1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3idiots/ bu film mühendisleri anlatıyor / senaryo güzel / imdb puanı 10 üzerinden 8.3/kalite..

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    başka önereceğiniz film var mı?Önerilerinizi bekliyorum...:)
  2. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    black de güzel filmdir Erkan bey, leonardo di caprio nun zindan adası filmi güzeldi :) bizim Emine Yazıcı ile çok sevdiğimiz bir dizi vardı bilimkurgu severseniz FRİNGE muhteşemdir :)
  3. Aytek Şahbaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Team Prevent
    All as well... :)
  4. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fringe dehşet bi dizi :) şiddetle tavsiye edilir 5 sezon bitti :) bilim kurgu sevenlere tabi :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2013 ---
    Leonardo nun başlangıç filmi de süperdi :)
  5. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İZLEMEYENLER İÇİN GÜZEL BİR FİLM.

Milyoner (Slumdog Millionaire)

Menşi: Hindistan, İngiltere, ABD 2008
    Tür: Romantik, Dram
    Yönetmen: Danny-Boyle, Loveleen-Tandan
    Süre: 2.saat
    Oyuncular: Dev-Patel, Freida-Pinto, Ayush-Mahesh-Khedekar, Anil-Kapoor

Jamal Malik Mumbai gece kondu mahallesinde yaşamış yetim bir çocuktur. Film anlatışı ve hikayesiyle ile çok gerçekçi. Arka planda gerçek Hindistan’ı ve yaşam öykülerini anlatırken ön planda Jamal’in öyküsünü de anlatıyor. Hind fakiri değimi vardır ya işte bu filmi izlediğinizde hint fakirinin neden bu kadar dünyaca ünlü olduğunu anlıyoruz. Filmde hüzünlü komik anlar çok, sık sık güleceğinize eminim. Gülerken aniden ağlamakta mümkün.. Film içerisinde ki takip kareleri ve müzikler de çok güzel. Filmde şehirlerin görünmeyen yönlerini göreceksiniz. Slumdog Millionaire, renkli, masalsı ama aynı zamanda son derece gerçekçi bir film.
    İlginç bir yaşam hikayesi.Bunun yanında tutkulu bir aşkda filmde mevcut.İnsan bu kadar seviye pes diyor.Gerçekten izlenesi bir film.Mutlaka ama mutlaka izlenmeli. Filmi izlediğinizde ilkginç yaşam hikayesi, farklı yaşamlar, sevgi, dostluk, dost acısı, tutkulu aşk, ağlarken gülmek gibi bir çok duyguyu anda anda sonuna kadar yaşıyorsunuz.
    Hikaye kısaca şöğle.Hindistanın kenar mahallesinde büyümüş bir geçn 18 yaşında iken kim 500 milyar ister benzeri bir yarışmaya katılır. Yarışmada hiç eğitim olmamasına rağman büyük ödülü kazanır.Daha sonra polisler gencin bir hile yaptığı gerekçesi ile sorguya alırlar.Genç yarılmayı nasıl kazandığı, soruları nasıl bildiğini anlatmaya başlar.Gençin yakın bir arkadalı vardır.Küçük yaşta yetim kalırlar ve zorlu, entrikalarla dolu bir yata merhaba derler.Yarışmada her sorulan soru için gencin şans eseri yaşanmış bir anısı vardır.Ve anıları polislere anlatmaya başlar.Gencin başından öyle bir olaylar geçmiştir ki bazen ağlıyorsunuz, bazen gülüyorsunuz.Bu esnada çok farklı yaşamlara tanık oluyorsunuz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Temmuz 2013 ---
    İZLEMEYENLER İÇİN MATRİX KALİTESİNDE BİR FİLM.

KONU
    Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye malolmuştur.
    Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.
    Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.
    Olay yeri ise zihniniz.

