1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

530 çalışanı olan az tehlikeli bir iş yerinde çalışanlara verilecek eğitim süresi nasıl hesaplanır?

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve saidmr tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. hidayet kaleli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Ekim 2013 ---
    Bu sözleşmeler de işveren bizi sigortalı mı göstermek zorunda 1-2 günlük sözleşmelerde.birde bu eğitimleri verdiğimizde karar defteri gibi noter onaylı deftere söleşme yapacakmıyız?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Tabi o işyerinde sgk lı olarak göstermesi gerekir.

İkinci soruyu anlamadım. Noter onaylı deftere sözleşme nasıl oluyormuş ? o_O
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yav oraya eğitimi ver ver bitmez. Eğit babam eğit.
  4. hidayet kaleli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    e-katip den giriş yapılacak işverende onaylıyacak ondan sonra birşey yapmaya gerek yok değilmi?eğitimimi verip belgeleri verip işi bitirecem işin özü bu mudur sayın hocam?
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Evet özü budur.

Bunu yaparken o işveren seni sgk lı göstermesi gerekir.
  6. hidayet kaleli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir defter vardı ya iş güvenliği bulundurma zorunluluğu başlayınca ondan bahsetmiştim
  7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Nolmuş o deftere işte :) o kısmı anlamadım ki soruda ?
  8. hidayet kaleli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o defteri kullanmıycaz demi :)
  9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstediğin gibi kullanırsın. Sonuçta o işyerinin resmi uzmanısın o süreler aralığında ;)
  10. hidayet kaleli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden dolayı
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ibrahim bey
    kimsenin kavga etmek gibi birdüşüncesi olamaz ki zaten bu forumun amacı birbirimize köstek değil destek olmak
    ama bilmediği konu hakkında insanlar ısrarcı olduğu zaman bazen konuşmanın dozu artabiliyor, karşındakini dinlemiyor araştırıp doğruluğunu sorgulamıyor sonra ister istemez kişiler sinirlenebiliyor
    malumunuzdur ki içinde bulunduğumuz sektör ve yaşadığımız stress önemsenmeyecek birşey değil ama kötü düşünmeyelim kötü de olmayalım

örneğinize gelince...çalışma süresi yılda en az 60 dk olacak ve eğitimin 8 saat olması bu sürelere sığmayacaktır doğru
    zaten tolga beyede 5 dk yı nereden buldunuz diye sordum. amacım hangi kaynaktan okuduğu doğru kaynaktan okumak gerek.
    gelelim eğitim kısmına zaten 50 kişi altındaki az tehlikeli işyerleri 1.7.2016 tarihinden sonra hitmet almayacak mı...evet alacak. dolayısıyla 1 çalışana eğitimi 3 yılda nasıl vereceğim çalışma saatini aşıyor denmesi yanlış bir tanımıdr. şuna için az tehlikeli firma risk analizi acil eylem planı hazırlayacak yada dışardan hizmet alacak çalışanlarına en az 8 saat eğitim verdirecek bunları 2 günde de hazırlayabilir 2 ayda da gerçi 10 ay geçti hala yapan bilen yok........hizmet verme kısmını 2016 temmuzdan sonra da tartışabiliriz o zamana kadar gün ola hayrola