1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

48 işçi, yanmaktan son anda kurtuldu

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  FATİH ATEŞ ADANA
  Kozan ilçesinde HES inşaatında çalışan 48 işçinin kaldığı 10 koğuştan oluşan prefabrikte önceki gün akşam yangın çıktı.
  haber.jpg
  Alevler kısa sürede büyüyünce yangına zorlukla müdahale edilebildi. Dumandan etkilenen İsmail Akıllıoğlu (20) Kozan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İşçilerden Abdullah Temiz’in, “Yangın 1-2 saat sonra çıkmış olsaydı, uyuyor olacaktık ve belki de 48 işçiden 10 tanesi kurtarılamayacaktı. Hepimiz yanacaktık” dediği yangında, saatin erken olması nedeniyle can kaybı yaşanmadı. Bereket Enerji’nin, Göktaş 2 HES Şantiyesi’nde taşeron firma İnarma İnşaat’ta çalışan işçiler, firma yetkililerinin 50 TL vererek üç gün evlerine gitmelerini söylemesine tepki gösterdi.
  Vardiyadan geldiklerinde yemek yedikten sonra çay ocağına geçtiklerini belirten Abdullah Temiz, “Bir arkadaşımız koğuşlar yanıyor dedi. Yangın kısa sürede tüm alanı kapladığı için müdahale edemedik.” dedi. İbrahim Kutman ise “Koğuşlar 10 dakikada yandı. Yanına dahi varamadık. Her şeyimiz yandı.” ifadelerini kullandı. Duran Ali Yul da “Firmanın müdahale ile ilgili hiçbir tedbiri yoktu.” şikâyetinde bulundu. Yangın tüplerinin boş olduğunu kaydeden Osman Gül, “Yangın geç olsaydı 48 arkadaşımız yanmış olacaktı. Mikser ile yangın söner mi?” şeklinde tepkisini dile getirdi. Bereket Enerji Üretim AŞ yetkilileri ise yangının kısa zamanda söndürüldüğünü iddia etti.
  ZAMAN-05.01.2013
 2. Müslüm ASLAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  151711
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  iş ben yangın çıkar diye şantiyeme 5 adet yangın hidrantı bağlattırıyorum