1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

4857 sayılı kanun ülkemizde uygulanıyor mu?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve isa kurt tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aşağıdaki haber sorumun cevabı niteliğinde arkadaşlar, ülkemizin hali bu ben birçok işyerinde bu düzeni gördüm, artık değişmelidir bu adaletsiz hukuksuz anlayış..!

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/25697242.asp

Kaynak:Hürriyet Ankara
  2. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çoğu işyerinin hali böyle bende çok çalıştım 12 saat ama sonra anladım hata bende işi bıraktım. Sen izin verdikten sonra sırtına binen çok oluyor.
  3. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bence bu haberi iş müfettişleri ihbar sayıp ciddi bir soruşturma yapmalıdır. Emekçiler işverenlerin zengin olma kaynağı değildir.
  4. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    @Erhan Çeliktürk
    İlk 10'da yer alan bazı şehirlerarası otobüsle seyahat firmalarında yolculara hizmet eden gençler 24 sat çalışıyor 24 saat dinleniyor. Duyduğuma göre her çıktıkları 24 saatlik seferde 75'TL kazanıyorlarmuş. Ayda 15x75=1125TL/360 saat. Ayrıca bir turizm beldesinde otobüsle seyahat için bilet satılan kulübede tam süreli çalışma için 500 TL teklif ediliyor.

İhbar çok. Herkes bildiğini bir yazsa buraya sığmaz.
  5. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kürşat Bey bence sığar.. Herkes bildiğini paylaşmalı ve mümkünse ALO 170'den ÇSGB'nın direkt şikayet hattından şikayetlerle böyle acımasız vicdansız işverenleri şikayet ederek böyle uygulamaları azaltabileceğimizi ve haksız hukuksuz davranan işverenleri terbiye edeceğimizi inanıyorum..
  6. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışma saatlerine kesinlikle uyulmuyor. Buradaki fabrikalar, pazar dahil 12 saat işçi çalıştırıyor. İşlerin yoğun olduğu dönemlerde (ocak-Mart) hiç izin yaptırmadan 12 saat çalıştırıyor, Nisan ayında işlerin azalması ile ücretsiz izine çıkartılıyor (ödül gibi). Bahsettiğim fabrikaların 1500 - 2000 çalışanı var. İş müfettişleri de durumu biliyor ama durum değişmiyor. Bu örnekleri görünce, ülkemizde bu işlerin düzeleceğine dair umudum iyice azalıyor.
  7. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsanlar layık oldukları şekilde yönetilirler ve yaşarlar.. Eğer birlikte mücadele edilmezse kaybetmekten korkulmazsa bu işler düzene girer.. Yoksa asgari ücreti 850TL olan açlık sınırı 1000TL olan ülkemizde normalin 8 saat olduğu çalışma düzeninde 12 saat 24 saat çalışır dururuz ve bu işten kimse kazanamaz.. Kimse diyorum çünkü ileriyi düşünmeyen işverenler gelecekte bedenen ruhen çökmüş bu işçiler sayesinde çalıştıracak işçi de bulamayıp kendileri de batacaktır.. Bu gemi hepimizin birlikte çalışalım birlikte kazanalım.. Çalışma sürelerine riayet etmeyen işveren kazandığını sanmakla büyük yanılgı içerisinde..
  8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne yazık ki ülkemizde işveren olmak için sermaye sahibi olmak yeterli...