1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

6331 sayılı iş kanunu özet

Konusu 'Faydalı Yayınlar' forumundadır ve Mügen Işık tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :)

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dün bir sunum yaptım çalışanlara ve teknik personele isgforum.net olmasa yanmıştım,flaş yanıma almayı unutmuştm..netten indirdim ve ğitim verdim..:)
  3. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bencede her eğitimime bir payı var sitemizin:)
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sitemizin dediniz..site sizin..gayem bu..bu site sizin ticaret mantığı değil platform mantığı ve hizmet mantığı güderiz..sitemiz diyen bir üye kazandık ne mutlu bize..:)
  5. volkan seven İSGforum Üyesi

tşkler çok iyi hazırlanmış...
  6. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben teşekkür ederim.
  7. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan Bey,
    Ben C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı adayıyım. Ben de sayenizde çok değerli bilgiler alıyorum. Teşekkür ederim. Sormak istediğim birşey var. Ben sitenizden Antalya'daki 6331 sayılı kanunun tanıtım toplantısı için başvuru yaptım. Mail adresime herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Tanıtım toplantısı salı günü. Kaydımın alınıp alınmadığından emin olamadım mail gelmeyince. Gitsem katılabilirim değil mi?
    Serpil Gürbüz
  8. Feyza Çolak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    Serpil Hanım Merhaba;
    Bu toplantılarda kayıt yaptınız ve geri dönüş olmasada gidin siz aldığım bilgilere göre sizin gibi durumda olan veya hiç kayıt yaptırmamış olanlar dahi alındı.
  9. nerol42 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Firma / Kurum:
    Kuzey Nokta OSGB
    bana da cevap gelmemişti. duyurudaki mail adresine (hakan@organizer.com.tr) mail attım. cevaben katılabilirsiniz diye mail geldi.
    hem bilgi maili gelecek diyorlar ama göndermiyorlar. bence klasik Türkiyedeki iş disiplini anlayışı. :) siz verdiğim maile sorun hem içiniz rahatlar hem de işlerini yapmış olmalarını sağlarsınız :)
    hatırlarsanız isggm nün geçici 5.md kapsamında belgelerini değiiştireceklerle ilgili duyuruda da eksik bilgiler vardı. diploma örneğinin gönderilmesi , dilekçe örneğinin uygun olmaması gibi. sonradan düzeltilmişti.
  10. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Cevaplarınızı yeni gördüm. Mail göndereceğim verdiğiniz adrese.
  11. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bugün Antalya'da toplantıya katıldım ve İSG tomurcuğunu çiçek haline getirip geliştirmek için özveriyle çalışmamız gerektiğini anladım. Soruları yanıtlayan doktor hanım çok güzel yanıtlar verdi açıklamalar yaptı.Konuya hakimdi. Ama sert bir dille bir soruya yanıt verirken ticareti düşünen varsa aramıza katılmasın dedi. Ayrıca anlamadığım bir bölüm vardı. Konu 6331 fakat KKD'lerle ilgili yarım saatlik özel sunumda oldu. :)
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    kusura bakmayın ama 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu olacak
  13. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ergül Bey,
    Ben burada bir paylaşımda bulundum ve fikrimi söyledim. 6331 in ne olduğunu biliyorum. Bilmeseydim burada olmazdım. Siz arkadaşlarımın da bildiğinizi düşünerek kısa yazmıştım. Ama hata etmişim bu kadar basit bir konuyu eleştiri konusu yapacak arkadaşlar olduğunu unuttum. Bir daha tekrarlamam.
  14. Anıl Pehlivan Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Aydın
    Sertifika Numarası:
    43268
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Pehlivan Madencilik-Mühendislik / Teknik Nezaretçi
    Sayın Mügen91.hazırlanmışl slaytıu paylaştığınız için teşekkür ederim.Ancak 87. slaytta İSG Uzmanının çalışma sürelerinin (12 saat + işçi başına 5 dk gibi) güncel olmadığı ve çıkarılacak yeni yönetmelikte az tehlikelide 10,Tehlikelide 15 Çok tehlikeli de 20 dk olarak planlandığını bilmekteyiz.Sunumun güncel olması adına bunu belirtme ihtiyacı hissettim.Bilginize
    Saygılarımla...
  15. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Anıl Bey,

Şu anda bir yönetmelik var ve süreler için aşağıdaki şekilde bir madde var. Yeni yönetmelik yayınlandığı zaman eminim Mügen 91 slaytı güncelleyecektir. Yine de bilgilendirmeniz için teşekkürler.

MADDE 10 – (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

a) Az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 12 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 5 dakika.

b) Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 24 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 5 dakika.

c) Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; ayda en az 36 saat, buna ilave olarak işçi başına ayda en az 10 dakika.
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Taslakta en başta çalışma süreleri değişiyor zaten taslak yürürlüğe girince herkes ona göre durumunu güncelleyecektir
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    burası bir öğrenme portalı olduğu için herkes uzman ya da tekniker değil bu işe girmek için araştırma yapan arkadaşlar da olabiliyor o yüzden en ufak ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum ayrıca söylediğime de alınmanıza üzüldüm
  18. Mügen Işık Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler uyardığınız için Anıl Bey sunum güncellenecektir.Bilgilerinize.
    İlgilerinize teşekkürler.