Oyuncular[değiştir]

Yapım[değiştir]

Warner Bros., 11 Şubat 2009 tarihinde Christopher Nolan'ın yazdığı senaryoyu satın aldı.[6] Çekimler 19 Temmuz 2009 tarihinde Tokyo'da başlamıştır. Çekimlere Los Angeles, Londra, Paris,Tanca and Calgary'de devam edilmiştir.[7]
  6. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Arkadaşlar Trans filminiz izlemenizi öneryorum. Film on numara olmuş. Akıl oyunlarını beğenen herkes bu film de beğenir
  7. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Prestij (2006)

The Prestige

ALTYAZI GÖNDER​
    LİSTEME EKLE​

24 kişi bu filmi takip ediyor.
    IMDb Top 250: #67
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]Puan:
    8.9 (1731 Oy)
    • Currently 178/ 10​
    • 1​
    • 2​
    • 3​
    • 4​
    • 5​
    • 6​
    • 7​
    • 8​
    • 9​
    • 10​

Yönetmen:

Ülke:

Tür:

Rating:
    8.4 (459,935 Oy)​
    7.1 (F:142 R:46)​

Vizyon Tarihi:
    22 Aralık 2006 (Türkiye)​

Süre:
    130 dakika​

Dil:
    İngilizce​

Senaryo:

Müzik:

Görüntü Yönetmeni:

Yapımcılar:

Firma:
    Touchstone Pictures | Warner Bros. | Newmarket Productions​

Ödüller:
    2 Oscar Adaylığı, 4 ödül ve 17 adaylık​

Web Sitesi:

Çekim Yeri:
    Spring Street Towers - 650 S. Spring Street, Downtown, Los Angeles, California, USA​

İzleyecek / İzleyen:
    100 Kişi [​IMG] / 6727 Kişi [​IMG] / 432 Kişinin Favorisi [​IMG]

Bütçe:
    $40,000,000​

Hasılat:
    $53,082,743​

Kelimeler:
    ölüm, arkadaş, dostluk, ceset, adam kaçırma​
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    3 idiots sadece mühendisler için değil, her türlü meslek için geçerli ama mühendislik üzerinde döndüğü için ona uygun çok güzel esprileri de olan bir film. herkes izlemeli. her yaşta her sınıfta,. bence erken yaşlarda izlenmeli ki hayat yolunu çizerken bilinçli çizsin çocuklar.

bir de bunun gidi bir hint filmi daha var. öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla ilgili "taare zamen par" (umarıkm doğru yazdım adını, türkçesi yerdeki yıldızlar. ) kesinlikle her ebebeyn izlemeli
    :) aslında all is well, ama filme "aal iz weel" şeklinde telafuz edilmiş
    kafasını yormayı ve düşünmeyi sevenlere bunu da öneririm.
    tek bir odada geçmesine rağmen inanılmaz akıcı,
    Tarih profesörü olan Oldman 10 yıldır yaşadığı şehri ve mesleğini terk etmek ister. iş arkadaşları onunla vedalaşmak ve bu anlamsız gidişin sebebini öğrenmek için evinde toplanırlar. Arkadaşlarına bir süre diretip tartıştıktan sonra bu sessiz gidişin sebebini açıklamaya karar verir. Oldman yaklaşık 1400 yaşındadır.?
    Star Trek'in senaristi Jerome Bixby den 10 profesör gücünde, mutlaka izlenmesi gereken, ne kadar doluysanız o kadar keyif veren çok farklı bir bilimkurgu. . .
    Yönetmen: Richard Schenkman
    Oyuncular:Tony Todd, David Lee Smith, Alexis Thorpe, Annika Peterson, John Billingsley, Ellen Crawford, Richard Riehle, Robbie Bryan, Steven Littles, William Katt
    imdb puanı: 8.1/10
    bu da yukarıda bahsettiğim film
    Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.
    Ishaan aslında geri zekalı değil disleksi hastalığı olan bir çocuktur ve yalnızca farklı bir ilgiye ihtiyacı vardır. fakat ailesi de dahil kimse bunun farkında değildir. neyse kikahramanımız Shankar (Aamir Khan) etkileyici bir biçimde Ishaan'nın dünyasına dahil olur ve her şeyi değiştirir.
    Aamir Khan' nın bu filmini de izledikten sonra hayranı olmamak mümkün değil.
  9. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hint filmlerinin hepsini izledim neredeyse hep sosyal içerikli ,öğretici çok güzel bahsettiğiniz filmde bunlardan biriydi ... çok da güzeldi :)
  10. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kesinlikle katılıyorum özellikle son dönemdekiler,
    ama belki de türkçeye çevrilenler böyle olabilir, muhtemelen buraya getirenler süzüyor ve iyilerini getiriyor.
    özellikle Aamir Kha2ın filmleri çok başarılı,
  11. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende süzülmüşleri izlemiş olabilirim büyük ihtimal...kötüsüne denk gelmedim çünkü :) özelllikle Aaamir khanın kilerde :)
  12. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    UMUDUNU KAYBETME
    San Francisco'da karısı Linda ve oğlu Christopher yaşayan Chris Gardner, 1981 yılında pahalı ve çabuk demode olan bir teknoloji olan kemik tarayıcı ürünlerinin satışını üstlenir. Bu ürünlerin satışında başarı sağlayamaması üzerine karısı Linda tarafından terk edilir.
    Maddi kazanç sağlamak için değişik alanlara yönelen Gardner Dean Witter'dan bir yönetici ile tanışır ve bir Rubik Küpü'nü çözerek onu etkiler. Tanıştığı yeni kişi sayesinde borsada sarrafolabilmek adına bir şans yakalar. Dean Witter'da stajyer olur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet gibi geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.
    Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder. Oğlunun da kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Umudunu Kaybetme​

