1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

750 pirim doldurmuş c sınıfı ataması hakkında

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve dagkiran tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. dagkiran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CETİN İŞ ELEKTRİK A.Ş
    Arkadaşlar cok tehlikeli sınıfta çalışan 750 günden fazla pirim ödemesi olan c gurubu isg uzmanı İSG katipte sözleşme yapamıyor çünkü sadece a ve b gurubu seçenekleri cıkıyor. Bu konuda bilgisi olan varmı
    Teşekkürler.
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

buradan anlaşılacağı gibi İSGKATİP değil GENEL MÜDÜRLÜĞE başvuru yapılmalı
  3. dagkiran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CETİN İŞ ELEKTRİK A.Ş
    Teşekkür ederim. Genel müdürlük müracatından ve onayından sonra isg katipde sözleşe gözükecekmi acaba.
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bence genel müdürlük yeni yönetmelik çıkmadan çalışma yapmaz gibi geliyor
  5. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bu sorunuzu çalışma bakanlığı müfettişlerinden özlem hanıma sordum... sizin analiz yapmanızın işverenin sorumluluğunu ortadan kaldırmadığını, sizin sorumluluğunuzun mahkeme kararı ile tespit edilebileceğini söyledi. Yani risk analiziniz baştan savma kopyala yapıştır tarzı bişeyse başınız derde girebilir. Çünkü işveren sorumluluktan kurtulmak için sizi sorumlu göstermek isteyecektir. Ama sizden sonra başka bir uzman göreve başlarsa sorumluluk ona geçer, o yüzden bizden önce yapılmış analizler varsa ve eksiklik görüyorsak ilk iş revize etmemiz gerekir. Birde çok tehlikelide 2 yıl, tehlikelide 4 yıl az tehlikelide 6 yıl geçerlidir risk analizleri.... Bunuda unutmamak lazım :)
  6. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    bakanlık o konu hakkında tebliğ yayınlanacak diyor ondan sonra
    ben bakanlıktan bizzat giderek sordum
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bakanlık yönetmeliği daha yayınlayacakta ama zaman geçiyor ne demiş madde 3 sene içinde başvurun bunun 2 ayı gitti kaldı 34 ay onaylama safhası da sürer 3 ay
  8. Onun için yönetmelik çıkıcaktı.Çıkmadan zennetmiyorum..Birde mesleki tecrübe olacak..mesleğiniz inşaat mühendisliği ise gidip hastanede a sınıfı uzmanlık yapılamaz diye biliyorum..Yanlışım varsa düzeltsin bende ögreneyim gerçeği
  9. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Artik ole bir dünya yok.yönetmelikler kanunlarla ters düşemez 3 yıllık mesleki tecrübeyle 7 yıl A ya bakamazsınız.kanunlarda olmadığından o yönetmelik çıkmadı çünkü daniştaya gitti yönetmelik ve iptal olucak.6331 birde sadece C ler B ye 4 yıl bakabilir ve B lerde A ya 3 yıl diyor orda 7 yıl bakabilir 750 prim günü yada iş tecrübesi die bişi yok.O yüzden o yönetmelik direk iptal.Boşu boşuna herkeze ümit verdiler onun yüzenden yüksek lisansa yazılmadım
  10. alçıbay01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Başarancam İnş.San.Tic.Ltd.Şti.
    arkadaşlar 2 hafta önce iş güvenliği genel müdürlüğünde yetkili daire başkanıyla görüştüm.şu anda sgk dan c sınıfı iş güvenliği uzmanlarının hizmet dökümlerini istediklerini sisteme girmelerinin zaman alacağı ve hangi branşların nerelere bakacağı konularını netleştirip sistem üzerinden sözleşmelerin yapılacağını bildirdiler bugün yarın açıklanır .c sınıfı arkadaşlara duyurulur.
  11. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Bakalnlık yanıltıyor senı sallamış kim demişse istanbul maltepe İSGUM mu arayıp gerçeği öğrene bilirsin abdullah beyden.Danıştayda şuan yoksa 30 kere çıkmıştı.
  12. alçıbay01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Başarancam İnş.San.Tic.Ltd.Şti.
    serkan kardeş çalışma bakanlığının iş güvenliği daire başkanı böyle diyor.o zaman bekleyeceğiz.yapacak bir şey yok.
  13. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Ama anayasadada söyle bisi var yönetmelik kanunlara dayalı çıkartılır kanunlara aykırı olamaz.6331 de 7 yıl bakabilir die birşey olmadığına göre o yüzden çıkamaz bu saçma sapan oyalıyorlar milleti.6331 ini değişmeside imkansız bakanlar kuruluna sunulcak fln filan
  14. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben 2 3 defa bakanlığı aradim iş müffetişiği kişilerlle görüştüm dedikleri şu anda imza aşamasında başbakanlığa gönderilmiş... bende o yasayı bekliyorum yasa çıksa anlaşma yapacaz.
  15. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Allah rızası için, şu Maltepe İsgümden sayın Abdullah bey çıkıp bi resmi açıklama yapsın da, bu kadar insan boşuna beklemesinler...:)
  16. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    :)))))))))harbiden ha ben adamın yalancısıyım:))Ama mantıklı düşününce yönetmelik kanun arasındaki ilişkiyi o zaman adamın dediği doğru çıkıyor:))
  17. Ozan Uyanık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sadece 750 gün konusu ile alakalı değil B nin (Geçici Madde 4 kapsamında) altında çalışmama rağmen İSG katipden C sınıfı seçeneği açılmadığı için sözleşme yapamıyorum.... Aynı durumda olan arkadaşlar var mı? Alçıbay01 bahsettiğiniz durum bununla da mı alakalı?
  18. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    Yorumları okuyorum herkes farklı yazmış bakanlığa soruyorum bizzat bakanlığa giderek sordum. Oyalayıcı cevaplar veriyorlar 750 günle alakalı şu an hiç bi çalışma yok
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    gün geçirmek derdindeler zaten
  20. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Bence en güzeli sitesindeki bilgi edinme formunu doldurup göndereceksin yada alo 170 i arayıp konu açtıracaksın 3 iş günü içinde yazılı olarak size dönmek zorundalar.Siteden yapılırsa 15 gün içinde.Böylece ne olduğunu ögrenmiş oluruz