1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

3t yöntemi ile ilgili risk değerlendirme örnekleri

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Seyhan Aktepe tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Değişik ve güzel yöntem grafiksel olarak hangi seviyede olduğunu gösteriyor

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yardımcı dökümantasyon faydalı olur..

Ekli Dosyalar:

3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Ekli Dosyalar:

• 3T RD.xlsx
      Dosya Boyutu:
      51,2 KB
      Görüntüleme:
      282
  4. Çağlar Yaylalı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41340
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  5. kenan karahan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    111210
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok güzel bir metod. hiç bir risk atlanmamış. ben şimdiye kadar, mezbaha, yemek şirketi, imalat yapan, metal sanayide tüm sektörlerde rahatlıkla uygulanabilir.
  6. komplo999 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21365
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    galiba bunu ben yapmıştım 2-3 yıl önce. :))
  7. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SKEC te misin dostum. Cuma ordaydım.
  8. epsilon45 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    slm uzun bir süredir yoktum.
    3t üzerine araştırmalar yapmaktaydım. raporu inceledim. arkadaşlar orada bahsedilen uygulanamaz risk olmadığı anlamına gelmez. lütfen ibarelere dikkat edelim. uygulanamaz alınacak önleyici faaliyetlerin uygulanamadığı alanlar anlamına gelmektedir.
  9. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar.Bence işveren tarafından anlaşılırlığı en iyi olan yöntem.Ben de kullanıyorum.Ancak Ocak ayında, şantiyemdeki denetimde müfettiş bu yöntemi kabul etmedi.Fine kinneyle tekrar istedi.Mantık;maddeler ne kadar çok olursa o kadar iyi.
  10. trapezuslu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Müfettişin bu noktada boğaz seçme lüksü yok. Şayet kullandığınız yöntem o sahadaki/iş alanındaki riskleri yeterince yansıtmıyorsa ve/veya bazı riskleri önemli olmasına rağmen önemsiz bir hale getiriyorsa bu yöntemi değiştirin diyebilir. Veya kullandığınız yöntem yerinde olmasına rağmen sahaya has olmayıp genel geçer ifadeler var ise de bu olmamış diyebilir. Bunların dışında bunu sevmiyorum/tanımıyorum deme şansı yok.
    3T için ise hiç yok, ÇSGB bu yöntemin bir tarafı. Bu yöntemi yaymak için yurt genelinde eğitimler düzenlemiş bir kurum. Müfettişte bu kurumun bir üyesi. Eğer bu yöntemi tanımıyorum gibi bir durum sergilemişse Bimer' den şikayette bulunmanızı öneririm.
  11. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    422201 - Uzun mesafe elektrik hatlarının inşaatı (uzun mesafe yüksek geril m elektrik iletim hatları ile uzun mesafe yer üstü/altı iletim hatla ornek risk analizii