1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

750 primi olan c sınıfı uzmanlar artık atanabiliyor!

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 1 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar;yaptığımız kontrolde isg katipin altyapı çalışmasının tamamlanmış olduğunu gördük.Buna göre sistem artık uzmanı kendisi tanıyor ve ona göre adı çıkıyor veya çıkmıyor.Yani uzmanlarla alakalı bilgiler(ssk süresi vs.) sisteme girilmiş,uygun olan atanabiliyor.
  2. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    de bana nick ini gönderebilirmisniz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2013 ---
    ayrıca atama işlemlerini adım adım yapabiliryiz
  3. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Pardon arkadaş anlayamadım mesajı?
  4. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    resul bey şu anda ben isg-katipi açmışım fakat kendi çalışmış olduğum kuruma nasıl atamamı yapabilirm yardımcı olursanız sevinirm
  5. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Şirketin e-bildirge yöneticisi girecek sistemden sizin atamanızı yapacak.Sonra siz e-devlet şifrenizle gireceksiniz, oradan kurumlar-çalışma bakanlığı-isg yönetim sistemi-sözleşmeler sıralamasıyla sözleşmeye geleceksiniz.Şirket e-bildirge yöneticisinin yaptığı sözleşme sizin ekranda görünecek,siz o sözleşmeyi onaylayacaksınız.
  6. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

resul bey merhaba

süreç hakkında ben 2011 de c sınıfı uzmanlık belgemi ilk sınavda aldım. öncesinde iş güvenliği firmasında inşaat mühendisi olarak çalıştım. 1 yıllıkta yapı denetimde çalıştım. iş güvenliği firmasında çalıştığım süre 2 sene oluyor. yani 750 günlük sigorta primim iş güvenliği firması ve yapı denetimi kapsıyor.

750 günlük primi yapı iş kolunda mı geçirmem gerekiyor.

bu konuda bilginiz var mı ?

teşkkürler
  7. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    O konuyu bilmiyorum maalesef.Ama şirketinizden atama yapmak suretiyle deneyebilirsiniz.
  8. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şuanda aynı iş güvenliği firmasındayım ordan gözükür sanırm .

teşekkürler.
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    resul bey nasıl çıkıyor benimde 750 gün var ama hala c sınıfı uzman diyor.atama usulü deneyerek mi buldunuz
  10. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Çok tehlikeli bir iş kolunda atama yapmak için o şirketin e-bildirge yöneticisi sizin TC numaranızı girdiği zaman sizin bilgileriniz çıkarsa atama oluyor demektir.
  11. mustafa kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şirket değl benim resmi kurum
  12. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Resmi kurumlarda işleyişin nasıl olduğunu bilmiyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2013 ---
    Sonuçtan haber verirseniz sevinirim;merak ettim.
  13. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    başlık yanlış açılmış, bu 750 gün pirimi olanlara değil, sanırım arkadaş yeni girmiş sisteme, sistemi ve tüm kanunları bilmiyor. zaten hali hazırda c sınıfı uzmanlar üst sınıflardaki yerlere bakabiliyor. 750 gün pirimi olsa da olmasa da.

o pirim meselesi isg katipte uzmanın başvurmasıyla olacak ve henüz açılmadı o alan, lütfen yanlış yönlendirmeyelim. tebliğde de çok net bir şekilde "uzman isg katipten başvurur, bakanlık inceler uygunsa Aya bakma yetkisi verir" diyor.

Lütfen yazmadan önce emin olalım yanlış yönlendiriyorsunuz
  14. Ali Ünal İSGforum Üyesi

S. Günel Hanım, pirimi dolduranlar ve hizmet dökümü girilen kişilerin tebliğe göre katipten atamaları yapılmaktadır
  15. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yasa diyor ki,
    "(3) Ek-1’de belirtilen meslek unvanlarını haiz olan (C) sınıfı iş güvenliği uzmanının, unvanı ile eşleştirilmiş olan kodlarda, mezuniyetinden itibaren en az üç yıl görev yapmış olması ve bu üç yıl içinde kişi adına asgari 750 günlük prim ödenmiş olması durumunda ve İSG-KATİP üzerinden başvurulması halinde, başvurusu Genel Müdürlükçe değerlendirilerek, onaylanır."
    burada diyor ki , isg katip üzerinden uzmanın başvuru yapması gerekiyor.
    İSG katipte herhangi bir başvuru ve bildiri alanı açıldı mı? "pirimi dolduranlar ve hizmet dökümü girilen kişiler"den kastınız nedir?
  16. Ali Ünal İSGforum Üyesi

kanun yönetmelik ve tebliğin içerigi konusunda bilgim mevcuttur Bakalık yetkilileri uzmanların hizmet dökümlerini girerk programa tanıtma işlemlerine devam etmekteler yani diyorum ki tebliğe göre şartları sağlayanların atamaları katipden yapılmaktadır
  17. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    S. Günel Hnm Ali Bey doğru diyor.
    Şu anda ben geçen hafta itibariyle A sınıfı gerekli bir işletmede C sınıfı belge ile İSG Katip üzerinden sözleşme yaptım.
  18. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    bunu deneyen ve yapabilen varsa ekran görüntüsü alıp yayınlayabilirmi
  19. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    İSG katipte herhangi bir başvuru ve bildiri alanı açıldı mı? "pirimi dolduranlar ve hizmet dökümü girilen kişiler"den kastınız nedir?
    Konu öncelikle A sınıfı çalıştırması gerekwn çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde sadece A ve B görünüyordu.
    Şimdi C sınıfıda görünüyor. Öncelikle şirketin sizin TC numaranızı girip sözleşme yapması ve sizin bunu onaylamanız.
    Ondan sonra Bakanlık inceleyip onaylar diyor. Tabii zaten anladığım kadarıyla 750 Prim günü ve sınıf diploma uymayınca TC numaranız görünmüyor.
    Kolay gelsin.
  20. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

• Cezalı Kullanıcı
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Unutmayın.bu sınav açılmadan önce başta ben ve benim gibi binlerce insan Nace kodu,tehlike nedir bilmiyodu.
    Adam Akaryakıt tesisini az tehlikeli göstermiş.
    şimdi 750 gün oluyor diyen arkadaş,kendisi ve sözleşme yaptığı yerin nacelerini aysında bakalım.
    yine Yunus emre hazretlerinin;
    çıktım erik dalına anda yedim üzümü
    bostan ıssı kakıyıp der ne yersin kozumu
    geldi aklıma.
    hakiki türkçedir haa.
    çık işin içinden.adam erik dalına çıkıp üzüm yiyor.bostan sahibide cevizimi ne yersin diyor kızıyor.