1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

68, 69 larda kalanlar ne yapmalı,mahkeme süreci mi başlatmalıyız???

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve yalut.89 tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptal olmadan önce emin olarak 67 geliyordu ama iptal edilen sorularla 3 puan daha gelmesi gerekiyordu eklenmemiş bu arada A grubundaydım ben. dilekçe göndericem gerçi değişeceğini sanmıyorum ama umut işte adresi falan var mı ??
  2. resistance İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o şekilde dilekçe yazılmıyor sanırım. adrese yazılı olarak başvurup inceleme ücreti yatırmak lazım. osym nin sınavlarına bu şekilde itiraz ediliyordu.netleşmek için klavuzu okumak gerekiyor sanırım ben şu an okumaya başladım
  3. ferit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kardeş bende de tam 70 doğru vardı iptallerden 3 soru daha gelmişti 73 bekliyordum ama 70 geldi , dediğiniz gibi sanırım iptaller eklenmedi
  4. yalut.89 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA Çağlar bey örnek paylaştı bir tane onun içerisine siz bişiler daha ekleyn ben çıkşta kargo ile yolluyorum bugun​
  5. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
    Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

"Cevap kağıdımı dilekçe yazıp görme ihtimalim olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşım var mı?"
  6. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende a grubundayım 68-69 da kalan arkadaşlar diğer sınava daha 2 ay var açıklanması 1 ay belgenin gelmesi 1-2 ay yani 5 ay kaybınız olacak nasıl olsa 2 ay var demeyin agustos sınavına
  7. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itiraz dilekçesini kaç gün içerisinde göndermemiz gerekiyor
  8. resistance İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir
  9. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bu sınav soruları için sanırım
  10. resistance İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    doğru diyorsun soru ve cevap anahtarının yayınlanmasından sonra demiş. hep bundan kaybediyorum heralde
  11. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

sınavdan sonra cevapları biryere yazmışmıydınız?
  12. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

olumsuz düşünmeyelim hemen hocam dilekçelerimizi gönderelim olmadı ağustosta kısmet olur inşallah bizede
  13. evrim gümüşkemer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    K.Maraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
    yazmadım ama 96 soruyu hatırladım 71 dogru 25 yanlıs vardı ıptal olan 5 sorudanda 4unu yanlıs yapmıstım gene 71 geldı
  14. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

anladı neyse ben yarın yolluyorum sanırım 10 lira yatırıyoruz dekontla birlikte kargoya vereceğim..
  15. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nasıl bir dilekçe yazacaksınız? Cevap kağıdını görme imkanımızın olup olmadığı konusunda bilginiz var mı acaba? Ben de yarın göndermek istiyorum.

Selamlar.
  16. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

itirazla ilgili sayfaya bakabilrisin.

http://www.isgforum.net/threads/ilgi-18-05-2013-c-sınıfı-iş-güvenliği-uzmanlığı-sınav-soruları-itiraz-dilekçesi-ve-ekleri.6092/

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf

iptal soruları için buraya başvurulmuştu
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.
  17. resistance İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    avukat arkadaşla görüştüm sınav sorularına karşı dava açabiliriz ama senin o sorulara itiraz etmen gerekirdi ancak itirazının sonucunda gerekçeli itiraz olumsuz yazısıyla dava acabiliriz dedi. Artı 700 lira civarında bi masrafımız olur davayı kazanırsak paramızı geri alabiliz dedi. ancak adli tatil yaklaşıyor. ağutos ayına kadar bişey elde edemeyiz. boşver dedi.
  18. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    daha önne paylaştığım dilekçe öğrneğini yollayacağım ek olarak cvp kağıdımın yollanmasını talep edeceğim pek ümidim yok ama deneek lazım +2 sorunun gelmediğini düşünüyorum
  19. yalut.89 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

aynen bende o şekilde yazdım iş çıkışı yolluyorum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2013 ---
    bakanliğı aradım ucret yatrcaz mı dye önce açıklamalı yazı dedi. sonra yanlış bilgi vermiş olmaym 03122966478 noyu arayın dedi bilginize..
  20. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    örnektir farklı olabilir.....

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    ANKARA

TARİH:
    KONU: 18.05.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı cevap kağıdımın tekrar gözden geçirilmesi (okunması)

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü saat 10:00’da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım. 12.06.2013 günü sınav sonucu açıklanmış olup, aldığım notun beklediğimden düşük gelmesi sonucu cevap kağıdımın tekrar gözden geçirilmesi (okunmasını) talep ediyorum.

Söz konusu cevap kağıdımın incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :

Adres :

iptal soruları için buraya başvurulmuştu
    adres​
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı​
    No:42 Emek-ANKARA’dır.​