1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

76 bin iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi göreve başlayacak

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Konuyu başından itibaren okursanız sadece durum değerlendirmesi ve acımasız gerçeklerden konuştuğumuzu anlarsınız. Bende meslektaşlarımın hakettiği ücretleri almasını sizinkadar isterim fakat bu hüçbir zaman 20-30 bin tl olmamalı bu kadar da fırsatçılık olmaz. Her işin kendine göre riski var . Bu fırsatçılar yüzünden bakanlık harıl harıl uzman alımı yapıyor.
  2. Fırsatçılığı yapanlar yükseltme sınavına giren arkadaşlar değil,pek bir övülen sınava bile girmeden A olmuş kişilerdi..ve bu kişiler uzman olarak bile çalışmayıp danışmanlık hizmeti adı altında 20-30 bin liraları kazandı..şimdi risk alarak gerçekten çalışmak isteyen kişilerin maaşlarına 3000 demek hak mı adalet mi?
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3000 Tl lik teklifi kabul edip bu işi yapan bizden değildir ;):D
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bir arkadaşım bugün 1.000 tl ye 40 kişilik az tehlikeli bir iş yerine eğitim verdi ve risk analizi için veri topladı. bende eşlik ettim. tek fark 2.5 senedir bu işi yapıyor. ve asla taviz vermiyor. 1500 istemiş ama tanıdık die 1000 e razı olmuş.
    eylül ekim 2013 de 60 ile 650 tl ye az tehlikeli sınıfta iş yerlerine eğitim verenler biliyorum..
    bu ne demek? fiyatlarda istikrar yok.. piyasayı yerin dibine sokanlar var.. hangi iş yeri olursa olsun, 10 kişiyi aşmışsa 6 senede bir yapılan bir iş için katiyen taviz vermemek ve 1000 in altında yapmamak lazım..
    kimse aşağı rakkamları kabul etmezse mecburen rakkamlar buraya çıkar.. lütfen, biraz dişimizi sıkalım.. elbet birgün kazanırız.. doktorlar gibi istikrarlı olalım.. lütfen...;)