1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

9 ocak 2014 perşembe günü sözcü gazetesini takip edin !

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba , Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Kızılot belge ücretlerine yapılan zam konusunda attığım maile,geri dönüş yapmış olup ilgili konunun 9 Ocak 2014 perşembe günü sözcü gazetesinde yer alacağını yazmıştır.

Bilgilerinize.
  2. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Gazetenin web sitesi üzerinden konuya ilişkin bir yazıya ulaşamadım. Belki kağıt baskısında vardır.

Sosyal güvenlik, iş güvenliği konusu ile ilgilenen; bu konularda yazı yazan, televizyon programlarına çıkan benim bildiğim Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel ve Prof. Dr. Cem Kılıç vardır. Bu iki isimin elektronik posta adreslerini bilen veya bulabilen olursa yine buradan herkesi o adreslere yönlendirebiliriz. Ali Tezel, HABERTURK'de yazıyor. Cem Kılıç ise Cnbc-e yorumcusu ve cnbce.com'da yazıyor.
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Şansa bak. Gemiye bugün gelen gazeteelr arasında sözcü vardı.
    Hemen konuya bakıyorum..
  4. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,Şükrü Kızılot'a attığım mailin aynısı Sözcü Gazetesinde 9 0cak 2014 günü yayımlanmıştır,Şükrü Kızılot'a çok teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

5. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    350+kdv yapmışlar fiyatı...
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bugün çıktığımız her basamak, yarın ki hayatımızın temelidir. ANLAMLI
  7. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Cem kılıç'ın milliyetteki mail adresi : cem.kilic@milliyet.com.tr
    Ali Tezelin internet sitesinideki mail adresi : bilgi@alitezel.com
    bunlardır arkadaşlar ben mail attım sizlerde atın lütfen.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Başka bir forumda yazdığım cevabı buraya da aktardım:

Teşekkür ederim. Aşağıdaki yazıyı hemen hazırladım ve her iki adrese de yolluyorum. Tüm arkadaşlardan da itirazlarını seslendirmelerini ve destek vermelerini bekliyorum.

Sayın Prof. Dr. Cem Kılıç,

İş sağlığı ve güvenliği konusunda medyada yapmış olduğunuz açıklamalarınızdan bu konuya verdiğiniz öneme şahit olmaktayız.

Bildiğiniz üzere uzman adayları iş güvenliği uzmanı olabilmek için; ortalama 2000 TL kurs ücreti, 35 TL sınava giriş ücreti, sınavların Ankara'da düzenlendiği dönemde seyahat ve konaklama ücreti vb. birçok masraf yapmak zorundadırlar. Bütün bu masraflara ek olarak, düzenlenen sınavda başarılı olan kişilerden Bakanlık "sertifika yenileme ücreti" adı altında 300 TL+ %18 KDV = 354 TL talep etmekteydi. 2014 yılı için talep edilecek sertifika ücreti İSGGM tarafından 400 TL + %18 KDV= 472 TL olarak %33 zamlı olarak ilan edilmiştir. BİMER üzerinden bizlerin itirazları neticesinde bu ücret 350 TL + %18 KDV = 413 TL olarak değiştirilmiştir.

İş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vermek adına maddi ve manevi birçok fedakarlık gösteren bizlerden bu kadar yüksek tutarda sertifika bedeli alınmasına karşı yükselen itirazımızın sesini medya aracılığıyla duyurmanızı rica ediyoruz. Kurs ücreti, sınav ücreti, itiraz ücreti, sertifika yenileme ücreti, sertifika vize ücreti benzeri ücretlerle Bakanlığın bizleri para kaynağı olarak görüp sömürmesine lütfen sessiz kalmayınız.

Saygılarımla,
    --------------
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bende bu konu ile ilgili Fatih Portakal'a ( Fox TV ana Haber Bülteni Sunucusu) mail attım.
    Kendisi akşam programında bu tarz kendisine gelen mesajları dile getirip inceliyor.
    Umarım faydalı olur.
  9. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    350 yi anladımda Şunu anlamış değilim. neyin katma değerini ödüyoruz.
  10. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gazete de dile getirilmesi güzel ama şikayetlerimiz üzerine indirim de oldu. Sözcü sadece ilk orana göre eksik haber yapmış.Bu fırsatı kaçırmamasına şaşırmadım:)
    Daha gerçekçi bir sitem olmalıydı bence.
    Emeği geçen arkadaşlara da teşekkür ederim bu arada.
  11. Nurullahsönmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vermeden almak Allah'a mahsustur.Hele meslekten kazanmadan verilmez ki nedir bu yahu...