1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

4 günlük bir eğitim için fahiş fiyatlar istenmesi....

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    C sınavı kursuna giderken hocaların üstünde özellikle durduğu noktaları not alıp yanlarına yıldız koydum.Dersleri de aksatmadım.O yıldızların faydasını sınavda gördüm. O notları İSG uygulamalarımda da kullanıyorum.Sitedeki paylaşımlar da çok faydalı.Ancak bazı paylaşımlarda güncel olmayan bazı bilgiler olduğunu farkettim.Çünkü devamlı mevzuat değişiklikleri oluyor.Bu arada arkadaşlar 6331 nolu yeni İş Kanunu kapsamına deniz ve hava taşımacılığı çalışanları da alındı değil mi?
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Mevzuat değişikliği konusunda sitemiz mevzuat grubu çok başarılı şekilde çalışıyor Erhan Bey. O konuda içiniz rahat olsun.
    Bazı sunumlarda değişliklikler olabiliyor. Onlar da zamanla giderilecek. Ama biz zaten sunumlarda ezbere eski sunumlardan bahsetmek yerine hangi yönetmelikte geçtiğinden özellikle bahsediyoruz ki, insanlar belki kendileri de bakmak isterler diye. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda anlayışınıza sığınıyoruz.
    Diğer husus için de Normal şartlarda ben kendi adıma şunu söyleyebilirim ki, biz denizciler İSG kapsam dışı değiliz. Ama bildiğiniz gibi 6331 ve 4857 sayılı kanunlar 5510 sayılı GSS kanunu ile paralel gitmekte. 5510 sayılı kanunda da açıkça hava ve deniz çalışanlarının kanun kapsamı dışında olduğundan bahseder. ( Liman ve yer hizmetleri çalışanları her şekilde kanun kapsamındadırlar. Sadece uçuş personeli ile gemi personeli kapsam dışı tutuluyor. ) Bunun dayanak nedeni de ( Denizciler için ) 854 sayılı Deniz İş Kanunudur.
    Ülkemizde işlem şudur,
    Her gemi ayrı bir şirket olarak tanımlanmakta, belirli çalışanları vardır. Denizcilik şirketlerinin İSG kapsamında denetlendikleri bilinmektedir. Bununla beraber gemiye gelen İSG uzmanları da olmuştur. Ama benim şimdiye kadar duyduğum başka bir örnek de yok.

Kısaca 6331'de istisna bölümünde deniz ve hava işleri yok, ama 5510 sayılı kanunda açıkça belirtilmiştir.
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    4-5 günlük eğitimler genelde yoğun çalışanlar ve vakit ayıramayanlar için cazip olabiliyor.Her eğitimde olduğu gibi bir eğitimi verecek kişinin ehil olup olmaması önemli.Şimdiye kadar bu konuda eğitim reklamlarını zaten ciddiye almıyorum.
    Eğitimden ziyade soru cevap kısmı daha akılda kalıcı,bu nedenle soru çözmeye yönelik bir eğitim açılması planlanıyor.. ben şahsen 4 gözle bu eğitimi bekliyorum.
  4. Medine Rasimgil Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sınava 2. kez girecek biri olarak açıkçası bir daha kursa ya da kaynağa para vermem.Kurslardaki hocalar kaliteli olabilir ama bence soru hazırlarken o kadar özenli davranmıyorlar.Şunu anladım ki tek şey yönetmelik ezberlemek hatta aynısını ezberlemek.Bir de internet ortamında bilgi kirliliği çok fazla oluyor.Soruları çözerken sadece cevabı verilen şıkka bakıp geçmemeli.Mutlaka soruyla ilgili yönetmeliklerin ilgili maddeleri okunmalı.
  5. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    açıkçası ben ev de çalışmayı tercih ediyorum 15 gün önce başladım çalışmaya her gün düzenli olarak 2-3 saat çalışıyorum kaldı 45 günümüz hepimiz için hayırlısı olur inşallah...
  6. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    istenen rakamı bi kenara bırakalım 3-4 günde sınava hazırlarız demeleri saçma.garanti veriyorsa 1000 lira vereyim önemli değil ama imkansız...
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  8. BÜLENT DİNÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne işe yarıyor.
  9. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Bence soruysa tonla soru var, kaynakta öyle sıkıntı olan zaman ve sistematik yaklaşım bu konuda faydası olacakmı?
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    güzellll......:)
  11. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İnternet üzerinden online eğitimleri araştıran varmı arkadaşlar? Örneğin Kalite Akademi'ye üye olan yorum yapabilecek olan kimse varmı acaba?
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bahsettiğiniz şey acaba Online ISO eğitimleri vb. ?
    Öyle ise ben aldım o eğitimleri ve sertifikaları da ulaştı
    Bu konuda Eğitim Grubumuz ve Isgnet::sunum olarak ortaklaşa bir çalışma başlattık.
    Şu an sunumlarımızda yönetmelikleri daha sade ve anlaşılır şekilde işliyor, yönetmeliklerle ilgili soruları da sunumumuzun sonuna ekleyerek sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyoruz.
    İnşallah kısa bir süre içerisinde paylaşımlarımıza başlayacağız.
  13. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Elif Turan hanım.
    Konu ile ilgili bir bilgim bulunmamakta maalesef.