1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

6331 sayılı kanunda değişiklik resmi gazetede yayınlanmıştır..

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Murat Uğur100 tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    6331 sayılı kanundaki değişiklik bugünkü resmi gazetede yayınlandı.
    İnşaallah sonuçları olumlu olur.
  2. denizözgür İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34393
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Ebru Şen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92866
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    madde 7'yi anlayabilen var mı??
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    ö) Yer altı maden işletmelerinde çalışanların bulundukları yeri ve giriş çıkışlarını gösteren takip sistemini kurmayan işverenlere çalışan başına beşyüz Türk Lirası,”

Bu maddenin 1/1/2016 tarihinde yururluge girecegini soyluyor.
  5. Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özellikle durdurma kararına muhalefet eden işverenin direk hapis cezası ile (3-5 yıl arası )yargılanması gayet çarpıcı ve caydırıcı oldu.
  6. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    ne şimdi bu şaka mı kırpa kırpa kuş kadar kalmış :)
  7. R.KARADAĞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim çözemediğim bi konu var . Madde 6 3. fıkrada yer alan ;
    "İkinci fıkraya göre iş güvenliği uzmanlığı belge yükseltme sınavlarında başarılı olup belge almaya hak kazananların hakları saklıdır." ibaresinde sadece daha önce prim gününden belge yükseltmeye hak kazananların hakkını korumaklamı kalıyor yoksa yeniden prim gün sayısına göre sınav hakının verileceğinide mi belirtiyor. Bilgisi olan varmı arkadaşlar?
  8. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Yeni uygulama yok gibi. önceden alanların hakkını koruyorlar sadece.
  9. R.KARADAĞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Keşke o fıkraya " önceden almaya hak kazananaların" diye bir ifade yazsalaradı bende umutlanmazdım :) Teşekkürler aktasi
  10. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    B sınıfı A ya 01.01.2018 e kadar bakabilir demiş. 01.07.2018 olması gerekliydi. 2 yıl uzattıklarını düşünüyorlar ama hesap yaparsan 1.5 yıl yapar. Biri hesap makinesi göndersin kargoyla şu yetkililere. Bu arada bizi ilgilendiren kısım 23-55 sayfalar arası
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2015 ---
    HAYIRLI OLSUN SEKTÖREL DÜZENLEME GELİYOR
    MADDE 1
    2 ''Sektörel düzenleme çerçevesinde maden ve yapı ile diğer sektörlerde öncelikli olarak hangi meslekî unvana sahip iş güvenliği uzmanlarının görev yapacağının ve bunların yanında görev yapacak diğer mesleklere sahip iş güvenliği uzmanlarının dair usul ve esaslar, Bakanlıkça belirlenir.”
  11. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Genel olarak ÇÖP olarak nitelendirdiğim bir döküman. Ayrıca işverenle ilgili bir kusuru bana bildirmezsen 3-6 ay belgeni askıya alırım diyor. Sonra da sen bildir işveren seni işten atacak olursa en az 12 ay tazminat öder sana diyor. İşveren İSG UZMANI na kendini şikayet ettirmez ve o tazminatı ödemez. Nasıl mı? SENİ BUNALIMA SOKAR, SENDE İSTİFA EDER GİDERSİN. Olay genel olarak böyle çözülüyor. Bu duruma güvenerek sakın işvereninizi karşınıza almayın. Ben 6 yıldır bir kez müfettiş denetlemesi görmemişim. Böyle bir olayda bana sahip mi çıkacaklar. 12 ay tazminatlar felan. Adam bana tekmeyi bastıktan sonra sen mahkeme, tazminat sonuçlanması, bilirkişi bilmem ne diyesiye ben ve ailem aç kalırız be.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2015 ---
    Şu an Hala SIĞINMA ODASI olmayan madenler işletilirken neden ben sana işverenimi şikayet edeyim ki. SEN KÖR MÜSÜN?