1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

6331 sayılı kanun ertelenecek mi acaba?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Şu an A sınıfı iş güvenliği uzmanlarının nerdeyse tamamı ders vermekle zamanları dolmuş durumda. B sınıfı iş güvenliği uzmanlarınında sayısının yeterli olmadığını düşünüyorum. Acaba Bakanlık yetkilileri A ve B sınıfı sertifikaya sahip iş güvenliği uzaman yetersizliğine karşın ne düşünüyorlar acaba? Kanunun ertelenmesini mi düşünüyorlar acaba?​
 2. Behzat_H İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hocam C sınıfı olanlar şuan B sınıfının uygulama alanında çalışma izni var bu yetersizlikten dolayı ama A sınıfı açığı konusunda birşey diyemeyeceğim..
 3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  zaten piyasada varsa eğer o varolan b sınıfı uzmanlarında ve daha birçok uzmanın belgeleri daha önceki danıştay kararları ile iptal edilmişti tekrar yenilemeye çalışıyorlar.
 4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  C sınıfı sertifika sahibi uzamanlar 3 yıl süre ile b sınıfı iş yerlerine bakacak, bunda mutabıkız. Peki çok tehlikeli grupta yer alan binlerce iş yeri var, o işyerlerine kim bakacak? Normalde a sınıfı belgeye sahip kişilerin bakması gerekli. A sınıfı belgeye sahip uzman zaten az. Belge sahibi olanlarda kurslarda hocalık yapıyor. Burda büyük bir açık var? Bu konuda Bakanlık ne yapacak?
  Ya kanunu erteleyecek oda sorunu çözmez yada başka bir çözüm bulacak.