1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3idiots/ bu film mühendisleri anlatıyor / senaryo güzel / imdb puanı 10 üzerinden 8.3/kalite..

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ESARETİN BEDELİ FİLMİNİN KALİTESİNDE BİR FİLM.... 3 idiots
    TAVSİYE EDERİM...

2 saat 52 dakika keyifli izlersiniz...

3 İDİOTS

Vizyon Tarihi
    :
    09 Kasım 2009
    Yapımı
    :
    2009 - Hindistan
    Tür
    :
    Dram , Komedi , Romantik
    Süre
    :
    170 Dak.
    Yönetmen
    :
    Rajkumar Hirani
    Oyuncular
    :
    Aamir Khan , Kareena Kapoor , Sharman Joshi , Madhavan , Boman Irani
    Senaryo
    :
    Rajkumar Hirani , Abhijit Joshi
    Yapımcı
    :
    Vidhu Vinod Chopra , Vir Chopra
    Favori
    :
    5340 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.

GOOGLE da aratın bulursunuz...
  2. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    10 üzerinden 10 , bir mühendis olarak seyretmeyen , çok şey kaybetmiş sayarım
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    son bir yıldır izledim en anlamlı ve duygusal filmdi..gerçi öncesi kötü ruhu izlemiş tırsaka bağlamıştım ama bu film acaip etkiledi beni..tavsiye eden Allah razı olsun.Sonuç:Arkadaşlık,sevgi ve İdealler üzerine traji komik bir kurgu.En çok ta tutkun olduğunuz şeylerin peşine gidin diyor adeta film. on nümöro...
  4. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok kalite bir film okulda öğrencilerime izlettim ama üzülerek söylüyorum yeni nesil o kadar odunlaşmış ki anlamadılar filmden hiç birşey :( artık sinirlendim filmi izlerken bakın bu bu yüzden böyle şu şundan dolayı söyle die anlatmaya başladım :)
  5. duruca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben ve bir çok arkadaşım çok beğenerek izlemiştik. sizin öğrencileriniz üzerinden genelleme yapmanız ne kadar doğru?
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Kesinlike dediğiniz gibi.
    Her ne kadar film Hindistandaki ezberci zihniyetten bahsetse de bizde de aynı durum söz konusu.
  7. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    genelleme derken ben yaşadığımı anlatıyorum size ve genelleme yapmadığımı düşünüyorum. yazdığımdan heralde anlamamış olmalısınız ki böyle bir tavır sergilediniz . o filmi bende çok severek izlemiştim ve beğendiğim ve faydalı gördüğüm için öğrencilerime izlettim filmi. sizin neye taktığınızı anlamış değilim
  8. duruca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yeni nesil o kadar odunlaşmış ki anlamadılar filmden hiç... buraya takılmıştım:(
  9. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizdeki ezberci zihniyetin dışında bedavacılık olmuş öğrenciler ilköğretimden bedava geçiyorlar yeni sistemde bir kez tesadüfen bir hocanın dersinde bir sınava girmiş öğrenciler okulu geçiyor. sonuçta ortada malesef
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2013 ---
    evet ben filmi sadece bir kaç öğrenciye izletmedim, sadece bir kaç kişiyle bu genellemeyi yapacak değilim bir okulun 9. sınıflarıının tümüne izlettim. Okullarda durum çok vahim onu anlatmak istedim. inanın filmi izleyen öğrencilerden anlayanların zevk alanların sayısı parmak sayınızı geçmez.
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Dediğiniz gibi.
    Öyle bir sistem var ki, boş kağıt versen liseden yine mezun oluyorsun.
    LYS sınavında hiçbir işaretleme yapmasan belli bir puan alıyorsun ( göstermelik 3-5 soru çözsen biryerlere yerleşirsin)
    İlla diploma vermek için herkesi okutma hevesi var bizde. Böyle olunca da hakkı ile birşeyler yapmaya çalışanların değeri azalıyor.
  11. duruca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    belki de 9 sınıf için erkendir hocam.. ben tartışmak için yazmamıştım lise sona izlemiştim ben bir çok arkadaşım hocalarımızın tavsiyesi ile hepimizi çok etkilemişti.
