1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3 yili doldurarak b sinifi uzman olmak için istenen belgeler

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Arzu Dursun tarafından 13 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Merhabalar arkadaşlar öncelikle sorum şudur;

ben 2012 aralık sınavıyla uzman oldum. 2013 nisan-2015 ağustos arasında isg katipten ayda 1 gün olmak üzere otomotiv sektöründe atamam mevcuttur. diğer 29 günümü ise yerüstü madende a sınıfı uzman ile çalışarak geçirdim. işveren aynı işverendir. bu şekilde otomotiv az tehlikeliydi ve işveren bana yararı olsun diye atama yaptı. şimdi öncelikle

VE PRİMİM 10 GÜN OTOMOTİV
    20 GÜN MADENDEN İSG MESLEK KODU İLE YATIRILDI

1- BEN 2016 ARALIK SINAVINA GİRMEK İSTİYORUM. SADECE AYDA GÜNLÜK İSG KATİP İLE 3 YIL A SAYILIR M?
    2- MADENDE İSE A SINFI UZMANIN İSG KATİP SÖZLEŞMESİ VE SGK PRİMİ MEVCUTTUR. ANCAK BENİM ATAMAM OLMADIĞI İÇİN İSG HİZMET SÖZLEŞMEM MEVCUT DEĞİLDİR. SGK PRİMİM İSG UZMAN KODU İLE YATMASI YETERLİ OLUR MU?

3- 3 YILI DOLDURARAK SINAVA NİSAN SINAVINA GİREN VE BNM DURUMUMDA ARKADAŞ VAR MIDIR?

ACABA EĞİTİM KURUMUNA O KADAR PARA VERMEDEN BAKANLIĞA EVRAKLARI GÖNDERSEM Mİ? İNCELEMELERİ İÇİN

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR :)
  2. ali erol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar,

bende 2016 aralık B sınavına girmek istiyorum. benimde 2013 haziran itibaren isg katip atamam var.

ben sizin de girebileceğiniz düşünüyorum. sonuçta 3 yıl boyunca atamanız mevcut..
    ayrıca eğitim kurumuna evraklarla başvurduğunuzda zaten yeterli değilse eğitim kurumu sizi eğitime alamaz. onun için bir eğitim kurumuna başvurmanızı tavsiye ederim.
  3. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benimde 2013 hazirandan itibaren sözleşmem var. Bakanlığa evrak gönderip gelen cevapla kursa başvurabildiğimizi duydum, Ankarada elden teslim etsek süreç kısalır mı ?

Aralıkta B sınavına giren herkese başarılar
  4. ali erol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür Ederim,

Süreci kısaltırmı hiç bir fikrim yok. sonuç olarak mayıs sınavına yetişmez. bakanlığa hangi evrakları göndermemiz gerekiyor peki?
  5. oğuz han yüce İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22612
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ
    kasım ayına kadar gündemi oluşturacak bir konu açılmış.
    yaklaşık 70bin civarında uzman c den b ye yükselmek için aralık ayında yapılacak olan sınava yetişemeyecek diye düşünüyorum.
  6. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alo 170 i hiç aradınız mı ?
  7. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Genel müdürlüğe posta yoluyla ya da elden teslim edilecek belgeler Tc kimlik numaralı ıslak imzalı Diploma ile Hizmet döküm belgesi (Alo 170'i arayarak öğrendim.)
  8. ali erol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ediyorum..
  9. syd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2016 Nisan ayında yapılacak olan sınav için başvuru tarihi çoktan geçti, eğitimler bile tamamlandı.

3 yılı doldurmak için 1 gün bile eksik olsa bakanlık kabul etmiyor. Ben bir hafta ile Nisan ayında yapılacak olan sınava dahil olamadım.
  10. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    malesef alo 170 B ye yükselmem için 4 yıl gerekiyor dedi sanırım onlarda kararsı z :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2016 ---
    çok geçmiş olsun malesef benim de kafam çok karışık net bir şey yok
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2016 ---
    Ali bey çok teşekkür ederim herkes için hayırlısı olsunn :) umarım sizin içinde hayırlısı olur