1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Açıköğretimden sonra üniversitelerde isg eğitimi hemde 845 tl

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve İlker Yılmaz tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    İş güvenliğinden c sınıfı uzman olarak 2 sene ekmek yenir diye düşünüyordum ama okadar sürmeyecek galiba tek Çare C'den B' ye veya A' ya geçiş için şartları beklemek 1 sene sonra C Uzman piyasası tabanlarda olacak galiba :(

http://www.csgbisguvenligi.com/
  2. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Aslına bakılırsa verilen eğitimlerin kalitesi ve süresi dikkate alınırsa ücretin bu civarda olması lazım ya da öyle bir eğitim vermeliler ki donanımlı iş güvenliği uzmanları yetiştirmeliler, ona göre ücretlerini hak etmeliler.
    Parantez içinde ziraat ve orman mühendisi dahil demesi de beni benden aldı açıkçası. Nasıl dışlandığımız belli değil.
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Hariçmi deseydi. :D
  4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    orman ve ziraat fakültesi neden sizi sizden alıyor anlamadım onlarda mühendis yetiştiriyor
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2013 ---
    tabana az kaldı zaten heryer c sınıfı kaynıyor... bir an önce kısa yoldan yükselmek lazım pirim günüm yok tek çare yüksek lisans sanırım
  5. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Hayır Murat bey. Hariç ya da dahil demesine gerek yok anlamında demiştim ben onu. Adı üstünde Orman "Mühendisi", Ziraat "Mühendisi".. Tıpkı İnşaat "Mühendisi", Çevre "Mühendisi", Makina "Mühendisi" gibi.
  6. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    onların fakülteleri farklı orman fakültesi ve ziraat fakültesi muhendislik mimarlık fakültesi dendiği zaman sanki içine girmiyormuş gbi düşünülüyor
  7. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Bende onu söylüyorum Gizem Hanım. Aynı şeyden bahsediyoruz. Ben Orman Mühendisiyim ve "Mühendisler (Ziraat ve Orman Mühendisi dahil)" demesi beni rahatsız etti. Bu şekilde ifade edilmesi ve mühendisten sayılmamak beni benden aldı. O anlamda yani :)
  8. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    pardon diyorum ozaman bende orman endüstri mühendisiyim orman fakültesi mezunuyum diye yüksek başvurum degerlendirilmedi bu konuda hassaslaştım sanırım :)
  9. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Sizin söylediğiniz çok doğru. Ancak Mühendislik Fakültesi mezunları (Ziraat ve Orman Mühendisleri dahil) daha doğru olurdu o zaman. ;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2013 ---
    Fazla hassasız sanırım Orman Fakülteliler olarak. :)
  10. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    işte sadece mühendislik fakültesi yetmiyor ziraat fakültesi ve orman fakültesi diye ekleyebilirlerdi
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

biraz böyle olacağı belli gibiydi sanki.
  12. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    valla hassasım çünkü mühendislik mimarlık fakültesi yazdık duyuruda orman fakültesi yazmadığımız için değerlendirmeye almadık sizin başvurunuzu dediler şaka dedim kendi kendime :)
  13. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    İş Güvenlikçiler olarak biraz hassas bi dönemden geçiyoruz sanırım alınmayalım bekleyelim ve görelim :)
  14. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Farkındayım, ben espri yapmıştım esasında.
  15. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bekleye bekleye bir hal olduk zaten
  16. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Ben de şuan şaka diyorum kendilerine. Ya mühendis demeyin bize ya mühendislik fakültesi yapın bizi ya da mühendis olarak kabul edin bizi. Bu ne ikilemdir arkadaş! Kızdırmayın bizi :)
    Üzüldüm gerçekten sizin adınıza..
  17. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bende çok üzüldüm ama elimden bişey gelmedi valla :)
  18. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    son derece haklısınız bence ziraat mühendisi diye belirtmeleri son derece ayıp.
  19. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Pek profesyonel bir kuruluşa benzemiyor. İki kuruş fazla verip başka bir kursa gidilmesini tavsiye ederim.
  20. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB
    Gizem Hanımın da söylediği gibi bu konuda biraz hassasız. Kusura bakmayın uzun uzun açıkladım ama. :)