1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

4 günlük bir eğitim için fahiş fiyatlar istenmesi....

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    değerli arkadaşlar biliyorsunuz 21 aralık sınavına az bir zaman kaldı.ve bu sınav için acaba nasıl daha verimli çalışırım çabası hepimizi kasıp kavurmakta.bununla beraber eğitim kurumlarından kurs alayım düşüncesi insanı bi hayli düşündürtmektedir.hepi topu 4 günlük bir eğitim için yüksek mebla lar belirlemekteler.aynı zamanda telefonuma gelen sms lerin hatti hesabı yok reklamlar bir hayli bunaltmış durumda.bu sms lere verekleri paraları biraz makul fiyatlara indirgeseler eminim müşteri portföyleri bi hayli genişleyecektir.
  2. çok düşünmemek gerek bence

ne yazık ki iş güvenliği yasası çıktığından beri ne ülke içerisinde iş kazaları sayısı azaldı ne iş kazalarından dolayı ortaya çıkan maliyetler azaldı

bu yasa sayesinde sadece ve en çok iş güvenliği eğitimi veren ve verdikleri eğitimlerde faturalı ve faturasız olarak farklı fiyatlar sunan vergi kaçakçıları kazandı
  3. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen bankalardan bıkmışken bi de bunlar çıktı mesaj üstüne mesaj 4 günde kimse kimseye sınavı kazandıracak kadar eğitim veremez işi iyice ticarete dökmüşler
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bana kimse mesaj atmadı, sanıyorum benden umutlarını kestiler, şaka bir yana bu kadar kısa sürede nasıl sınava hazırlayacaksınız ve 4-5 gün için neden bu kadar yüksek fiyatlar isteniyor ben de anlam veremiyorum.
  5. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Banada en az 5-6 farklı kurumdan mesaj geldi. Bu kanun en çok OSGB lere yaradı iş güvenliği bahane :)
  6. Ayhan MİLLİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14382
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sadece yazık diyorum ve ekliyorum.
    Eğitime katılacakların isim ve unvanları gerçekten değerli insanlar lakin bu para edermi veya bu işin karşılığı bu olmalıydı konusunda tereddütlerim var.
    Son olarak A sınıfı ve B sınıfı sınavı için düşündüğüm, bakanlık bu defa farklı sorular ile karşımıza gelecek.
    Bunlarda Tüzüklerin yerine gelecek sorular ve nereden geleceği konusunda sağlam bir tahmin yapmamız gerekmektedir.
  7. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sadece yönetmelik ve kanun çalışmak içinde para vermeyin arkadaş. Kaynak belli açıp okuyun. Hazıra alışmış millet olarak para verince daha tatlı oluyor.
  8. BÜLENT DİNÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar zaten ilk 60 sorusu mantık sorusu...10 soruyu o kurslarda veremezler.yeterınce para bayıldık bunlara..zaten kazanınca ne olacak oda bir mualla...devletin, egitim kurumlarının ve osgblerın kasasını doldurduyoruz maalesef...:(:sinir:
  9. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Üst sınıfa geçmek için iki sınavdan başka hakkımız olmadığından, doğru yerlerden doğru tüyolar alınmasının mantıklı olacağını düşünüyorum.
    Fiyatlar fahiş derseniz evet doğru fiyatlar fahiş. Ama sınavın kritikliğini düşündüğünüzde profesyonel destek almak bana mantıklı geliyor. Soruların çoğunluğu yönetmelikten gelecek o da tamam. Ama ne tarzda gelecek, ve geri kalan sorular nasıl olacak. Yıllarını bu işe vermiş olan eğitim kurumu bence olabilir. Yeni açılan eğitim kurumlarını bahsetmiyorum.
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    murat uğur bey.
    Profesyonel destek için bizler buradayız.
    İnanın bana o kurslar da soruların tipini sayısını ve nereden geleceğini bilmiyorlar. sadece kendilerinden emin olarak tahminde bulunuyorlar ve bizler de kendine güvenen birilerini görünce kendimizi ona teslim ediyoruz. Buna gerek yok. Bir de o tarz yerlerde bulunmanın amacı yoğun şekilde kendimizi sınava adapte edebilmek. Aynı motivasyonu kendiniz evinizde sağlarsanız, daha başarılı da olabilirsiniz.
    Ama tabi herkesin doğası farklıdır orasına karışamam.
  11. sınav öncesi çalıştayların veya yükseltme sınavı için açılan 4-5 günlük eğitimlerin kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramayacağına inanıyorum.ayrıca sitenin de sınava hazırlık konusunda çok verimli çalışmalar çıkarttığını gözlemliyorum.biraz emek, biraz dikkat, birazda başarma inancı ile çok rahat geçecez bu sınavı,kursa falan gerek yok bence
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İşte budur..
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sait bey, cevabınız için teşekkür ederim.
    Ben şöyle düşünüyorum:
    Yönetmelikleri ve kanunları iyi ezberleyen birinin 70 cebinde,
    Bununla beraber şunuda unutmayalımki 18 ağustos gibi umulmayan sınavla karşı karşıya kaldık ve zor bela geçtik sınavdan. Aynı durumun bu sınavdada karşımıza gelmesinden korkuyorum. Kurslarda anlatılacak şeyler belli hemen hemen esasında. Ama yinede tüyo kapılabilir. Kendini bu işte kanıtlamış yerler var. Sonra bakanlığı tanıyorlar. Bakanlıktan gelebilecek soruların tarzı vs. haberler veya ne bileyim burda aklıma gelmeyen ama kursta kendi hissettirecek şeyler.
    Şöyle bir örnek vereyim. Benim önceden gittiğim kursta her hoca farklı farklı idi. Bir tanesi çok iyi bir tanesi boş teneke. ama başka yer yoktu mecbur gitmiştim. eğer kadrosu tam profesyonel olan bir yer olur ise katkısı olabilir diye düşünüyorum.
    İşin esasında sizide haklı buluyorum. Kendi başımıza yapılan mevzuat çalışmasıda çok verimli olabilir, doğrudur. Ama dediğim gibi iki sınav hakkı beni tedirgin ediyor. 5 gün boyuncada 30 saatlik çok profesyonel bir eğitimde belki cebimize ekstradan 10-20 puan koyabilir.
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Şöyle anlatayım o zaman.
    Ben son 1 senedir bu işi takip ediyorum.
    Yılda 1 sınavda adaylar dökülür, sonraki sınav da yığılmalarla beraber, o adayların da sektöre girmesi bakımından soru seviyeleri inanılmaz derecede komik hale getirilmektedir maalesef.
    Ağustos sınavındaki başarısızlık oranını biliyorsunuz. Sonra da bakanlık prim gün hesabı yaparak " elimizde uzman yok, hadi belgesi olanlar yükseltin kendinizi" dedi. Ülkemiz de politika ülkesi. Birşeyleri geçiştirmek için son yılların en kolay ötesi sınavı olacağını iddia ediyorum ben.
    Her zaman bir uzman takviyesi almakta elbette yarar vardır. Sonuçta o insanlar bu işi meslek olarak yapıyorlar.Eğitim işini yani.
    Ama günde 1 saat yerine 1,5 saat azim ve özveri ile , tam motivasyonlu şekilde çalışırsanız 4 gün için ödeyeceğiniz yüksek meblağ cebinizde kalır. Ama daha önce de dediğim gibi herkesin çalışma metodu çok farklıdır. Eğer eğitmenden alacağınız ders daha kalıcı olabiliyorsa, o da tercih edilebilir.. :D
  15. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sait bey, bende vereceğim paraya yanmıyor değilim.

