1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

4 yıllığa tamamlayıp b sınıfı olma hakkı kazanmak..

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Eren Çelik tarafından 20 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Eren Çelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar, ben hem bu mesleğin hemde sitenin çömezi olarak size bir konu danışmak istedim. Şuan iki senelik isg bölümü okuyorum ve bu sene bitecek. DGS sınavı ile bu bölümün 4 yıllığına geçiş yapabiliyormuşuz ve bitirdiğimizde de B sınıfı için sınav hakkı kazanıyormuşuz. Sorum şu; Sizce istanbulda özel üniversite ile 4 yıllığa tamamlamak mı, yoksa şuan ki okul bitince sınava kadar teknikerlik yapıp c sınıfı sınavına girip direk iş hayatına atılmam mı daha mantıklı? Değerli büyüklerimden ve kardeşlerimden tavsiye bekliyorum, teşekkürler.
  2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    4 yıllık lisans programı mezunları c sınıfı uzmanlık sınavına girebiliyor. B sınıfı uzmanlık sınavına girme hakkı sadece yüksek lisans mezunları için var.

Yani mevcut durumda 2 yıllık önlisans bitirip kursa gidip c sınıfı uzman olmak daha mantıklı. 2 yıl daha okuyup 4 yıllık bölüm bitirince de kursa gidip c sınıfı uzman olunuyor. 2 yıl fazladan zaman kaybetmeye gerek yok bana göre.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Öncelikle @Yener Keskin belirttiği doğru. Gidilebilecek 2 yol var
    1. Yol; 2 yıllık isg bitirip C sınıfı Uzman olup 3 yıl çalışıp tekrar kursa gidip tekrar sınava girip B sınıfı olmak
    2. Yol; 2 yıllık okulu 4'e tamamlamak ardına isg yüksek lisansı yapıp direk sınava girerek B sınıfı olmak
    2 yolunda zamanları hemen hemen eşittir diye tahmin ediyorum tercih sizin
  4. Eren Çelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yanlış biliyormuşum demekki, teşekkür ediyorum. En iyisi okulumu bitirip direk iş hayatına atılmak sanırım :))
  5. dechirer16 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    131525
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kesir Mühendislik
    Yukarıda belirtilmiş zaten,B sınıfı uzman olabilmek için Yüksek Lisans yapman gerekiyor ancak ben sana farklı bir tavsiyede bulunacağım.Bende İSG MYO bölümü mezunuyum B sınıfı olmayı düşünmeden önce bu işte ne kadar donanımlı olabilirsin ona çalış.Tecrübeli ve donanımlı bir C Sınıfı İSG Uzmanı,Tecrübesiz B ve A sınıflarından çok çok daha iyidir.Kendini ne kadar geliştirip mevzuata ve sahaya hakim olabilirsen o kadar aranan adam olursun.Bu yüzden de çalışma hayatına atım atarken konfora rahata bakma büyük projelerde çalış.OSGB bünyesinde çalışmayıda asla tavsiye etmem kurumsal OSGB leri hariç tutuyorum tabi ki ama dediğim gibi 3.Havalimanı 3.boğaz köprüsü gibi projeleri düşün şantiye sana çok şey katacaktır.