1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

35 kentte 6500 bina yıkılacak

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve efecan tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar açıkladı...

  [​IMG]
  Kentsel Dönüşümde Sektörler Buluşuyor adlı konferansta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "5 Ekim'de 35 vilayette 6500 binayı yıkmaya başlayacağız" dedi.

  Bakan Bayraktar, dünyadaki şehirleşme oranlarının arttığını ifade ederek "Türkiye ekonomisi, 250 milyar civarından 800 milyar noktasına yetişti. Çok büyük bir büyüme var. 5 Ekim'de başlayacak yıkımlar diye söylentiler oluyor ama önce iş yapalım fazla konuşmayalım. Ben arkadaşlara diyorum haber yapmayın.

  Önce bir yıkalım" diye konuştu Gelişmiş ülke olmak için mücadele verdiklerini belirten bakan Bayraktar " Evlerimiz salaş, binalarımız kaçak. Yollarımız, ulaşımımız kötü. Para çok şey ama her şey değil. Biz gelişmiş bir ülke olabilir miyiz? Bu nedenle dönüşüm işine 8 elle sarılmalıyız.

  Habire toplanıyorlar, "Ketsel dönüşüme karşıyız diye" Eee güzel kardeşim karşı çıkarsanız ölen insanların, ölecek insanların vebaline girmiş olursunuz. Rant yasası diyorlar. Şeytan bunun neresinde denir ya. Rant bunun neresinde. Vatandaş benim evim riskli mi diye baktırması lazım

  KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN YIKILACAK BİNALAR BELİRLENDİ

  Vatandaş nihai olarak yıkmıyorsa biz onu yıktırmaya mecburuz. 5 Ekim'de 35 vilayette 6500 binayı yıkmaya başlayacağız. İnceleyeceğiz ve riskli ise yeni evine taşındığında biz ona kira yardımı da yapacağız. Vatandaşa kira yardımı yapmak rant mı? Rantsa helali hoş olsun. Bu ülke kalkınacak, ülkenin tekerine çomak sokmanın anlamı yok. Kentsel dönüşümü tek başımıza yapamayız. Bu işle ilgili aktörler ve vatandaşların bu işe destek vermesi lazım" şeklinde konuştu.

  kaynak
 2. efecan İSGforum Üyesi

  iş güvenliği uzmanları bu yıkım işlerinde baş aktör olmalı ve yıkım öncesi ve sonrasında ve yıkılma anında gerekli önlem ve de risk analizleri yapmalıdırlar..