  12. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle aynen öyle ya düşünün 9.sınıf öğrencisi sadece adını soyadını yazmayı biliyor. adamlar toplama çıkarma yapamıyor. bu yıl matematik fizik derslerine girdim, gel böylesine fizik matematik anlat haydı sıkıosaa:) ücretli öğretmen olmama rağmen bir çok öğrencime( heveslilerine ) okul çıkışlarında ders anlatıyordum. Dersi ilköğretim düzeyinde anlatmak zorunda kalıyorsun, çarpım tablosundan sözlü yapıyorsun. size yemin ediyorum yazılı sorularımı 4-5-6-7. sınıf sorularından soruyordum ama durum yine berbat :( haa müfettişlerde kötü öğrenci yoktur diyor kötü öğretmen vardır. yani biz anlatamıyormuşuz onlarda sorun yokmuş
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2013 ---
    bende tartışmak amaçlı yazmadım sadece genelleme yapmış olduğumu düşünmeniz beni üzdü. Sizin zamanınızın liseli grubuyla şimdikiler çok farklı ben o sektörde yeni değilim öğrencilik dönemimdede öğretmenlik yaptım, okulum bittikten sonrada hem özelde hemde devlette ücretli öğretmenlik yaptım ama gerçekten durumumuz çok vahim 9. sınıf bir çocuğun anlamayacağı düzeyde film değil. Ki olay sadece film değil,
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Müfettişlerin söylediklerinde haklı oldukları nokta var. Kötü öğrenci sırf mezun olsun diye başarısızlığını görmezden gelen öğretmenler var. Onları da bu sisteme sokarak başarı oranını kasten düşüren öğretmenlerimizin olduğu aşikar ve bu durumda öğretmen iyilik yaptığını sanıp kötülük yapıyor. Balık baştan kokar demişler. MEB Müfettişlerinin görevi bu sorunu kaynağında çözmesi gerekli. Başarısız olduğunu tespit ettiğin kişi ile çalışma, başarıları teşvik et.
    Madem sorunun kaynağını biliyorlar ve müdahalede bulunmuyorlarsa, o dedikleri başarısız öğretmen gibi onlar da benim gözümde başarısızlar. İşlerini düzgün yapamıyorlar demekki.
  14. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sistem zaten baştan aşağı yanlış :) doğru olan birşey yok ki
  15. duruca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sistem yanlış. yinede bir öğretmenden bu sözleri duymak..neyse hocam yeni nesil odun madem :) kimin eseri?
  16. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sistemin eseri tabiki , üzülerek söylüyorum dedim ...Uzaktan ahkam kesmek kolay tabi, işin içine girmeyince uzaktan bir şeyler söyleyebilirsiniz . Ben bütün öğretmenler haklı demiyorum!!! balık baştan kokuyor işte.İlköğretimi boşa geçirmiş adamları lisede adam etmek çok zor. Zor deyip köşeme de çekilmedim çokta uğraştım hatta haftalarca kimi öğrencilerden tehdit almama rağmen... siz oduna takılıp kaldınız nedense.
  17. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sen çocuk bir şeyler alsın diye elinden geleni yaparken o arka taraflarda ısrarla saçma sapan şeylerle uğraşıyorsa sınıfa tükürüp, gözünün önünde hap atıyorsa, tebeşirleri ezip eroin gibi çekiyorsa üzerinede birde kağıt yiyorsa , üstüne senin yanında arkadaşlarına ağıza alınmayacak sözler söylüyorsa, yıl boyu adam etmek için uğraşırken adam kapıyı çalmayı bile hala öğrenemiyorsa, ve her derste ısrarla bunlar dile getirildiği halde o adamlara cicek gibisiniz , böcek gibisiniz diyemeyeceğim kusura bakmayınn.... ha bu arada ben tüm öğrenciler kötü demedim dememde...
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sen takılma hocam. Öğrenci psikolojisi.
    Şimdi istediklerini versen ona bile kusur ararlar.
    Hayata öğrenci gözü ile bakmak akıllı bir insanın yapacağı şey değil zaten.
    Anlayan alacağı dersi şimdiye kadar almıştır. Gerisini de sen umursamayacaksın. Zaten çok umursandıklarından dolayı böyle oldu. Aşırı bir yapay güven verildi çocuklara. Kendi özgüvenlerini geliştiremediler. En zor zamanlarında birisi çıktı hemen destekledi. Kimse de " Hadi bakalım kendi ayaklarının üzerinde durmayı dene" demediği için en küçük zorlukta isyanı bastılar. Bana göre durumun özeti bu.
  19. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket

Demekki iyi eğitememişsin
  20. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana