1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

750 gün dalgasında son gelişmelerden haberi olan varmı

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve Seyhan Aktepe tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bakanlığın piyasaya sürdüğü :) yasa, yönetmelik, tebliğlerin kutularında kullanma prospektüsü olması şart.
  2. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her ne kadar mesleki tecrübe öncelikli olsa bile .. isg alanın da tecrübe sahibi olmadan birden A sınıfı olan iş yerlerin de işe başlamak riskli olabilir.
  3. Ahmet Yücesan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERCAN ŞİRKETLER TOPLULUĞU
    mesleğinde toplam 3 yil 750 gun prim mi araniyor yoksa son isyerinde mi?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Haziran 2013 ---
    abult bence ayda 1 2 defa isletmeyi gezip A sinifi diye kasilmakdan daha iyidir isletmedeki c sinifi.herseyi tecrubeye baglamamak lazim.
  4. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

doğru olabilirsin ama ben de hemen her şeye atlamamak lazım diye düşünüyorum :) tecrübe önemlidir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Haziran 2013 ---
    iş güvenliği uzmanlığını sadece yeni bir gelir kapısı olarak görmekten çok isg kültürünün de kişide zamanla(tecrübeyle) gelişmiş ve oturmuş olması gerektiğini de düşünüyorum..
  5. Ahmet Yücesan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERCAN ŞİRKETLER TOPLULUĞU
    gelişmeler yeni uygulanabilir hale geldi ve bir sure sonra yeni dal olmak yerine asil mesleklerini icra ederken ikiz göreve dönecek. bunun benzeri madencilikde oldu.hem daimi nezaretci hem vardiya amirliği yapiliyor su an.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    3 yıl mesleki tecrüben kasıt zaten tecrübe değil mi?
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Fatma Hanım.
    Valla yazımın son cümlesinde de dediğim gibi suistimal olmaz inşallah. Ama bunu fırsat bilip piyasaya atılan arkadaşlarım adına ben şimdiden üzülüyorum.
    Ben şahsım adına kendi tecrübemin olduğu sektörde özellikle A Sınıfı uzman olarak çalışacak kadar aklımı kaçırmadığımı belirteyim.
    Benim hayatım hapislerde geçirilmeyecek kadar değerli bana göre. Kanunların henüz ne olduğu belli değilken, İş Güvenliği konusunda insanların yeterli bilgiye sahip olmadığı ortamda ve patronların bu kültüre bakış açısına rağmen sırf para için hayatını riske atan arkadaş var ise zaten ben alnından öper, riskleri ile başarılar dilerim.
    Olayın ciddiyetini kavrayamamış arkadaşlarımız sırf son 2 senede kaç tane İSG uzmanının saçma kazalarda ötürü halen hapiste olup mahkemelerinin devam ettiklerini araştırmalarını rica ederim. Haklarında açılmış Rücu davalarını saymıyorum bile.
  8. mahirerkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5928
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELMA OSGB
    Arkadaşlar diyelim ki nace kodlarıa göre uydu, sözleşmeleri nasıl yapacağaz. bunun prosödürü varmı? e-katip üzerinden çok tehlikeli sektör için A sınıf ve B sınıfı isg uzmanlarıyla sözleşme yapılabiliyor.
    ben sgk dökümlerimi ve diğer evrakları 1 ay önce gönderdim fakat olumlu olumsuz bir cevap gelmedi?
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İlgili duruma ait sözleşme katip üzerinden direk yapılamıyor.
    Sanırım uzmanın o işyeri koduna uygun olduğunu belgeleyen sigorta dökümü ve dilekçe ile il müdürlüklerine yazılı olarak başvurmak gerekmekte. ben de bu şekilde duydum.
  10. mahirerkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5928
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELMA OSGB
    o zaman bekleyecem daha:)
  11. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Katipten olmadığını kesin olarak biliyorum. Diğer yolu da denediyseniz siz üzerinize düşeni yapmışsınız. Ama isterseniz bilgi edinme hakkınızı kullanarak durumun gelişimi hakkında bakanlık ile görüşün. Malum sınav dönemi falan. Sizin işlem arada kaynamasın.
  12. mahirerkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5928
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELMA OSGB
    Teşekkür. iyi geceler
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Size de iyi geceler dilerim.
    Bir de ricam olacak. Acaba sizin konu netliğe kavuşunca biz diğer arkadaşların da faydalanmalarını sağlamak üzere yaptığınız işlemlere ilişkin bizlere bilgi verirseniz çok sevinirim.
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü

ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE GÖREVLENDİRİLEBİLECEK (C) SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI HAKKINDA TEBLİĞ madde 5
    (4) Bu Tebliğ kapsamında yapılacak görevlendirmelere ilişkin başvurular yalnızca İSG-KATİP üzerinden Bakanlığa bildirilir ve işlemler bu program üzerinden sonlandırılır.
    (5) İSG-KATİP üzerinden yürütülecek iş ve işlemlerde takip edilecek yola ilişkin hususlar Genel Müdürlük internet sayfasında ilan edilir.
  15. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun DALYAN
    Anladigim kadariyla yukarida belirttiginiz durum o isyerinde zaten A sinifi Isg uzmani olmasi durumunda oluyor. biliyorsunuz ki Cok tehlikeli isyerlerinde en as 1 a sinifi Isg uzmani olacak ve calisan sayisina bagli olarak c sinifi uzman olabilecektir.
    Eger o isyerinde a sinifi uzman yoksa ve siz katibe c sinifi uzmanin sicil numarasini yazmaya calisirsaniz sistem otomatik olarak reddedecektir.
    EGER sorely c sinifini tanittiysaniz bilgilendirmenizi Rica ederim.
    Hemen bizde deneyelim.
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.