1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

38 bin iş yeri denetlendi, 59 milyon tl ceza kesildi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş yerlerine 2012 yılında iş sağlığı ve güvenliği ile kayıtdışılık kapsamında ceza yağdı. 38 bin teftiş yapıldı, 59 milyon lira ceza kesildi.

  İş yerlerine 2012 yılında ceza yağdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, 2012 yılında işin yürütümü ve iş sağlığı güvenliği yönünden toplam 38 bin teftişin yapıldığını belirterek, 2 milyonu aşkın işçiye ulaşıldığını söyledi. Tezel, yapılan teftişler sonucunda mevzuata aykırılıkları bulunan işyerlerine yönelik toplam 59 milyon TL para cezası uygulandığını ve 568 iş yerinin de kapatıldığını açıkladı.

  BU YIL 500 BİN İŞÇİYE ULAŞILDI
  2013 yılı içinde de bugüne kadar toplam 6 bin 975 teftiş yapıldığını aktaran Tezel, 20 durdurma ve kapatma idari cezasının uygulandığını söyledi. Tezel, 496 bin 90 işçiye ulaşıldığına dikkat çekti.

  TUZLA’DA 39 YERE KAPATMA CEZASI
  Tuzla tersaneler bölgesinde gerçekleştirilen teftiş faaliyetleri ile ilgili olarak bilgiler veren Tezel, 2008 yılından bu yana tersaneler bölgesinde 611 denetim yapıldığını, bu denetimler sonucu 39 işyerine durdurma-kapatma uygulanırken noksan hususları gidermeyen işyerlerine de toplam 104 bin 626 TL idari para cezasının verildiğini kaydetti. Tezel, 2012 yılında ise tersane işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği açısından asgari düzeyin korunması; yüksekten düşme, elektrik ve İSG organizasyonu konulu ‘Tersane İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Programlı Teftişi’nin yürütüldüğünü bildirdi. CİHAN
  KAYNAK-18 Mayıs 2013 Cumartesi - 14:03 - Aksam.com.tr

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   35,2 KB
   Görüntüleme:
   29.103
 2. Suat Zengin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127209
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KALE OSGB
  Durmak yok denetlemeye devam:)
 3. civilenginar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Denetlemelerin yapılması umut verici
  Her firmada sıkıntıların var olduğunu düsünerek Firma basına ortalama 59 milyon TL/38000=1552 tl yapar ki 1 yılda yapılan denetlemelere göre çok düşük bir rakam olduğunu düşünüyorum.
  Devlet güzel bir yasa cıkarmıs .Ama başta İş sağlığı güvenliği eğitimini veren firmalar ve Osgb'ler olmak üzere kimse bu yasayı uygulamıyor.Sadece prosedürleri uygulatıp geçebiliyorlar.Örnek :
  C sınıfı İş sağlığı güv. eğitimi veren firmalar eğitim için min 1500 tl para alıyorlar ve İş güvenliği uzmanları adaylarına eğitimine katılımın zorunlu olmadığını belirtiyorlar.
  Bu işler nasıl yoluna girecek bilmiyorum.Herkezin omuzlarına yük binmesi lazım.
 4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Allah aşkına eğitime katılım zorunlu değil diyen firmaları tespit edip burada yazalım sonrada belgelerle bakanlığa bildirelim arkadaşlar yoksa mesleğimiz çocuk oyununa dönecek gibi geliyor