacak bir kısım işyeri için daha 6331 yürürlüğe giriyor, bu nedenle 1 ocak'a kadar düzenleme kapsamında kasım sınavına yetişmese bile mesela aralık'ta bir sınav yapmaları gerekiyor.
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    bu zamana kadar uzman zorunluluğu olup uzmansız çalışan yerler olmadı mı ? bakanlık hiç denetim yaptı mı ? Ocaktan sonra zorunlu olan yerlere denetim hemen yapılacak mı ?
    bizim beklentimiz doğrultusunda düşünüyoruz bence :oops:
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şahsen bir beklentim yok :), ilk aşamada a olsam bile yapmayı düşünmüyorum. 6331'in 1 ocak'a ertelenmesinden sonra bakanlık işverenlere ı ocak ve sonrasında "bakın a-b sınıfı uzman yok diyordunuz, yasayı erteledim bu süreçte yaptığım düzenlemeyle şu kadar yeni a-b sınıfı uzman sisteme girdi, artık bahaneniz kalmadı" diyebilmek için elini çabuk tutmalı. yoksa bana ne iş güvenliği uzmanlığı yapsam nolur yapmasam nolur, çok şükür işimiz gücümüz var.
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    bim kardeşim sende forumdaki bazı arkadaşlar gibi cevapları kişisel olduğunu düşünüyorsun. işin gücün rast gelsin
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

cevabınızda sizin "beklentimiz doğrultusunda düşünüyoruz" yorumunuzu görünce ben de şahsi beklentilerimin olmadığını ve bu doğrultuda yorum yapmadığımı belirtmek istemiştim. diğer arkadaşların kişisel algılamaları konusunu bilemiyorum. benim açımdan problem yok.
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    nese ya insan var insan var :eek:
  14. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    istemem yan cebime koy böyle bir şey herhalde :cool:
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

sende mi britüs :) neyse ben ne kadar dil döksem olmayacak, sizin dediğiniz gibi olsun :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Ekim 2013 ---
    eyvallah o_O
  16. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pirim gün sayısı yalan oldu galiba açıklanmamış:((
  17. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    Sanki öyle oldu evet:(
  18. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sağlık olsun hayırlısı
  19. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sınav başvuruları 28 Ekim-08 Kasım 2013 tarihleri arasında alınacak, daha vakit var arkadaşlar. beklenecek.
  20. nadr buglem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşa katılıyorum emekli müfettişler nasıl bır tecrübeyle bir anda a sınıfı uzman oldular .12yıllık mühendisim bizde birşeyler yaşadık azçok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ekim 2013 ---
    buarada prim gün sayısı için mühendis olarak diyorlar ama öyle bi ibare göremedim bilgisi olan varsa sevinirim