1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

70 tl'ye risk analizi+eğitimi+acil durum eylem planı !

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Sevile Dönmezer tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Sevile Dönmezer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13531
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BIGBLUE
    Dün akşam kuaförüme gittim konu risk analizinden açıldı, ben de "Eğer yaptırmadıysanız ben yapabilirim" dedim. Konu ilerleyince, telefonuna gelen mesajı gösterdi. Şaşırtıcı değil şok edici derecede Risk Analizi+Eğitimi+Acil Durum Eylem Planının toplamda 70 TL'ye yapılacağı bilgisini okudum.
    Şaka mı bu?
  2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

pahalıymış :)))
  3. naz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yok artık bu nedır böle o belgeyı ne sıfatla taşıyorlar ve nasıl bı vıcdanla o belgelerı hazırlayıp verıyorlar
  4. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şaka gibi bir şey, böyle yapılan risk değerlendirmesinin nasıl bir şey olacağını siz düşünün. İş kazaları ciddi oranda artış göstermiş durumda. Mayıs ayında en az 114, Haziran ayında en az 104 işçi hayatını kaybetti. Böyle risk değerlendirmeleri acil durum planları sayesinde bu sayılarda artışlar olur... Bu tür durumlara bir şekilde dur demeliyiz.
  5. savas07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    :) hayır kesinlikle şaka değil malesef...Bazı illerin Esnaf odaları fırsatçı firmalarla anlaşma yaptılar...Risk statüsüne,çalışan sayısına bakmadan 70-80 tl ye dosya hazırlayıp veriyorlar...Bu şekilde bir çok dosya gördüm ve inceledim..Tamamen vur-kaç'çıların yaptığı gibi yapılmış,yönetmelikle uzaktan yakından ilgisi olmayan,üzerinde imza bulunmayan siyah beyaz fotokopiden ibaret dosyalar...
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

imza yoksa bu esnaf odalarının salaklığı :)
  7. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    yazııkkkk çok yazıkk... nerdesin müfettişim hani kontrol hani yaptırım.. :eek:
  8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

arkadaşlar tek bildiğim şu şuan için bunlar piyasadan bir miktar para kazanacaklar ama 3-4 sene sonra maalesef hepsi kazanamaz duruma gelecekler millet uyanacak işverende uyanacak başı belaya girsin bir kaç kişinin önce bu işin ciddiyetinin farkına varsınlar sessizce bekleyin ama bu 3-4 senede bu işi yapmalısınız tecrübe herşeyin önüne geçer bazen
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    iyi söylüyorsun güzel söylüyorsun ama sadece canı yanan işverenler olmayacak iş kazalarını görüyoruz olan kaybolan canlara ve arkasında braktıklarına oluyor yani
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    odalar bu işi ticaret amaçlı yapıyor mükellef listesini adreslerini çalışan isimlerini alıyorlar oturdukları yerden eğitim belgelerini risk analizlerini gönderiyorlar işverenin yüzünü bile görmüyorlar tabi işveren ödemeyi odasına yapıyor 70 tl ise 35 tl si odaya kalıyor gerisini de danışman firma alıyor BURASI TÜRKİYE

yönetmeliğe kanuna yada herhangi başka bir dökümana bakmaya gerek yok
    işveren gözüyle o yapılan risk analizi ise tamamdır

4 sayfa excell tablosu siyah beyaz çıktı alınıyor = risk analizi = 150 TL

benim risk analizi çalışmam da ise
    risk analizi acil eylem planı diye kapak kısmı
    risk analizi prosedürü kısmı
    iş güvenliği uzmanı belgesi
    risk değerlendirme formu (renkli denetim fotoğraflarının da olduğu)
    acil eylem prosedürü kısmı
    acil eylem planları
    acil telefon numaraları
    gerekirse tahliye planı
    iş güvenliği el kitabı
    ve hepsini spral cilt yapıyorum
    tüm bu çalışmanın sonu = risk analizi = siz karar verin TL (işverenin gözünde oda 150 TL)
  11. Firat OZKAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar adanada bir iki danışmanlık firması 30 tl ye risk analiz+eğitim veriyor acil durum eylem planınada ihtiyac yok diyolar yada yapmıyorlar bahsetmiyorlar bile hatta bir firma ile ben bizzat telefonda görüştüm teyit almak için. Şehiriçi minibüscülerinin tümü onlara yaptırdı. Artık bundan sonra piyasada biraz daha C sınıfı uzman artacak dahada düsermi merak etmiyor degilim. Allah sonumuzu hayr etsin.
  12. İsmail Bayrak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12134
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    shell / prekons
    bizim sektöründe cılkını çıkardılar iyice yakında para vereyimde ne olur ben yapayım devri başlıycak . ya bu insanlar geri zekalı falanmı .....
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    doğru bazı durumlarda acil eyleme gerek yok hatta eğitime bile gerek yok neden çünkü risk analizi yanında 1 saat bile bahsedilmeyen iş güvenliği bilgisine eğitim verdik deniyor ocaktan sonra hizmet alacak zaten mecburen o zamndan sonra 12-16 saatlik eğitimleri gelen uzman ve hekim doya doya versin gerek yok boşverin kendinizi kasmayın nasıl olsa değer görmüyorsunuz bu işi 30 tl ye yapanlar olduğu sürece.....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    bir avukata gidersiniz bir dava yada başka bir durum için bir dilekçe yazdırırsınız karşılığında sizden 250-500 arası bir para talep eder neden çünkü mesleki bilgisini kattı danışmanlık yaptı size ama bizim bazı uzman arkadaşlarımız avukatın bürosuna gider risk analizi yapalım der az tehlikeli 6 yıl geçerli bir evrak hazırlanacaktır 50 tl ye yaparım yeter ki işin görülsün der
  14. THaNToS İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu fiyat yine iyi bakanlığın sayfasındaki kuaförler için olan rehberin siyah çıktısını alıp boş halini berberlere 70 liraya satan gördüm.:)
  15. havva gök demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba..eskişehirde yaşıyorum ve buradaki odalarda osgblerle anlaşmışlar ve fiyatları şöyle..
    tamirciler odası 40 tl
    elektrikçiler odası 35 tl
    kuaförler odası 40 tl
    emlakçılar odası 40 tl ..............sizleri bilgilendirmek istedim
  16. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    70 yine çok muş 50 tl ye yapanlar var...
  17. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alın işte birde kazalar azalacak diyorlar !!! Zonguldakta bize Mühendislikte Etik diye ders verildi..keşke bütün mühendislik bölümlerinde olsa !! 50 liralık ne hazırlıyorlar merak ediyorum..ben bi iş yerine iki kere gidiyoryum zaten yol masrafı bu kadar oluyor, denetim yapmadan çeklist yapıp veriyorlar anlaşılan !!
  18. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.
    Yakında kendi firmamın bana verdiği işleri bu ucuza iş yapan osgb leri çağırıp yaptıracağım. Maaşımın bir kısmını buna ayırıp yatarak çalışmayı düşünüyorum :)
  19. sena t İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok yazık yani aldığınız üniversite eğitimine de, uzmanlık eğitimine de, harcanılan parayada.. kendinizi ve emeğinizi bu kadar değersizleştirmeye değer mi ..
  20. berkaykorkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu kadar az fiyata yapmaları ayrı konu, bu fiyata risk alıyolar. yaptıkları raporların çoğu geçersiz. müfettişler geldikleri zaman büyük ihtimalle risk analizinin yenisini istiyicektir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    bu müfettişler nezaman çoğalacak acaba merak ediyorum