The Pursuit of Happyness​

Filmin Türkiye'de kullanılan afişi.​
    Yönetmen Gabriele Muccino
    Yapımcı Todd Black
    Jason Blumenthal
    James Lassiter
    Will Smith
    Steve Tisch
    Senarist Steven Conrad
    Uyarlama Hughes Winborne
    Oyuncular Will Smith
    Jaden Smith
    Thandie Newton
    Brian Howe
    Dan Castellaneta
  13. Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Film 2 saat 45 dk olunca ara vermeden izlemek biraz zor geldi ama hintlerin genel tarzı bu demek ki.:)
  14. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tavsiye

Benim Adım Khan Türkçe Dublaj

Sürekleyici güzel bir film sıkılmadan izlersiniz.

Filmin konusu[değiştir]

Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda daAsperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan'i terk eder. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, adının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: "Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim."

My Name Is Khan filminin asıl çıkma sebebi[değiştir]

Gazeteci Mahdureeta Mukherjee, Hindistandaki terör olayları esnasında (Aralık 2008), ünlü ve başarılı Yönetmen Karan Johar'la röportaj yaptı. Gazetecinin "My Name is Khan filmi, Hinduların ve Müslümanların hiç olmadıkları kadar birlik oldukları zamanda başladı" ifadesine Karan Johar"Oldukça önemli bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum, çünkü milletimizin birlik olması cok büyük anlam taşıyor ve ben bu duruma şahitlik yapabildiğim için cok mutluyum. Herkes terörün bir dini olmadığını ve asla olmayacağını biliyor. Bir Film yapımcısı olarak, sosyal bir sorumluluğum, görevim olduğunu biliyorum ve bu görevimi yerine getireceğime dair söz veriyorum." şeklinde cevap verdi.[kaynak belirtilmeli]
    Ayrıca Shahrukh Khan'da şu şekilde konuştu:"Film, kabiliyetsiz(hasta) bir adamın sakatlığa, güçsüzlüğe karşı yaptığı savaşını anlatmıyor. Hasta adamın, tüm dünyada olan Terör, Savaş, Nefret ve Düşmanlığa karşı yaptığı savaşı anlatıyor. [...] My Name is Khan filmi aynı zamanda Islam'ıda ele alıyor. Islam'ı ve dünyanın Islam'a bakış açısını ele alıyor. Fakat taraf tutmadık. Biz sadece iyi insanların ve kötü insanların var olduğunu söylemeye çalışıyoruz. Kötü Hindular, iyi Hindular, kötü Hristiyanlar, iyi Hristiyanlar olmaz. Ya iyi bir insanızdır, ya da kötü bir insanızdır. Din kriter değildir, insanlık kriterdir."[kaynak belirtilmeli]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Benim_Adım_Khan#My_Name_Is_Khan_filminin_as.C4.B1l_.C3.A7.C4.B1kma_sebebi

15. İlker Turan Mevzuat Grubu

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    118279
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akademik Fark OSGB
    3 Idiots; Şiddetle tavsiye edilir.Mükemmel bir film.Bir AAmir Khan şaheseri...
  16. Aamir Khan'ın filmlerinin hepsi güzel. 3 idiots, Fanaa, Yerdeki Yıldızlar mutlaka izlenmeli.