1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

6,5 saat görev almamız gereken tehlikeli yer için ne kadar ücret istemeliz

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Baran Aydemir tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 25 kişilik tehlikeli bir fabrika için yeni uzman ne kadar ücret istemelidir?
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika. 15x25=375 dak/60 dak=6,25 saat. aktif olarak özelde çalışan arkadaşlar daha iyi cevap verir sanırım.
  3. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o hesabı ben de yaptım 6,5 saate yuvarladım:) ama bunun için şuan çalıştığım iş yerinden ne kadar istemeliyim?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Haziran 2013 ---
    yani diyelim ki ben şuan iş yerimden 1500 alıyorum kimyager olarak.isg uzmanlığıyla beraber ne kadar istemeliyim.müdür benden teklif bekliyor
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    piyasayı bilmiyorum ama şöyle bir hesaplama yapacağım, devlet memurları için (henüz uygulama başlamadı) 15 tl gibi bir saat ücreti var. siz özeldesiniz x 2 ayrıca tehlikeli işyeri x 2 derseniz saat ücreti 60 tl gibi bir şey olsa, 60x6,25=375 TL
  5. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cok azmış ... teşekkürler bilgi için
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    memurları amele olarak gördükleri için az tabi.
  7. Memurlar mı amele yoksa özeldekiler mi?
  8. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hepimiz amele sayılırız aslında.o kadar okuyoruz emek veriyoruz hakkımız yeterince alamıyoruz bence
  9. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar fiyatları düşürmeyelim, bence günlük fiyat belirleyebilirsiniz...6,5 saat sizin bir gününüzü alacağına göre vereceğiniz fiyat 700 en düşük 600 olmalı bence...
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kpss'ye girip derece yapın, tercih yapıp memur olun, amele olma özgürlüğünüz engellenemez...
  11. AhmetY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ankara Merkez Sağlık Hizmetleri Ortak Sağlık Güvenlik Birimi
    Ben mi yanlış anlıyorum acaba? 6 saat 15dk hizmet için 375 tl istiyor arkadaş bu az mı? Farkında mısınız bilmiyorum ama ayda 4bin tl alıyor olsanız (ki tecrübeli bir mühendis alabilir) saati 22-23 tl ye çalışmak demektir dolayısıyla 7 saat karşılığınız 150 lira civarı yapar ve 375 tl az öyle mi? Tamam fiyatı düşürmeyelim ama C sınıfı bir uzmanın bu hesaba göre ayda (176 saat için) 8500 tl alması gerekiyor mantık lütfen =)
  12. Hamit Kürşat Demiryürek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119510
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar sizler uzmansınız ve orada bir çok sorumluluk sizin omuzlarınızda....ve siz bir günün çalışma fiyatı olarak kendinize 15o tl gibi bir fiyat belirlemişsiniz....
    Az firma alırım az kazanırım ama 15o tl de demem....bir firmadan 150, diğer firmadan 150 :) bunlar gülünç rakamlar bence....
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    ayda 176 saat nasıl oluyor, benim bildiğim bir uzman mesailerle beraber aylık 217 saat çalışma hakkı vardır. bu damı değişti yoksa ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2013 ---
    ve tecrübeli bir mühendis ile bizi kıyaslamak yanlış olur çünkü biz mühendis değiliz (aslında temelde bende mühendisim) UZMAN'ız. yani şu iş güvenliği mühendisi tabirini kullanmamamız lazım. Bizler İş Güvenliği Uzmanıyız...
  14. Sercan Arslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışma saatlerini yanlış hesaplamışlar arkadaşlar en az 6,5 saat aylıktır ve siz ayda 6,5 saat İSG hizmeti sunacağınız bir yerden nasıl günlük ücret talep edebilirsiniz aylık 6,5 saat için isteyeceğiniz ücreti bim arkadaşımız doğru belirtmiştir. 375 TL aylık yalnız bu ücretten vergileri düşmeniz gerekir
  15. Fatma Akdağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir osgb 6,5 saat için 650+kdv fiyat vermişti bir yakınımız için sormuştuk, firman bu kadar artırmayacaktır, 2000 e tamamla maaşı :)
  16. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfı uzmanlar genelde saat için 100,00.-TL istiyorlar. C için ise bende 70-80,00.-TL gibi rakamlar iadel. bunu ay ile çarparsanız büyük rakamlar çıkabilir, fakat bu rakamlar sadece saatlik hizmet verilen yerler için geçerli. sonuçta bi iş yerine 6 saat hizmet verseniz dahi, 20-30 saat hizmet verdiğini iş yerine harcadığınız enerjiyi harcayacaksınız.

ayrıca; bildiğim kadarıyla saat hesaplamalarında üst küsürada yuvarlanıyor. 6,25 yerine 7 saat hizmet vermeniz lazım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2013 ---
    saatlik verilen hizmet ile aylık verilen hizmeti karıştırmamalısınız. evet aylık verilen hizmet için 4.000,00.-TL iadel rakamlar. fakat; 176 saat için ortalama 10 farklı iş yerine hizmet verdiğinizi düşünün. harcayacağınız enerji ve zaman bunun cabası.
  17. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB ler ile de mücadele edeceğinizi unutmadan fiyat verin, verirken de çok aşağı çekmeyin, çok tehlikeli işler için saati 100-120 tehlikeliler için de 70-90 iyi sayılır. Burada herkes fikrini söylesin ki en azından ortak bir piyasa oluşsun.
  18. serocelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, bu işte bir çoğunuz gibi yeniyim ve kafama takılan bir husus var. Şöyle ki;
    Fiyat belirlerken genel yaklaşım ne olmalıdır? Tehlike sınıfı göz önünde bulundurularak; çalışan sayısı üzerinden çalışan başına mı fiyat verilmeli, yoksa çalışılacak saat başına mı?
    Zira iki farklı yaklaşım, çok farklı sonuçlar verebiliyor. Fikirleriniz nedir?
  19. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Çok az değil 6,5 saat bir güne denk gelir; günlüğü 375 tl iyi bir rakam.Tabi ki +masraflar olmalı.
  20. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğer tam zamanlı çalışacaksanız bulunduğunuz şehre ve işin tehlike sınıfına göre fiyat belirlemelisiniz.

yok saat üzerinden çalışacaksanız saati ne olursa olsun alacağınız ücret 700-800 TL dana az olmamalı. çalışma saatinize görede ücretiniz artmalı. genelde bu fiyat az tehlikeli için 70-80 TL, çok tehlikeli için 120-130 TL gibi bir fiyat oluyor.

ama şunu unutmamak lazım. OSGB ler sizin rakipleriniz ve fiyatlarınız OSGB ler ile kıyaslandığında makul olmalı.