:( :D
  16. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Yok benim böyle anlattığıma bakmayın. Karada olsam muhtemelen benim de içimdeki ben o kurslara sürüklerdi beni. Garanticiyim de ..
  17. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yok sen yine geçersin inşaallah.
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Sınava girsem geçerim de. :D
  19. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Fiyatlar yüksek mi:Evet
    Eğitim kurumları bunda da ciddi kazanç elde edecek mi:Evet
    Eğitimi verecek Hocalar işin erbabı mı :Evet
    Bu takviyeye ihtiyaç olmadan da ciddi çalışılıp kazanılabilir mi:Tabii.
    Bu parayı vermek zoruma gidiyor mu:Evet.
    Bir gerçek var bu takviye yoğun çalışan arkadaşlar için çok faydalı olacaktır. İşyerindeki amirinizden sınava hazırlanmak adına izin istemek için fırsat olacaktır.Tüzükler kaldırıldı,4857 halen aktif 6331 yürürlüğe girdi.Bu karışık ortamda bir klavuz olabilirler.
  20. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    B sınıfa yükselebilmek için olan 5 günlük eğitime 500 lira istiyorlar , akşam veya hafta sonu giderseniz 600 lira. Şaka gibi . Adam gibi oturup ders çalışırsak bu para cebimizde kalır derim . Yine de imkanı olan gidebilir elbet. Kursa gidilecek vakti ders çalışarak daha aktif değerlendirilebilir . 1 sene boyunca gidilen kpss kurslarına bile 900 lira veriliyor. Yani artık yorum sizin .