1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

6331 in ertelenmesine dair kanun teklifi..

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ali Ustun tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Selam Arkadaşlar,
    Millet vekillerimizden sayın Oktay Vural (MHP) ve Ahmet Kenan Tanrıkulu (AKP) 01.01.2014 tarihinde devreye giren yasanın ertelenmesi için kanun teklifi vermişler.

Dilekçede esnafımız mağdur olmuştur, 2023 senesine kadar erteleyelim demişler.

Acilen Bimer e itiraz yazısı yollamamız gerekir düşüncesindeyim.
    Eğer bu yasa ertelenirse bunca çaba boşa gidecek.
    Acilen Bimer e erteleme iptali için başvurmamız gerekir diye düşünüyorum.
    Saygılarımla..

Ekli Dosyalar:

• SF001.jpg
      SF001.jpg
      Dosya Boyutu:
      158,6 KB
      Görüntüleme:
      134
    • SF002.jpg
      SF002.jpg
      Dosya Boyutu:
      361,6 KB
      Görüntüleme:
      131
    • SF003.jpg
      SF003.jpg
      Dosya Boyutu:
      178,6 KB
      Görüntüleme:
      109
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    birşey çıkmaz bu tekliften. her iki mv'de iktidar partisine mensup değil.
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ahmet Kenan akp değil mi? ben mi yanlış biliyorum?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2014 ---
    birşey çıkmaz diye bimer e yazmaya gerek yok mu dersin? Zira seçim arefesi. Eminmiyiz birşey çıkmayacağından?
  4. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kabul edilmez ama teklif edilmesi bile çok kötü.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    her ikisi de mhp milletvekili. muhalefetle iktidar partisine mensup iki milletvekilinin kanun teklifi vermesi pek olacak iş değil zaten.
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ya burda oktay vural iktidarla dalga geçmek için teklif veriyor. Dikkatle okunursa inceden giydirmeler ve alay etme var AKP'ye.
  8. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ahmet Bey Zaten ilk dilekçeyi yazmış. Çok biliyor ya kendisi.. insanların ölmesi 3 kuruş para kazanmalarından daha önemli.. Oktay Vural' ı arayıp konuşmuş bir igu arkadaşımız. Valla bilgim yok, diğer arkadaş yazmış bende imzaladım, ayrıntıları inceleriz demiş.
  9. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Koskoca milletvekili ; cevaba bak valla bilgim yok, arkadaş yazmış ben imzaladım. Bizde vekillerimizden birşeyler yapmalarını bekliyoruz daha imza attığı kağıtta ne yazdığını bilmiyor.
  10. Ömer AKAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86983
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu yasanın sağlam temellere oturturularak uygulanması ülke menfaatine olacaktır
  11. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İyiymiş, o çaldı bende oynadım.
  12. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet arkadaşlar bunu bende duymuştum. Yalnız bu ülkede önce sertifika veriyorlar sonra danıştay elinden alıyor. Arkadaşların yükseltme ile bu kadar emekleri boşa gidecek yine !!!! hatırlayın 2005 yılı boşa geçen zamanlar.
    Yakında yükseltme ile ilgili duyuru çıkacak, herşeyin hayırlısı
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bahaneleri bence sonuna kadar geçerli ama çözüm önerisi tam türk işi olmuş... :)

Yahu 10 senede esnaf neye nasıl hazırlacak demezler mi adama, bu küçük esnafı ya kapsam dışı tutun ya da TSM lere yönlendirin ücretsiz işleri yapılsın. Zaten bu ülkede sağlıksız koşullarda çalışan sıhhi müesseseleri zabıta da il sağlık müdürlükleri de denetlemiyor mu, sen bulaşıcı hastalıklara karşı önlem alacaksan bu kurumlara bu işyerini denetlettir. 10 yıl erteleyerek neyi çözüyorsun sen, bu adamları kapsam dışı bırak veya kamu kuruluşlarına denetlet bitsin gitsin... !!!
  14. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    seçim zamanı hiç bir yasa çıkarılmaz boşuna uğraşmış
  15. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Belediye encümen kararıyla fay hattının güzergahının değiştirildiği bir ülkede yaşıyoruz, oy uğruna bu manevralar normal.
  16. Seçim çalışmasından ibarettir.
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yav bunlar niye anayasanın iptali içinde dilekçe vermiyolar ki..gelen cancağızım bireylerin çalışma hayatını düzenleyen bu güzide kanuna kafayı takmış..herkes rant peşinde..6331 nolu kanun doğduğuna pişman ettiler..
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bencede dilekçe verelim anayasa iptal edilsin.. tüm yasalar iptal edilsin, kafamıza göre yaşayalım..
    sanki 6331 esnafa külfet olsun diye çıkarıldı.. gerçi rakamları yere çeken osgb ve igu lar yüzünden küçük esnafa kimse uğrayıp igu luk yapamayacak o da ayrı bir konu tabi..
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar duyan var mı, bugün bir osgb nin doktor undan duydum. Fısıltı gazatesine göre 6331 ertelenmişmiş.. var mı duyan?
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.