1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

81 ilde iş sağliği ve güvenliği kanunu tanitim toplantilari hakkinda

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve samo28 tarafından 6 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu işin sekreteryası var. Evrakların düzenlenmesi saklanması. Bireysel olarak bunları sağlamak çok zor.
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu iş muhakkak bence de önümüzdeki yıllar içinde tamamen OSGB lere kalıcak, bence yapılacak iş tanıdık hekimlerle ortak hareket ederek bu işi çözmek, bu da OSGB açmak ile mümkün...bu iş de ciddi sermayeler istiyor malesef ama durum bu...

yeni devlet anlayışı her sektörde küçüğü yaşatmamaya dayalı, mahalle bakkalı bile kalmadı artık...
  3. Feyza Çolak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    tuğba hanım bu dediğiniz olması biraz zor bir ihtimal çünkü genelde A sınıfı uzmanlar bireysel çalışıyor. ve A sınıfı uzmanların sayısına bakılırsa ve yeni yasadaki ceza durumlarına bakılınca mecburen şehir dışında da çalışma yapmaları gerekmektedir.
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    A sınıfı iş güvenliği uzman ihtiyacı konusunda bakanlığın bir formül bulması gerektiği kanatindeyim. Diğer illerde görev yapma konusunda geri adım beklemiyorum ben. Eğer bu iş, tam manası ile yapılacaksa; diger ilden gelip kontrol yapmak bence pratikte mümkün değil.
  5. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tuğba hanım şu an A sınıfı iş güvenliği uzamanlarının nerdeyse tamamı ders vermekle zamanları dolmuş durumda. B sınıfı iş güvenliği uzmanlarınında sayısının yeterli olmadığını düşünüyorum. Acaba Bakanlık yetkilileri A ve B sınıfı sertifikaya sahip iş güvenliği uzaman yetersizliğine karşın ne düşünüyorlar acaba? sizlerle bir paylaşım yaptılar mı? Kanunun ertelenmesini mi düşünüyorlar acaba?
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Erteleme den bahsedilmedi.Zaten B ler Aların işlerinede bakabildiği için ve C lerde yavaş yavaş B ye geçtiği için, ileride bu sıkıntıda pek olmayacaktır.Bahsettiğim konu için bir tarihten sonrada uygulanabilir belki,A sınıfı uzmanlar genelde bildirimde yapmıyorlar,danışman olarak çalışıyorlar birçoğu en azından..
    Süreci hepberaber izleyeceğz.Bende çok merak ediyorum birçokşeyi
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfları türkiyedeki işyerlerinin çok büyük bir bölümüne zaten bakabiliyorlar B yerine de bakabildikleri için yalnız çok tehlikeli işler kapsamındaki işyerleri için bence de sıkıntılar olacak...bugün 15-20 kişi ile çalışan özel bir sürü küçük çaplı yeraltı-üstü maden işletmesi var...
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tüm mesele detaylı ve güzel bir suretle açıklanmıştır..fakat 2 yıl boyunca C sınıfları iş bulamayacaklar ve B sınıfına giremeyecekler.bunu yürülük tarihlerinden ve A sınıflarının Rantı nasıl sağlarım mantığından anlayabiliyoruz..yönetmelik taslaklarıda yetersiz..kanun hoş güzel idare eder,ama A sınıfı B sınıfı olmyan bir ülkede çok tehlikeli işyerlerine hala A sınıfı lazım diyorsun ve de bedava verdiğiniz halde neden 10 yıllık proses bilgisi olan mühendislere bedava A sınıfı etmeniz yada vermediniz anlamış değilim..
  9. czddmcz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82427
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hangi ilde ne zaman yapılıyor bilen var mı acaba ?(tarih ve şehirleri )
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Diğer iller konusunda bilgisi olan var mı? Onlarda ne zaman olcak?
  12. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her şey büyüklerin istediği gibi oluyar, öylede olacak
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yeni yılda devam edecek diye biliyorum
  14. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    maden bu şekilde osgblere kalıyor işler ozaman önce osgb açtırıp sonra belge almasını sağlasalardı insanların ve bununlailgilide sınırlama getirselerdi. atıyorum ankarada 1000 işletme var . açılabilecek osgb sayısı 50 daha fazlasının açılmasına izin vermemeliler.yoksa bu işinde suyu çıkacak her şeyde olduğu gibi
  15. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    madem bu şekilde osgblere kalıyor işler ozaman önce osgb açtırıp sonra belge almasını sağlasalardı insanların ve bununlailgilide sınırlama getirselerdi. atıyorum ankarada 1000 işletme var . açılabilecek osgb sayısı 50 daha fazlasının açılmasına izin vermemeliler.yoksa bu işinde suyu çıkacak her şeyde olduğu gibi
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    böyle bir sınırlama malesef direk anayasaya aykırı olur...
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ayrıca ne kadar fazla şirket o kadar fazla vergi demek :)
  18. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Arkadaşlar bakanlık uzmanlarının seminerde sunum yaparken kullandığı videolardan elinde olan var mı ?
  19. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cd verdiler ancak içerisine yüklelemişler sunumları çok güzel di ya,sadece kanunu yüklemişler.Orada bile paylaşımdan kaçınıyorlar.Ancak bizim sitemizde paylaşılan bilgiler onlardan daha aydınlatıcı diye düşünüyorum