1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

350 derece sıcaklıklarda kalıplarla çalışılan yerlerde ısıya dayanıklı eldiven

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 28 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  günaydın
  arkadaşlar iş yerimizde 350 C sıcaklıklarda kalıplarla çalışılıyor.iş kazası geçirdik ve çalışanımızın eli sıcak plastik ile yandı.ısıya dayanıklı eldivenler kullanıyoruz fakat tam eli kavramıyor.buda ince iş yaparken sıkıntı çıkarıyor.tam ele oturan ısıya dayanıklı bildiğiniz bir eldiven var mı?yardımcı olursanız sevinirim.
 2. mesut turan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  12845
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  deneye deneye bulursunuz tam uyanı. ama sıcak iş eldivenleri hele ki 350 dereceye dayanacak olanı çokta ince beklemeyin
 3. serhan ayköse İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2801
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Plastik ekstrüder/enjeksiyon makinelerinde kalıp-kafa değişimleri ve yol verme esnalarında; sıcaklığa dayanıklı, rahat çalışılabilecek eldiven bulmakta cidden zorlanacaksınız. Ansell Mercury'ü (43-113) bir deneyin, kevlar kumaştan yapılmadır. Özellikle yaz ayları için eriyik sıçramasına karşı kolluk (kevlar tipi) ile kullandırılmasını tavsiye ediyorum.
 4. şevket ediz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48557
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Venicut 5M eldiven... 250 derece sıcaklığa kadar ısıl direnç...