1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

47 isg uzmani cezaevinde

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve inan7602 tarafından 6 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bugün isg uzmanlığı kursunda öğretmenin dediğine göre 47 isg uzmanı içerdeymiş.Resmi rakam olduğunu söyledi.
  2. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu resmi rakamlar nerede yazılıdır acaba cidden merak ediyorum
  3. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şuçları neymiş
  4. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşçi ölümlerden sorumlu tutulmak.
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bazıları ön görüp onaylı deftere yazdığı halde sırf patronunu bakanlığa şikayet etmediği için.

Şikayet etmedi özgürlüğünden oldu.

Peki siz bu ikilemde ne yapardınız ?
  6. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu bilgiler şehir efsanesi gibi herkes bir şey söylüyor hani kaynak ?
    yani Allah kimsenin başına getirmesin de eğer bunlar gerçekse kaynak söylesinler
  7. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşci ölümünden sorumlu olmak oldukça ağır bir ifade olmuş. Bu şekildeyse sınavda o zaman herşeyi göze aldım , alamadım belki alıcam vs. gibi şıklarda koysunlar. Tuhaf şeyler olmaması lazım, tabi eğer bu adamlar belgeyi verip yürüyüp gittilerse o başka. Biz iyi niyetli olduklarını varsayarak konuşuyoruz.
  8. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence her işte olduğu gibi bu iştede işini doğru yapmayan insanlar vardır arkadaşlar, ((yanlış anlaşılmasın, içeride ki 47 kişiyi kesinlikle kastetmiyorum, çünkü şuçlarını ve savunmalarını bilmiyorum sadece genel konuşuyorum,)) biz yasalarla, yönetmeliklerle belirlenen konularda işimizi düzgün yaptıktan sonra sıkıntı yaşamayacağımıza dair inanışım var ve hala devam etmekte..
    kolaylıklar....
  9. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tabi karşı tarafın da berbat reaksiyonlar göstermedigini düşünürsek. Siz çok iyi çalışma yapmak isterken işveren olasık veya işte şiddetle biraz oynayalım düşürelim vs. yapabilir. Duymuştum birdefa. Umarım iyilerle çalışırız, yoksa en basit iş bile zor gelir.
  10. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende aynı fikirdeyim işimizi iyi yapmalıyız ve bu riske karşı az ücrete imza atmamalıyız.2.500 aşağı hiçbir sözleşmeyi imzalamam.
  11. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Dilek Hanım özgüveniniz mutlaka olsun ama şu anki mevzuatlara, İşverenleri, çalışanları, Emniyetsiz makine ve ekipmanları, Yetersiz Organisasyon ve yönetimi, Çalışanlarımızın sosyo-ekonomik gerlir düzeylerini, psikolojilerini düşünürsek bunları değiştirmeyecegimize göre inanmak yerine önyargılı olmakta fayda var. Avrupa ve ABD de iş güvenliği kültürü 1800 yıllarda baslamıs bu zamana kadar yaklasık 4 nesil sonra oturabilmiştir. Bizlerde 1975 yıllardan basladıgını dusursek daha ilk nesil İSG ile tanısmıstır. Yani anlayacağımız bekledigimiz gıpta ile baktıgımız kültürü böyle giderse yamalı bohca olmus mevzuatlarla yaklasık 3 nesil sonra yakalarız. Selamlar.
  12. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    :oops: kursa başladığımdan beri en çok korktuğum konu bu. Çok dikkatli olmak zorundaymışız, bir dikkatsizliğin sonucu bu kadar ağır olmamalı bence. (tabi büyüklüğüne bağlı)
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    herkes işini tam yaparsa bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum 47 rakamını da nereden bulmuşlar anlayamadım
  14. jt57 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    biri bu işin kaynağını açıklamayacak herhalde
  15. adler kartal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Saygısızlık etmek istemem ama o kadar işsiz Kimya, Fizik ve bazı Mühendislik mezunları varki; asıl facia bundan sonra başlayacak...içeride o kadar İSG uzmanın olduğu doğrudur..
  16. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bugun isg kursunda ogretmen bakanin bir toplantida buny soyledigini ifade etti
  17. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    27 diilmiydi ya bu hızla artması kötü...
  18. Mustafa PEKTAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu sorun objektif bir isg değerlendirme yapılamamasından kaynaklanmaktadır. İşsizliğin hat safhada olduğu ülkemizde, uzmanlar ekmek yediği firmanın bazı eksiklik ve aksaklıkları görmezden geliyor belki ve hatta şikayet etmiyor kaldı ki şikayet etse işveren o kişiye kapıyı göstermesi muhtemeldir. Bu sorun maden mühendisliğinde "teknik nezaretçilik" görevinde olduğu gibi. Ülkemiz madem İSG bilincini aşılamak istiyorsa burada bir özerk ama kamunun denetiminde bir fon oluşturulup isg uzmanları ÇSGB belirleyeceği bir asgari ücret maaş politikası sistemi ile uzmanlar maaşlarını memur gibi bankadan o fondaki hesabından çekebilmelidir. Bakın o zaman ne kaza ne de ölüm olur tabi bu önlem ve tedbirler alındıktan sonra .
  19. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali bey aslında benimki özgüvenden ziyade idealizm. Yamalı bohça halimizin ben de farkındayım, tutunacak tüm dallar ellerimizde kalıyor. Belki bilirsiniz, Çin'in eski devlet başkanlarından biri ekonomik refaha ulaşabilmeleri için 3 neslin feda edilmesini öngörmüş ve şuan 3. nesil feda edilmiş durumda, ama bundan sonra refahı bekliyorlarmış. Benim korkumda bu, ben 3 nesil beklemek istemiyorum :(
    Nice canlar abuk sabuk basit yapılabilir şeyler sebebiyle yok oluyor, nice çocuklar yetim kalıyor, ciddi üzülüyorum dostlar ülkemin haline :(
  20. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sen işini yapmak istesen de yaptırmıyorlar.Bende yargılandım taksirli adam yaralamadan ceza aldım.5000tl ödedim.Şimdide 200.000 tazminat davası açıldı