1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

68, 69 larda kalanlar ne yapmalı,mahkeme süreci mi başlatmalıyız???

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve yalut.89 tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben de aynı düşüncedeyim.
  2. yalut.89 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  3. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sayın Katılımcı,

· Adaylar sınav uygulaması ve sonuçlaraitirazlarını internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    · Adayların sınav uygulaması ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    · Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
    · Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar Bakanlık tarafından dikkate alınmayacaktır.
    · Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.
    · Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.
  4. yalut.89 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bize itiraz hakkı verildiyse bunu kullanalım 68 ler 69 larda kalınmaz helede eminsenz iptallern eklenmediğini düşünüyosanız durmayın derim elimizden geleni yapalım 10 tl bizi öldürmez..
  5. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinavitirazlari

SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    Sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
    Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.

18 Mayıs 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.
  6. Pınar ÇINAR KILIÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet iptal edilen sorular doğru kabul edilerek eklenmiş. Benim yanlış olan 2 sorum doğru olarak puanıma eklenmiş.
  7. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞLAR BENİMDE A GRUBU İDİ 68 SAYMIŞTIM 2 SORUYU NET HATIRLAMIYORDUM 30 YANLISIM VARDI VE İPTAL OLAN SORULARDAN 3 TANESİ BENİM ZATEN YANLIŞTI YANİ 71 D 2 HATIRLANMAYAN 27 YANLIS OLMASI LAZIM VE 68 GELDI BANADA BAZI KISILERE BU YANLIS SORULARIN EKLENMEMIS OLMA IHTIMALI OLABILIRMI?
  8. ESRA ERTEKİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende 69 ile kaldım. Çok sinir bozucu bir durum. Benim hesaplamama göre iptallerle birlikte 71 olması gerekiyordu. Yanlış yapma ihtimalleri düşük olmasına rağmen dilekçe göndermeyi düşünüyorum. Sınav kağıdımın tekrar incelenmesi için.
  9. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

MESELE KALIP GEÇMEKTEN ÖTE İKİNCİ SINAVDA HASTA OLSAN YAPAMASAN VE KALSAN BÜTÜN HAKLARIN VE YATIRDIĞIN PARA YANIYOR YANİ 1-2 SORUNUN UZMANI OLUYORUZ NEYSE HAKKIMIZDA HAYIRLISI ARTIK. BENCEDE HERKES İTİRAZ ETSİN ÇÜNKÜ OLURDA 10 GÜN SONRA BİRİ BURADA İTİRAZ ETTİM GEÇMİŞİM DERSE ÇOKPİŞMAN OLUR ETMEYEN KİŞİLER
  10. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    bende 69 da kaldım. dilekçe yazmak mantıklı olabilir.. ama iptal sorular eklenmiştir diye düşünüyorum.
  11. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eklenip de 69 da kaldıysak itiraz etmemiz birşeyi değiştirmez mi :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2013 ---
    bu arada iptal edilen bir soruyu boş bırakınca doğru olarak eklenmiyor mu? galiba sonra sallarım dediğim birimli iptal edilen soru boş kalmış:S
  12. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BOS BIRAKINCA YANLIS SAYILIR AMA IPTAL EDILINCE HERKESIN DOGRU KABUL EDILIR YANI EKLENIR.
  13. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ozaman nasıl 69 :S a grubundaydım boş bıraktığın için iptaL olsa bile eklenmez demişleri bende o yüzdendir sanıyordum 71 olması gerekir hadi 70 olsun 69 ne arkadas:S teskr ederm bu arada
  14. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uyku tutmaz 68 olsaydı da 69 olmasaydı:S
  15. kimo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar birisi hazırladığı dilekçeyi paylaşabir mi acaba bende 69 da kaldım :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2013 ---
    paylaşılan linkler iptal edilmesi gereken sorular ile ilgili hep :(
  16. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar günaydın ,
    Ben de 68 ile kaldım.
    Öncelikle belirtmeliyim ki ; iptal sorular % 99.99 eklenmiştir. Yanıtlarımı hiçbir yere not almadım. Ama ilan edildiği gün 64 net görebildim. Anımsayamadıklarım üç ya da dört taneydi. Belki de anımsayamıyor gerçeğinin altında hatalı yanıt vermiş olmam yatıyordu. İptal soruların dört tanesini yanlış , bir tanesini de doğru işaretlemişim. 64 netime yanlış işaretlediğim 4 tane eklenince 68 e ulaştım. Ama dün sonuçların açıklandığı saate kadar heyecanla bekledim. Soran tüm arkadaşlarıma da 68 ya da 69 la kalabileceğim ya da 70 ya da 71 le geçebileceğimi hep söyledim. Ama yine de dün sonuç üzücüydü. Amacım itiraz edecekleri durdurmak değil , bilakis ben de itirazımı yapacağım. ileride " keşke " dememek adına.
  17. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    T.C.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

ANKARA

TARİH: 13.06.2013
    KONU: 18.05.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı cevap kağıdımın tekrar gözden geçirilmesi (okunması).

18.05.2013 günü saat 10:00’ da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına girmiş bulunuyorum. 12.06.2013 günü sınav sonucu açıklanmış olup, aldığım notun beklediğimden düşük gelmesi sonucu cevap kağıdımın tekrar gözden geçirilmesini (okunmasını) talep ediyorum.

Söz konusu cevap kağıdımın incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :

Adres :

Ek: Sorulara itiraz ücreti Banka Dekontu

B
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2013 ---
    Bugün gönderiyorum ben. Siz de geç kalmayın bence.
  18. kimo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TEŞEKKÜRLER kargo olur dimi umarım kayıt edilir geç kalmamışımdır =/
  19. yalut.89 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaşlar
    Ben şimdi aras kargoyla yolladım.Bundan sonrası umarım düşündüğümüz gibi olur.
  20. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    bana 72 gelmesi gerekti 65 aldım kafayı ısıracam bu ne yaa