1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

47 isg uzmani cezaevinde

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve inan7602 tarafından 6 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok üzüldüm, ne olmuştu ? eğer sizi tekrar üzmeyecekse hangi sektör neler yaşandı gibi bizimle yaşadıklarınızı paylaşır mısınız?
  2. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    bir ara bilir kişi raporlarını okumanızı tavsiye ederim. İş güvenliği uzmanlığı yönetmeliğinde açık açık yazmasına rağmen bilen kişiler 8 lik suç oranının 2 sini isgcilere vermiştir. Şimdi siz her şeyi yapın (lol) fakat sen işçiye eğitim verdin mi ? verdim, kayıt tutanak car curt tamam. Şimdi size 1 sorum var : sen bu adama düzgün eğitim verseydin bu adam tehlikeli hareket yapmayacaktı ? sende suçlusun, ama sen hala diyorsun, ben disiplin yönetmeliğine göre 3 yövmiyeye kadar kestim, şantiye dışına çıkardım, tutanak tuttum daha ne yapayım be adam dedin ? Adam da diyor ki bu en basiti tabii, düzgün eğitim verseydin. Bitti ^^
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    adamın eğitimi belli bir alma kapasitesi var ben zorlamı beynine sokacağım
  4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    doğru. Ama İzmir büyük şehir belediyesinde çalışanların kapasiteleri yüksektir diye düşünüyorum. Zira biz doğudan gelen adamlarla şantiye de uğraşıyoruz. Adam okuma yazma bilmiyo adama zimmet formu veriyoruz ama yapacak 1 şey yok. Sadece ceza puanlarını üzerimden atmak hepsi bu yoksa çat diye ölebilir yani üzülmemde ^^
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    kurumumuzda sadece iş güvenliği eğitimleri değil verilen diğer hizmet içi eğitimlerde gördük ki eğitimlerin etkisi her zaman pozitif yönde oluyor
  6. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdi siz her şeyi yapın (lol) fakat.....
    lol ? laughing out loud yada lots of laughs ya da leauge of legends ? :p
    Şaka bir yana, kesinlikle sizlere katılıyorum, işin her zaman teoriği pratiğinden daha kolaydır, ama bende bazı uzmanlar tanıyorum ki; çalışanı yatalak kalan bir işyerinde, uzmanın tespit defteri ve yazılı ihtarları sonucunda karakola dahi çağrılmamış, demek ki bu tür örneklerde var, bu sebeple o kadar umutsuz bakmıyorum, yoksa dediklerinize ben de katılıyorum.
  7. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    "leauge of legends" ı bilmeniz ayrı 1 incelik bence zira oyun önemlidir. Neyse lol ironiktir güzeldir. Sizin dediğiniz gibi gerçekleşen durumlarda var doğru ama benim burda kıstasım içeri girenlerle ilgilidir. Zaten içeri girmiyorsan problem yok. Patron sana 2.500 tl maaş verdi diye tüm ihale sana mı kalacak ? Mümkün mertebe sorumluluğu üzerimizden atmak. Birde
    Taksirli suç; "Dikkatsizlik, tedbirsizlik, meslekte acemilik veya düzene, buyruklara ve talimata uymazlıktan doğan, istemeyerek gerçekleştirilen suç"

--- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Nisan 2013 ---
    Şimdi siz belli 1 kurumda, sınırları belli bir yerde eğitim veriyorsunuz. Sınav yapıyorsunuz arşivliyorsunuz, sınav sonuçlarına göre eğitim planı belirleyip, eğitimlere devam ediyorsunuz. Ramak kala yada ufak yaralanmalarda tool box eğitimleri yada normal eğitimlerle devam ediyorsunuz. Tehlikeli davranışları ortadan kaldırmaya ve isg kültürü oluşturma başlıyorsunuz. Umarım bunları yapıyorsunuzdur zira bunları yapma şansınız var. Ama şantiyeler öyle değil ^^ dolayısı ile sizin pozitif olarak gözlemlediğiniz değişim benim açımdan doğru değildir ^^