1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

8 işçinin öldüğü maden faciasında 6 gözaltı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında 8 madencinin yaşamını yitirdiği iş kazasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 3'ü TTK'da, 3'ü taşeron firmada görevli 6 kişi gözaltına alındı

  haber.jpg
  ZONGULDAK - Geçen pazartesi taşeron firma Star İnşaat Ticaret A.Ş.’nin hazırlık çalışması yaptığı yerin 630 metre altındaki galeride gaz püskürmesi ve sonrasındaki göçükte 8 maden işçisinin yaşamını yitirmesinden sonra Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan soruşturma sürüyor. Savcı Kemal Mecit’in yürüttüğü soruşturma kapsamında taşeron firmada görevli maden mühendisi Yüksel Keskin, firmanın proje müdürü Ersin Koparan ve sondaj işçisi Mustafa Ünlü ile TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü Sözleşmeli Sahalar ve Hizmet Alımı Şube Müdürü Ahmet Aktaş, aynı şubede görevli başmühendis Mustafa Tor ile TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü’nde görevli tekniker Murat Canbir gözaltına alındı.

  3 KİŞİ SERBEST, 3 KİŞİ SORGUDA

  Polisteki ifadelerinden sonra ’taksirle ölüme neden olmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden Murat Canbir ve Yüksel Keskin savcılıkça, Mustafa Ünlü ise mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer 3 kişinin sorgusu ise savcılıkta sürüyor. Soruşturma kapsamında olayda yaralanan işçiler ve ölen işçilerin ailelerinin de mağdur sıfatıyla ifadelerine başvurulduğu belirtildi.

  3 MADENCİYE ULAŞMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Göçük altındaki maden işçileri 42 yaşındaki Yüksel Koca, 31 yaşındaki Ahmet Şeker ve 56 yaşındaki Hüseyin Kürekçi’ye ulaşmak göçük kaldırma çalışmaları ise devam ediyor. Dünden bu yana yapılan çalışmalarda kömür ve taş yığınlarından oluşan 1500 tonluk göçüğün yaklaşık 100 tonu kaldırıldı. Ancak işçilere bu bölgede rastlanmadı. TTK Genel Müdürü Burhan İnan da kazadan sonra bugün ilk kez maden ocağına indi. İnan, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Özçelik ve Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu ile birlikte kazanın meydana geldiği bölgede inceleme yapmak üzere yerin 630 metre altına indi. 3 madenciye ulaşma çalışmaları sürüyor.(dha/Ersin Ercan- Durmuş Sevindik) KAYNAK