1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

750 gün dalgasında son gelişmelerden haberi olan varmı

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve Seyhan Aktepe tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar 750 gün çalışanlarda A sınıfı tebliği yayınlanmadı normalde 1 mayısta yayınlanacaktır. Bilgisi olan arkadaş varmıdır? bir de A sınıfı uzmanlar sanırım itiraz için mahkemeye başvurmuşlar... bazılarıda diyor 5 yıllık tecrübesi olanlar A sınıfı uzman olarak görev yapacağini falan duydum .

TEBLİĞ YAYINLANDI KONU KİLİTLENMİŞTİR.

İLGİLİ KONU: http://www.isgforum.net/threads/6494/
  2. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunu bende çok merak ediyorum bilgisi olan arkadaslar var ise yardımcı olurlarsa seviniriz:)
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sabah alo 170 i aradım bu konuyuda sordum tebliğ yayınlanacakmış ne zaman yayınlanacağı hakkında da fikirleri yokmuş:)
  4. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tebliğ yayınlansada işkence bitse ben bulamadım sorunun cevabini
  5. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Üç yıllık mesleki tecrübe ve (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmak nedir ? Açılı mı şu mu hem 3 yıl mesleki tecrübe hem de C sınıfı belgesi olarak mı çalışmış olmak ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Haziran 2013 ---
    2 sene mesleki tecrübe 2 sene uzmanlık tecrübesi olanları kapsar mı
  7. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3 yıl çalışmak sonrada c olmak
  8. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    Çok açık...
    Mezuniyetten sonra 3 yıl çalışmış olmak yani 14-06-2010 da mezun oldun ve hemen işe girdin. 3 yıl boyunca çalıştın ve bu süreçte 750 günde SGK pirimin yattı. Ayrıca bu 3 yıl içinde herhangi bir tarihte de C sınıfı İSG uzmanlık sertifikası aldın. Yayınlanan tebliğ içerisindesin....
  9. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok saçma olacak belki ama benım 750 prim günüm doldu ama 3 yıl dolmadı şimdi ben basvuramazmıyım?
  10. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının görev alabileceği çok tehlikeli işler ve görevlendirme işlemleri
    MADDE 5 (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının görev alabileceği işyerlerinin tespitinde, NACE Rev.2 AltılıEkonomik Faaliyet Sınıflamasına göre altılı faaliyet kodu dikkate alınır.
    (2) Üç yıllık mesleki tecrübe ve (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanların görevlendirilebilecekleri işler Ek-1’de yer alan tabloda belirtilmiştir.
    (3) Ek-1’de belirtilen meslek unvanlarını haiz olan (C) sınıfı iş güvenliği uzmanının, unvanı ile eşleştirilmiş olan kodlarda, mezuniyetinden itibaren en az üç yıl görev yapmış olması ve bu üç yıl içinde kişi adına asgari 750 günlük primödenmiş olması durumunda ve İSG-KATİP üzerinden başvurulması halinde, başvurusu Genel Müdürlükçe değerlendirilerek, onaylanır.
    burada geçen 750 günlük prim ; iş günü mü yoksa toplam prim mi?
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    dediğiniz gibi olmasını bende temenni ediyorum, fakat şöyle bir ifade var: "unvanı ile eşleştirilmiş olan kodlarda"
  12. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işin garip kısmı diyor.... bakanlığı aradım ve c belgesi aldıktan sonra 3 yıl tecrübeli diyor..... garip bir durum var su anda
  13. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    bim . Sen haklısın zaten bakarsan son cümleme tebliğ içerisindesin dedim . Selamlar.
  14. Ali Ünal İSGforum Üyesi

gırıs cıkıs tarıhı arasındakı sure 3 yıl olacak. Bu 3 yıl süre içerisinde toplam en az 750 gün prim olacak sekıldedır.
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    örneğin makine mühendisi mezun oldu, fakat işiyle alakası olmayan bir işyerinde çalıştı, prim süresi atıyorum 10 yıl, bu durumda işyeri kodu tutmadığı için uygulama kapsamına girecek mi girmeyecek mi?
  16. Ali Ünal İSGforum Üyesi

sektorde yaptıgı ıs degıl ogrenım gordugu meslek esas alınmıstır.
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    inşallah böyledir :)
  18. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Aslında arkadaslar ıcın çok avantaajı yok. Kendi mesleğiyle ilgili çalısmıs olması lazım.
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bende ilk başta sizin gibi anlamış ve çok heyecan yapmıştım:) ama malesef eşleştirilmiş olan kodlarda ssk ve çalışma süresi isteniyor:(
  20. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende madencilik kolunda 3 yıl çalıştım ama farklı nace kodları... :S
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.